Lentvaris savaitgalį dar gyvens su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis

Trakų rajono savivaldybė tikisi, kad pirmadienį bus pradėtos išvežti Lentvario gyventojų sandėliuotos kenksmingos medžiagos, dėl kurių mieste buvo paskelbtas ekstremalus įvykis.

Vietos pareigūnai sako, kad kenksmingos medžiagos bus utilizuotos užsienyje, ir tai kainuos iki 50 tūkst. litų, nors sutartis dar nėra pasirašyta.

Ketvirtadienį skelbta, kad Trakų rajone, Lentvaryje, esančio namo kieme aptikus per 30 pavojingos medžiagos statinių, mieste paskelbtas ekstremalus įvykis.

"Jau pirmadienį žadama pradėti darbus," - BNS penktadienį sakė Trakų rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Kriaučiūnas.

Anot rajono ekologo, vis dar deramasi dėl kainos, tačiau tikimasi, kad savivaldybė, apmokėjusi kenksmingų medžiagų išvežimą ir utilizavimą, pinigus iš jas sandėliavusių gyventojų atgaus.

"Kol kas mes deramės dėl kainos - savivaldybės biudžetas pradžiai sumokės, (...) bet paskui prokuratūra išieškos teismo keliu iš tų piliečių, kurių iniciatyva tos kenksmingos medžiagos atsidūrė Lentvaryje," - kalbėjo J.Kriaučiūnas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Kulio teigimu, kenksmingų medžiagų išvežimo ir utilizavimo išlaidos gali kainuoti iki 50 tūkst. litų.

"Kainuos apie 40-50 tūkst. litų išvežimas ir utilizavimas," - BNS sakė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak J.Kriaučiūno, viename Lentvaryje esančio gyvenamojo namo kieme aptiktas kenksmingas medžiagas utilizuoti teks užsienyje.

"Utilizuoti Lietuvoje, sudeginti jų nėra galimybių. Reiks vežti deginti į užsienį. Mes samdysime kompaniją, kuri tuo užsiima. (...) Aš, kiek žinau, ta kompanija, su kuria mes deramės, degina Švedijoje", - kalbėjo rajono ekologas, neįvardinęs kompanijos, su kuria derasi savivaldybė.

Anot jo, identifikuoti lakūs organiniai junginiai - tetrachloretilenas, n-butanolis, trichloretilenas, toluenas.

"Pagrindinę dalį, 99 procentus sudaro tetrachloretilenas ir n-butanolis. Kitų junginų aptikta mažiau nei 1 procentas," - tvirtino J.Kriaučiūnas.

Jo teigimu, egzistuoja įvairių versijų, kaip šios medžiagos atsirado Lentvario gyventojų kieme.

"Čia gali būti valyklų atliekos, gali būti poligrafijos pramonės tirpiklių atliekos. Reiktų dar detaliau ištyrinėti, bet nelabai turime laiko tyrinėjimui, dėl to, kad jie ir kainuoja, norisi sunaikinti iš karto," - sakė savivaldybės atstovas.

Ketvirtadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Trakų rajone, Lentvaryje, esančio namo kieme aptikus per 30 pavojingos medžiagos statinių, mieste paskelbtas ekstremalus įvykis.

Anot departamento, nuodingas skystis, esantis Dzūkų gatvėje, kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Pasak Trakų rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistės Jolantos Bagdanavičienės, policijoje pagal Baudžiamojo kodekso 271 straipsnio 1 dalį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl teisės aktų nustatytų aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo taisyklių, kai dėl to buvo padaryta didelės žalos gyvūnijai, augmenijai ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai.

Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių