Lietuvos operai – 90, Lietuvos baletui – 85

Birželį Operos ir baleto teatras paskelbė vasaros sezoną. Mėnuo dar tik įpusėjo, o teatras jau kviečia į jubiliejinius 2010 m. rudens – 2011 m. pavasario sezono spektaklius.

Svečiuose solistai iš Maskvos

Lietuvos baletui gruodžio 4 d. sukanka 85 metai, gruodžio 31 d. operai – 90 metų. Solidžių sukakčių proga Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) publikai žada ypatingai iškilmingus šventinius spektaklius. 

Jau rugsėjo pabaigoje baletas rengia iškilmingą Baleto savaitę, ir 29 d. kviečia į paskutiniąją savo premjerą – baletą „Kopeliją“. Būtent šis spektaklis prieš 85-erius metus ir pradėjo profesionalaus Lietuvos baleto kelią. Tačiau šioji „Kopelija“ gerokai skiriasi nuo 1925 m. rodytos Kaune. Joje gerokai daugiau Ernsto Theodoro Amadeuso Hoffmanno dvasios, gilumos ir mistikos, sukurtos garsaus dailininko Mihailo Chemiakino ir choreografo Kirillo Simonovo.

Kiti Baleto savaitės spektakliai džiugins garsiais svečiais – neprilygstamais baleto solistais iš Maskvos. Rugsėjo 30 d. „Don Kichote“ šoks Olesia Novikova ir Leonidas Sarafanovas, spalio 1 d. „Bajaderėje“ – Anastasija Matvijenko ir Michailas Lobuchinas, spalio 2 d. balete „Žizel“ – Svetlana Lunkina ir Nikolajus Tsiskaridzė.

„Likimo galia“ su V.Urmana

Jubiliejinė operos šventė prasidės dovana žiūrovams – LNOBT scenoje spalio 30 d. pirmą kartą Nepriklausomoje Lietuvoje ir vienintelį kartą Baltijos kraštuose koncertuos „New York Philarmonic“, kuriam diriguos jo meno vadovas Alanas Gilbertas.
Lapkričio 2 d. Fryderyko Chopino ir Roberto Schumanno kūrinius skambins bene garsiausias šiuo metu pasaulio pianistas Evgenijus Kissinas.

Operos savaitės spektakliai gruodžio pabaigoje tęs Operos šventę – 28 d. „Likimo galioje“ publika girdės Lietuvos operos perlą Violetą Urmaną ir jau pažįstamą tenorą, dainavusį „Ligimo galios“ spektaklio premjeroje, Badrį Maisuradzę.

Naująjį sezoną operos gerbėjų laukia didžioji operos premjera – viena gražiausių Giuseppe Verdi operų „Otelas“. Opera, statoma režisieriaus Eimunto Nekrošiaus, dienos šviesą išvys lapkričio 12, 13 d. Trečiojoje „Otelo“ premjeroje 29 d. svečiuosis geriausiu Otelu tituluojamas solistas Vladimiras Galuzinas.

„Čipolino“ sugrįžimas

Baleto premjeros numatytos pavasarį – kovo 19, 20 d. į Operos ir baleto teatro sceną sugrįš prieš keletą sezonų iš repertuaro dėl susidėvėjimo nuimtas Kareno Chačaturiano baletas vaikams „Čipolinas“. Baletą statys choreografas Henrikas Majorovas. Scenografiją ir kostiumus kurs dailininkas iš JAV Valerijus Leventalis.

Sezoną gegužės 27, 28 d. pabaigs dar viena baleto premjera – vienaveiksmis baletas pagal Piotro Čaikovskio muziką „Pikų dama“, sukurtas prancūzų choreografo Rolando Petito, ir jau pastatytas Maskvos didžiajame teatre.

Su abonementais - pigiau

Operos ir baleto teatras kaip ir kasmet ištikimiausiems žiūrovams suteikia galimybę iš anksto su nuolaida pasirūpinti bilietais. Abonementinė akcija šiemet tęsis iki rugsėjo 20 d. Perkantiems abonementą „5+“ taikoma 30 proc. nuolaida.
Iš spektaklių, rodomų šeštadieniais ir sekmadieniais, sudarytas abonementas „5+ savaitgaliai“. Jį perkantiems taikoma 25 proc. nuolaida.

Sezono staigmena – abonementas „Iškilmingasis 3+“, leidžiantis su 10 proc. nuolaida įsigyti bilietus į operos ir baleto jubiliejų šventei skirtus spektaklius ir iškilmingus koncertus.
Kiekvienam, įsigijusiam LNOBT abonementą, teatras visą sezoną dovanoja žurnalą „Bravissimo“. Visi abonementai dalyvaus loterijoje, kurioje laimės teatro ir jo rėmėjų įsteigtus prizus.

 


Šiame straipsnyje: operabaletas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių