Liberalų sąjūdžiui parodytos durys

Valdančiojoje Vilniaus savivaldybės tarybos koalicijoje gali nebelikti Liberalų sąjūdžio. Keturios koalicijos partnerės vakar pranešė atsisakančios dirbti su šia politine jėga.

Atsisako dirbti kartu

"Keturios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos frakcijos – Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Nepriklausoma frakcija – paskelbė atsisakančios dirbti koalicijoje su Liberalų sąjūdžio frakcija", – vakar pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Pranešime teigiama, kad sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, jog "Liberalų sąjūdžio frakcijos pastarojo meto darbai de facto tikrai nebuvo skirti miestui naudingiems sprendimams palaikyti ir įgyvendinti."

Kaip teigiama pranešime, keturis atstovus taryboje turinti Liberalų sąjūdžio frakcija su opozicija balsavo prieš Vilniaus miesto biudžetą, savivaldybės įmonių veiklos optimizavimą, miesto mokyklų tinklo reformą ir "kitus miestui svarbius, gyvybiškai aktualius sprendimus."

Pasižymėjo destruktyvia veikla

Pasak koalicijoje likusių partijų, "garsiai išsakydama kritiką valdantiesiems Liberalų sąjūdžio frakcija pradeda naują rinkimų kampaniją."

"Pažymėtina, kad Liberalų sąjūdžio frakcija jau keletą metų yra Vilniaus tarybos valdančiosiose koalicijose (vadovaujant merui Artūrui Zuokui, dveji metai vadovaujant merui Juozui Imbrasui ir jau metai vadovaujant merui Viliui Navickui), tačiau pasižymėjo destruktyvia veikla ir veikiau garsėjo viešai reiškiamomis kritinėmis pastabomis valdančiosioms koalicijoms (kuriose patys ir buvo) nei naudingomis miestui veiklos iniciatyvomis", – teigiama savivaldybės pranešime.

Kiek anksčiau vakar pasirodė pranešimų, kad anksčiau pats grasinęs pasitraukti iš valdančiosios koalicijos Liberalų sąjūdis švelnina toną.

Pareiškimą apie galimą traukimąsi iš valdančiosios daugumos prieš dvi savaites paskelbę Liberalų sąjūdžio nariai akcentavo šilumos tinklų nuomos klausimą. Jų teigimu, pasigirdę planai pratęsti šiuo metu galiojančias sutartis pažeistų vilniečių interesus.

Beveik praėjus dviejų savaičių terminui, per kurį Liberalų sąjūdis iš koalicijos partnerių laukė atsakymų, frakcijos seniūnas savivaldybės taryboje Arūnas Štaras apie pasitraukimą prakalbo švelniau. Vakar jis teigė, kad su koalicijos partneriais "prasidėjo rimta diskusija".

Kalbėjo apie susitarimą

A.Štaras BNS vakar sakė, kad praėjusį penktadienį Liberalų sąjūdžio frakcija, paprašyta koalicijos partnerių, pateikė konkrečius argumentus, kuo jų netenkina situacija šilumos ūkyje, ir šiuo metu laukiama reakcijos.

"Žiūrėsime, dėl ko susitarsime", – paprašytas įvardyti frakcijos dabartinį santykį su koalicijos partneriais sakė A.Štaras.

Vilniaus meras V.Navickas Liberalų sąjūdžio narių bruzdėjimus yra pavadinęs politikavimu, kuris esą susijęs su artėjančiais savivaldos rinkimais.

"Mes žiūrime gana paprastai: prasideda rinkimai, prasideda rinkimų retorika, gaila, kad ta retorika pradeda artėti prie Tvarkos ir teisingumo retorikos", – anksčiau yra sakęs V.Navickas.

Iš viso Vilniaus miesto taryboje yra 51 politikas.

Valdančiąją daugumą sostinėje sudaro 32 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų ir centro sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Nepriklausomos frakcijos nariai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių