Liberalai iš Vilniaus valdžios trauksis gegužę

Vilniaus savivaldybės Liberalų sąjūdžio frakcija ketina trauktis iš koalicijos, nes ši neatsižvelgia į jų siūlymus. Triukas artėjant savivaldos rinkimams?

Nepatenkinti meru ir partneriais

Savivaldybės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Arūnas Štaras trečiadienio rytą pranešė koalicijos partneriams, kad jeigu ir toliau nebus paisomi jų pasiūlymai, 4 narių frakcija po poros savaičių išeis iš valdančiosios koalicijos. Galutinį sprendimą frakcija turėtų priimti per artimiausias dvi savaites.

Pagrindinis apsisprendimo motyvas – šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimas. Šiuo metu Vilniaus valdžia derasi su bendrove „Vilniaus energija“ dėl sutarties pratęsimo 15-20 metų. A.Štaro nuomone, sutarties pratęsimas 20 metų pažeistų vilniečių interesus.

„Mes koalicijos partneriams įteikėme pakankamai ultimatyvų pareiškimą, kad jei toliau tokios derybos eis, mūsų koalicijoje nebus. Netenkina ir mero Viliaus Navicko veikla. Mero pareiga derinti visų partnerių siekius, neproteguoti vienų ar kitų, antraip tos koalicijos nėra. Dabar tai panašu į žiurkių pjautynes tarpusavyje: kas kokį kąsnelį nugriebs, kas kokį užsakymą saviems ar verslininkams suorganizuos. Mūsų tas nedomina“, - piktinosi A.Štaras.

Liberalų sąjūdis taip pat nepatenkintas chaosą primenančia miesto atliekų tvarkymo sistema, ketinimas parduoti savivaldybės pastatą, Kalvarijų turgų krečiantys korupcijos skandalai, Guggenhaimo muziejaus projekto finansavimo subtilybės. Esą už šį gigantą ir jo išlaikymą tektų mokėti ne privačiam investuotojui, o valstybei ir savivaldybei.

Žada atsisakyti visų postų

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Algirdas Gricius, vadovaujantis Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetui, nepritaria Sporto mokyklų naikinimo projektui. Todėl jis tikina jau nuo gegužės 1-osios tikrai paliekantis koaliciją.

„Vicemero Gintauto Babravičiaus mintis – panaikinti sporto mokyklas ir vietoje jų sukurti kažkokį sporto centrą. Mano nuomone tai - būsimas verslo centras, kuris vadovaus jaunimui iki 19 metų. Nuo gegužės pirmos ar anksčiau aš tikrai išeinu iš valdančiosios koalicijos ir tuo pačiu atsisakysiu komiteto pirmininko pareigų, nes aš asmeniškai nededu jokių vilčių, kad kas nors pasikeis. Tai – tik laiko tempimas, bala, kurioje visi makaluojamės, o nukenčia vilniečių interesai“, - pasipiktinimą išreiškė ir A.Gricius.

Jeigu trauksis visa frakcija, vicemero pareigų turėtų atsisakyti frakcijos seniūno pavaduotojas Vidmantas Martikonis.

Reklamuojasi prieš rinkimus?

Įdomu tai, kad valdančioji koalicija nuo pat pradžių Liberalų sąjūdį laikė nepatikimu partneriu, kuris niekuomet nebalsavo už koalicijai svarbius projektus. Vienas pagrindinių – biudžeto projektas. Dėl to koalicijos partneriai šią frakciją buvo praminę neoficialia opozicija ir net užkulisiuose siūlė galimybes juos pašalinti.

Mat jeigu pasitrauktų 4 Liberalų sąjūdžio nariai, ši koalicija vis vien dar sudarytų daugumą Vilniaus miesto taryboje. Minimalus daugumos balsų skaičius – 26, o pasitraukus liberalams likę konservatoriai, socialdemokratai, liberalcentristai ir nepriklausomieji sudarytų 28 narių daugumą. Iš viso į Vilniaus miesto tarybą išrinktas 51 politikas.

Vilniaus meras V.Navickas tokį koalicijos partnerį ketinimą trauktis vadina politiniu triuku.

„Prasideda, rinkimai, parsideda rinkiminė retorika. Gaila, kad ji artėja prie Tvarkos ir teisingumo partijos retorikos“, - nuomone dalijosi V.Navickas.

„Jeigu jūs būtumėte kompanijoje, kuri geria, keikiasi, liktumėte tokioje kompanijoje? Tai ne politinis triukas, o pozicijos parodymas“, - mero argumentą atrėmė A.Štaras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių