Lietuvos rusų dramos teatras išvyko į Kaliningradą

Gegužės 18 – 23 dienomis Kaliningrado dramos teatre Lietuvos rusų dramos teatras pristatys net penkis ryškiausius repertuaro spektalius.

Viešnagę pradės už geriausią choreografiją “Auksiniu scenos kryžiumi” apdovanotas spektaklis “Bėganti su vilkais”, gastroles pratęs dvi premjeros – šmaikšti komedija “Kvailių vakarienė” ir drama “Prakeikta meilė” pagal skandalingą P. Sanajevo apsakymą “Palaidokite mane už grindjuostės”. Mažieji žiūrovai leisis į nuotykius su “Batuotu katinu”, o jų tėveliai linksminsis anšlaginėje komedijoje “Žydrasis rojus”. Gastroles remia  LR Generalinis konsulatas Kaliningrade.

Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis suaugusiems “Bėganti su vilkais” (pagal suomių rašytojos Martos Tikkanen romaną “Raudonkepuraitė”) - tai bendras Lietuvos rusų dramos teatro, Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo studijos “Aglija” ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos projektas, po kurio premjeros buvo prabilta apie Rusų dramos teatro atgimimą.

Režisierė Laima Adomaitienė visiškai naujai ir netikėtai atskleidžia klasikinę Raudonkepuraitės ir vilko istoriją. Tai - intriguojantis vaidinimas suaugusiesiems apie amžiną vyro ir moters konfliktą. Kupiname metaforų, simbolių ir prasmių spektaklyje “Bėganti su vilkais” stulbinančios jėgos Inos Petrakovos choreografija nurungia minimalų jo tekstą.

Komedijos  „Žydrasis rojus“ ir „Kvailių vakarienė“  – tai smagios,  šmaikščiais dialogais paremtos istorijos  su farso, grotesko ir bufonados elementais.

Vienas įdomiausių ir daugybe diskusijų apipintas sezono spektaklis – „Prakeikta meilė“ pagal daug triukšmo Rusijoje sukėlusį P. Sanajevo apsakymą „Palaidokite mane už grindjuostės“, skirtą rašytojo patėviui Rolanui Bykovui. Pagal jį Rusijoje yra pastayta spektaklių ir sukurtas kontraversiškai kritikų bei žiūrovų vertinamas filmas. Lietuviškąjį spektaklį režisavo Jono Vaitkaus mokinys Agnius Jankevičius.

Pasakojimą apie desperatišką ir despotišką močiutės meilę anūkui jis perteikia nebuitiškai ir originaliai – aktoriai bendrauja tiesiogiai tik su žiūrovais. Spektaklis apnuogina tokią subtilią ir gilią temą apie tai, kaip žmonės vienas kitą žeidžia, kokie jie abejingi vienas kitam, kad tik meilė, atlaidumas, pagarba ir supratimas formuoja žmoguas vidinę kultūrą ir gali jį išvesti iš aklavietės, kurioje dažnas užstringa.

Lietuvos rusų dramos teatro gastrolės Kaliningrade, pasak organizatorių, - retas ir malonus kultūrinis reiškinys. Teatro vadovas ir režisierius  Jonas Vaitkus tikisi, jog pirmosios tokio masto gastrolės Kaliningrade pralauš ledus ir ateityje kultūriniai mainai su artimiausiais kaimynais – Kaliningrado sritimi – suaktyvės.
 
Po gastrolių Kaliningrade, po savo teatro stogu Vilniuje dar kartą suvaidinti pagrindiniai teatro spektakliai vainikuos 64-ąjį teatro sezoną. Gegužės 26 d. žiūrovai turės progą pamatyti retą repertuaro “paukštį”, kuriame užimta beveik visa teatro trupė - “Vargą dėl proto”, gegužės 27 d. tęsiant tradiciją, bilietus į spektaklį “Bėganti su vilkais” bus galima įsigyti už simbolinę 10-ies litų kainą, gegužės 28 – 30 d. bus parodyti spektakliai “Prakeikta meilė”, “Trys paršiukai”, “Audra vandens stiklinėje” ir “Kvailių vakarienė”.

Rudens sezoną Lietuvos rusų dramos teatras pradės  kasmetiniu festivaliu vaikams ir jaunimui “Linksmasis metas”, planuojama toliau rengti atvirus pjesių skaitymus, numatomos gastrolės teatro festivaliuose Ukrainoje, Baltarusijoje, Gruzijoje. 


Šiame straipsnyje: lietuvos rusų dramos teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių