Lietuva pasitiko bronzą iškovojusią krepšinio rinktinę (papildyta)

Pirmadienį iš Turkijoje vykusio Pasaulio krepšinio čempionato grįžo bronzą laimėjusi Lietuvos rinktinė.

Rinktinė iš Vilniaus oro uosto autobusu važiavo į Rotušės aikštę, kur 22 val. prasidėjo iškilminga nugalėtojų pagerbimo ceremonija.

20.00 val. Gedimino prospektu ir šalia esančiomis gatvėmis link Rotušės aikštės jau plūsta minios žmonių. Totorių gatvėje esantys barai taip pat apgulti, tad rinktinės sutiktuves ruošiamasi žiūrėti ir per televiziją.

Krepšinio gerbėjams, nusprendusiems į miesto centrą atvykti savo automobiliu, teko nusivilti - nuo 18 val. Vilniaus senamiestyje ribojamas transporto eismas.

20.21 val. Rotušės aikštėje jau lūkuriuoja apie 3 tūkstančius žmonių. Didžioji jų dauguma telkiasi centrinėje aikštės dalyje, važiuojamoji dalis dar laisva, tačiau iš Vokiečių ir Pilies gatvių plūstant minioms žmonių, aikštė netruks užsipildyti.

20.25 val. Į aikštę žengia krepšinio sirgaliai su transparantais, ant kurių pavaizduoti visi rinktinės krepšininkai ir treneris Kęstutis Kemzūra. Vienas gerbėjas laiko transparantą su užrašu "Tegyvuoja laisvos Lietuvos vyrų rinktinė".

20.35 val. Vaikai ir jaunimas pradeda ieškoti patogesnių būsimo reginio stebėjimo taškų - lipa ant stulpų, suoliukų. Rotušės aikštėje visos tokios vietos jau užimtos.

20.45 val. Norintys legaliai nusipirkti alaus, būriuojasi prie "Amatininkų užeigos" lauko kavinės. Kiti alkoholį perka prie Rotušės aikštės esančioje "Rimi" parduotuvėje ir bando jį paslėpti nuo policijos, kuri šiandien budi sustiprintomis pajėgomis.

20.54 val. Rotušės aikštėje - jau daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių, praeiti darosi beveik neįmanoma. Tarp susirinkusių krepšinio aistruolių - ir atvažiavę dviračiais, ir stumiantys vaikų vežimėlius. Viena sirgalė į Rotušės aikštę atėjo sugipsuota koja: "Negaila, kad ir antrą koją sulaužys", - sakė ji.

21.02 val. Prie Rotušės kylantį trispalvės spalvų oro balioną žiūrovai sutinka aplodismentais. Minia kartu su Džordana Butkute dainuoja dainą "Aš tave myliu galbūt labiau", kuri tapo krepšinio rinktinės palaikymo daina. "Krepšininkai mus mylėjo labiau negu mes tikėjomės", - po šios dainos sakė vakaro vedėjas Mindaugas Stasiulis.

21.20 val. Daugėja neblaivių jaunuolių, kurie bando prasibrauti arčiau scenos.

Rotušės aikštėje prasidėjus krepšininkų sutikimui skirtam koncertui, aikštėje plėvesuoja vis daugiau vėliavų ar kitos tautinės atributikos.

21.40 val. Keli šimtai gerbėjų šalutinėmis gatvelėmis eina iš Rotušės aikštės - dauguma jų atrodo nusivylę organizatorių, kurie pastatė per mažai ekranų, nesugebėjimu užtikrinti gerą reginį Rotušės aikštėje.

21. 45 val. Iš lėktuvo Vilniaus oro uoste išlipa bronzą Lietuvai iškovoję krepšininkai - pirmasis pasirodo krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra, paskui jį – Vladas Garastas, komandos kapitonas Robertas Javtokas ir kiti rinktinės nariai. Primename, kad Vilniaus oro uoste pasitikti rinktinės garbėjams nebuvo leista. Tačiau oro uoste krepšininkams buvo parodytas ypatingas valdžios dėmesys – prie pat lėktuvo juos pasitiko Premjeras Andrius Kubilius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Žilvinas Šilgalis, kiti politikai.

V.Garastas interviu TV3 televizijai sakė, kad nuo kitų rinktinių ši skiriasi tuo, kad ji greitai žaidžia ir gerai ginasi. "Tai galingas kumštis", – apie rinktinę kalbėjo V.Garastas. Po trumpų sveikinimų krepšininkai sėdo į atvirą autobusą ir Vilniaus gatvėmis patraukė Rotušės aikštės link.

21.50 val. Žurnalistų paklausti, ar nepritrūks alaus, "Amatininkų užeigos" barmenai teigė, kad vargu, ar užteks lietuvių pamėgto gėrimo. Anot jų, vienkartinių bokalų jau teko pirkti papildomai.

 


21.55 val. Rotušės aikštę jau paliko apie tūkstantis Lietuvos rinktinės sirgalių. Jie piktinosi, kad aikštėje visiškai nieko nesimato, o renginio organizatoriai nepasirūpino pakabinti nei vieno papildomo ekrano. Žiūrovai stebisi, kodėl toks renginys nebuvo surengtas Katedros aikštėje, kur daug daugiau erdvės.

22.10 val. Rotušės aikštėje pastatytame ekrane transliuojama krepšininkų kelionė Vilniaus gatvėmis.

22.15 val. Mažiausiai trys krepšinio sirgaliai dėl spūsčių pasijuto blogai. Jiems suteikta pirmoji pagalba. Senyvo amžiaus vyras vėliau išvežtas į ligoninę.

22.30 val. Raigardui Tautkui ir jo vadovaujamam chorui dainuojant "Queen" dainą "We are the Champions" į Rotušės aikštę įvažiuoja Lietuvos krepšinio rinktinė, Turkijoje iškovojusi bronzos medalį. Krepšininkus triukšmingai pasitinka gerbėjai.

22.40 val. Ant scenos lipa kiekvienas rinktinės narys. Robertas Javtokas sakė, kad jam sunkiai sektųsi dabar eiti linksmintis į klubą, nes abi kojas paliko Turkijoje.

Martynas Andriuškevičius sakė, kad tai, kas įvyko Turkijoje, buvo neįtikėtina. Anot Tado Klimavičiaus, ši bronza yra geriausia, ką jis yra iškovojęs. Martynas Gecevičius, matydamas minią susirinkusių gerbėjų, retoriškai klausė, kas būtų, jei komanda iškovotų auksą.

Renaldas Seibutis teigė giedojęs himną, tad dabar esąs prikimęs. Vienas vyriausių rinktinės narių Tomas Delininkaitis, paklaustas, ar nėra skriaudžiami jaunesni, sakė, kad komandoje to nėra. Paulius Jankūnas sakė, kad čempionate nebuvo nei vieno krepšininko, kuris galėtų jį išvesti iš kantrybės.

"Nerealu, lietuviai visuomet mokėjo švęsti pergales", – apie sutiktuves kalbėjo Paulius Jankūnas. Simas Jasaitis, paklaustas, kaip jam pavyksta atkovoti tiek kamuolių, sakė, jog tai paprasta "matematika, kaip du kart du". Martynas Pocius renginio vedėjo buvo pavadintas "krepšinio nindze", Jonas Mačiulis, anot M.Stasiulio, yra nekalbus, jis - tiesiog lamingas.

Mantas Kalnietis buvo pavadintas "geriausiu pasaulio įžaidėju". Jam teko aiškintis, kodėl paskutinių rungtynių metu jam suplyšo batas.

Garsiausiais aplodismentais Rotušės aikštėje susirinkę sirgaliai sutiko Liną Kleizą, kuris pateko į simbolinį pasibaigusio Pasaulio čempionato geriausių krepšininkų penketą. Pasak L.Kleizos, rinktinėje yra geriausi vyrai, kokie tik galėjo būti surinkti – jie paaukojo viską dėl rinktinės.

Vyriausiojo komandos trenerio Kęstučio Kemzūros buvo klausiama, ar jis nelankė magijos kursų, nes tai, ką padarė, yra stebuklas. K.Kemzūra sakė, kad nebent krepšininkai slapta lankė tuos kursus.

23.03 val. Krepšininkų pasveikinti ant scenos lipa Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pavaduotojas Česlovas Stankevičius. Jį minia pasitinka švilpimu. Skambant "Skamp" dainai "Mūsų dienos kaip šventė" krepšininkams uždedami šventiniai vainikai. Skaitomi rėmėjų sveikinimai ir padėkos.

23.37 val. Skambant krepšinio himnu tapusiai Marijono Mikutavičiaus dainiai "Trys milijonai" krepšininkai scenoje šėlsta kartu su Linu Adomaičiu, Egidijum Sipavičium ir Justu.

23.43 val. Krepšininkai aplodismentais palydimi nuo scenos.Iškovojo bronzą

Dvi savaites trukusį Pasaulio čempionatą Turkijoje Lietuvos krepšinio rinktinė užbaigė pirmą kartą istorijoje pasidabinusi medaliais.

Lietuvos dvyliktukas iškovojo septynias pergales ir nusileido tik pasaulio čempionais tapusiems Amerikos krepšininkams.

Prieš tai paskutinį kartą tarptautinėse varžybose lietuviai medalius iškovojo 2007 metais Ispanijoje vykusiame Europos čempionate.

Triskart – 1992, 1996 ir 2000 metais – Lietuvos krepšininkai bronzos medalius iškovojo olimpinėse žaidynėse, o dukart (1998 ir 2006 metais) dalyvavę pasaulio čempionatuose iškovojo septintąsias vietas.

Pasaulio čempionato bronzos medalius iškovojo šie Lietuvos rinktinės krepšininkai: Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Martynas Pocius, Martynas Gecevičius, Tomas Delininkaitis, Simas Jasaitis, Linas Kleiza, Tadas Klimavičius, Paulius Jankūnas, Martynas Andriuškevičius ir Robertas Javtokas.

Bus įteikti valstybiniai apdovanojimai

Kiekvienam pasaulio čempionate bronzą iškovojusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariui bus skirta premija po 15 tūkstančių litų.

Lietuvos sporto dienos, kuri minima spalio pirmąjį šeštadienį, išvakarėse rinktinės žaidėjai ir jos treneris pasidabins Prezidentės skirtais aukštais valstybės apdovanojimais.

„Pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinės iškovota bronza - įsimintina ir istorinė. Lietuvos sporto istoriją šiemet papildė ir daug kitų išskirtinių pergalių. Lietuvos sportininkų ryžtas ir profesionalumas žavi pasaulį ir garsina mūsų valstybę. Kiekvienas jų vertas didžiausios pagarbos ir apdovanojimo", - teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Rinktinės sutikimas Kaune – antradienio vakarą

Lietuvos krepšinio rinktinės sutikimas Kauno rotušės aikštėje vyks antradienį, 19 valandą.

Miesto valdžia oficialų rinktinės, kurioje žaidė keturi Kauno "Žalgirio" krepšininkai, pagerbimą rengia miesto Rotušėje, vėliau rinktinė ant specialiai įrengtos scenos Rotušės aikštėje pasirodys miestiečiams.

Renginio organizatoriai preliminariai planuoja pakviesti ir muzikos atlikėjus ar grupes.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių