Liberaldemokratė L.Kekienė tapo Kauno vicemere (dar papildyta)

Miesto taryba pagaliau ryžosi atleisti iš vicemero pareigų socialdemokratą Steponą Vaičikauską. Jis buvo atsakingas už miesto ūkio ir energetikos sritis. Tuščia vieta ilgai nebuvo. Popiet taryba pritarė mero Andriaus Kupčinsko pasiūlytai kandidatūrai. Nuo šiol ketvirtąja Kauno mero pavaduotoja bus L.Kekienė.

Norėtų kuruoti švietimą

Slaptu balsavimu politikai paskyrė Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos narę L.Kekienę į vicemero pareigas. Už ją balsavo 21 tarybos narys, 3 - prieš, 9 biuleteniai sugadinti.

"Esu frakcijos deleguotas žmogus. Toks buvo mūsų frakcijos sprendimas, o ne Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcija mane išsirinko", - tikino L.Kekienė.

Politikė prisipažino, kad S.Vaičikausko kuruotos miesto ūkio ir energetikos sritys nėra stipriausia jos vieta. L.Kekienė norėtų rūpintis socialiniais ir švietimo klausimais. Dabar už tai yra atsakingas konservatorius Algimantas Kurlavičius.

"Su meru aptarėme, kad artimiausiame tarybos posėdyje rugsėjo mėnesį kuravimo sritys gali būti perskirstytos", - aiškino L.Kekienė.

Kauno socialdemokratų lyderė Orinta Leiputė kandidatei į vicemerus simboliškai įteikė reples ir ironiškai priminė prieš porą savaičių prie savivladybės "tvarkiečių" rengtą mitingą, kur L.Kekienė su partijos kolegomis siūlė kalti vinis į valdančiųjų kubilą.

Darbo partijos frakcija siūlė kitą Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatą į vicemerus Vytautą Vasilenko, tačiau siūlymas nebuvo svarstomas, nes kandidatą į vicemerus pagal tarybos veiklos reglamentą turi siūlyti meras.

„Tvarkiečiai“ džiaugėsi, kad valdžioje bus dar viena graži moteris. Kartu su konservatoriais koalicijoje esantys Liberalų sąjūdžio nariai nebuvo tokie patenkinti. „Koalicija pajėgi dirbti be socialdemokratų paramos. Nepritariame skubotiems sprendimams tartis dėl paramos su liberaldemokratais“, – frakcijos poziciją išsakė vicemeras Rimantas Mikaitis.

Tai trečia moteris vicemerė per 20 metų. Anksčiau mero pavaduotojomis yra buvusios Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Adelė Majauskienė.

Taryba pagaliau apsisprendė

Dėl S.Vaičikausko atleidimo iš pareigų nuspręsta balsuoti slaptu balsavimu. Urnoje rasti 9 negaliojantys biuleteniai. 21 tarybos narys pasisakė už vicemero atleidimą. 8 balsavo prieš.

S.Vaičikauskas gaus trijų mėnesinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę kompensaciją.

Iš pareigų atleistas ir socialdemokratų deleguotas administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius. Jis šiuo metu atostogauja.

Socialdemokratai birželį pareiškė nutraukiantys paramą valdančiajai Sėkmės koalicijai.

S.Vaičikausko ir R.Rabačiaus atstatydinimo iš pareigų klausimo meras ilgai netraukė į tarybos darbotvarkę. To nedarė ir vieną dieną mero pareigas ėjęs pats S.Vaičikauskas. Ketvirtadienį klausimas įtrauktas į darbotvarkę kaip papildomas.

Papirko politiniais dividendais?

Politikai ilgai ginčijosi dėl tarybai pateiktuose dokumentuose įsivėlusios klaidos, nes neteisingai buvo parašyta S.Vaičikausko pavardė.

Konservatoriai ragino S.Vaičikauską pateikti savo darbų ataskaitą. Pasak tarybos sekretorės pareigas laikinai einančios Rasos Labulytės, tarybos veiklos reglamentas numato, kad ataskaitas tarybai teikia meras, administracijos direktoriaus pavaduotojas ir savivladybės kontrolierius. "Vicemeras kaip tarybos narys atsiskaito rinkėjams", - paaiškino R.Labulytė.

Konservatoriai aiškino, kad S.Vaičikauskas yra geras, linksmas žmogus, tačiau miestui nieko gero nepadarė.

Socialdemokratai aštriai kritikavo valdančiuosius, kurie neva trukdė jų deleguotiems pareigūnams tinkamai eiti pareigas. "Būdamas visiškoje blokadoje, Steponas sprendė miestui svarbius klausimus", - partijos kolegą gynė socialdemokratų frakcijos seniūnas Kętutis Kriščiūnas.

Opozicija kaltino konservatorius, kad šie esą nupirko liberaldemokratų balsus. "Meras išsigando dėl savo likimo prabilus apie interpeliaciją, todėl nupirko Tvarkos ir teisingumo frakciją už politinius dividendus. Tai pavyzdys, kaip atrodo politinė kamasutra", - pareiškė Darbo partijos frakcijai priklausantis Pranas Paškevičius.

Pasak miesto mero Andriaus Kupčinsko, liberalai demokratai netaps valdančiosios Sėkmės koalicijos partneriais. "Frakcijų seniūnai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl stabilumo taryboje", - tikino A.Kupčinskas.

Pamiršo komunistinę praeitį

R.Rabačių pakeis Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Algirdas Verbickas. Slaptame balsavime už jo paskyrimą balsavo 21 politikas. 4  buvo prieš, 9 biuleteniai pripainti negaliojančiais.

Prisistatydamas tarybos nariams, A.Verbickas sakė, kad prioritetu laiko Žalgirio arenos statybą. A.Verbicko nuomone, pirmiausia reikia sutvarkyti tas gatves, kurios yra aplink naujuosius pramogų ir sporto rūmus, taip pat tas, kuriose lankosi daugiausiai turistų.

Atsakinėdamas į tarybos narių klausimus, liberaldemokratas negalėjo prisiminti, ar sovietmečiu priklausė komunistų partijai, ar tik buvo kandidatas. Paklaustas, ką žada daryti su auksiniu  tualetu, A.Verbickas tikino, kad tai jau praeitas etapas ir žadėjo netrukdyti institucijoms, kurios juo dabar domisi.

"Retas kuris verslininkas mestų savo pelnus ir eitų dirbti miesto labui", - savo bendrapartietį nuo tarybos narių replikų stojo ginti "tvarkietis" Arvydas Padegimas.

A.Verbickas sakė, kad jo verslas susijęs su statybomis, transportu, naujomis technologijomis.Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

 • Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės
  Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

  2
 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

  3
 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  12
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  65
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
Daugiau straipsnių