Lenkų poeto vardu pavadinta gatvė erzina septynių kaimų gyventojus

Lenkijos poeto Juliano Tuvimo vardu pavadintą gatvę turės net septyni Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijos kaimai. Tokia garbė šiam poetui suteikta, nes jis rašė apie gamtą.

Nuopelnas – eilės?

Vilniaus rajono savivaldybės taryba balandžio pabaigoje Zujūnų seniūnijoje suteikė pavadinimus 25 kaimų gatvėms. Dabar po vieną, daugiausia dvi gatves turės kiekvienas kaimas.

Populiariausi gatvių vardai arba ilgiausios gatvės – Upės ir J.Tuvimo. Daugiausia, tarybos sprendimu, kaimo ir gatvės pavadinimai sutampa, tad žmonių tokia naujovė nesuerzino – gyveno, pavyzdžiui, Griovių kaime, nuo šiol gyvens ir Griovių gatvėje.

Tačiau septynių kaimų – Balandiškių, Geležių, Leičių, Maskoliškių, Medviediškių, Pilikonų ir Pūstalaukio – gyventojai gavę naują J.Tuvimo gatvę neapsidžiaugė.

Rajono savivaldybės tarybos sprendimas papiktino ne vieną žmogų, kurie tapo naujosios gatvės gyventojais. Jie kreipėsi į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje Jurgį Jurkevičių ir prašė gatves vadinti įprastais kaimų pavadinimais. Juolab kad taip pat yra ir kituose kaimuose.

J.Jurkevičius paprašė Vilniaus rajono savivaldybės tarybos paaiškinimo dėl gatvių pavadinimo suteikimo ir buvo šokiruotas gavęs savivaldybės atsakymą.

Jame parašyta, kad J.Tuvimas (gimęs 1894 m. rugsėjo 13 d., miręs 1953 m. gruodžio 27 d.) buvo labai garsus žydų kilmės rašytojas. "J.Tuvimo poezijoje pagrindiniai herojai yra gamta, miškai, kaimo žmonės ir gyvūnai. Pavadinimas "Juljano Tuvimo" labai tiktų šios gatvės pavadinimui, nes gatvė veda palei mišką, važiuojant šiuo keliu atsiveria gražus vaizdas į senus kaimus, gamtą", – savo sprendimą paaiškino Vilniaus rajono valdininkai.

Pasiaiškinimas neįtiko

"Pavadinimų gatvėms suteikimą reglamentuoja vidaus reikalų ministro įsakymas, jame nurodyta, kad gatvė asmens vardu turi būti suteikta dėl žmogaus nuopelnų Lietuvos valstybės ar krašto istorijai, mokslui, menui, kultūrai, politikai, kitoms gyvenimo sritims. O jie man rašo, kad J.Tuvimas rašė apie gamtą, todėl gatvė bus pavadinta jo vardu, nes ta gatvė yra šalia miško. O kur J.Tuvimo nuopelnai Vilniaus kraštui ar Lietuvai? Jis Lenkijoje gyveno, neaišku, ar Lietuvoje iš viso kada nors lankėsi", – portalui 1diena.lt  J.Jurkevičius žėrė klausimus, skirtus Vilniaus rajono savivaldybei.

Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje teigimu, tokie sprendimai nesuvokiami sveiku protu, prasilenkia su teisės aktais, todėl turi būti panaikinti. "Išsiunčiau jiems teikimą, apsvarstyti šį klausimą tarybos posėdyje ir ne trumpiau kaip mėnesį priimti atitinkamą sprendimą", – piktinosi J.Jurkevičius.

Tarsis su gyventojais

Vilniaus rajono merė Marija Rekst dėl sprendimo gatvėms suteikti J.Tuvimo vardą nemato jokio nusikaltimo. "Taryba balsavo, sprendimas pakeisti gatvių pavadinimus buvo priimtas, tam neprieštaravo net Lietuvių kalbos komisija", – kalbėjo Vilniaus rajono merė.

Pasak M.Rekst, šios gatvės pavadinimas atiteko net septyniems kaimams dėl vienos paprastos priežasties – esą per visus juos eina vienas kelias. "Graži ten gatvė, eina pamiške, o J.Tuvimas taip gražiai apie mišką rašė", – aiškino merė.

Jos teigimu, gavus J.Jurkevičiaus teikimą, į jį bus atsižvelgta. "Turim tam dar visą mėnesį. Per tą laiką apklausime gyventojus. Jei jie tikrai nenori tokioje gatvėje gyventi, sprendimas keisti jos pavadinimą bus panaikintas", – sakė M.Rekst.NAUJAUSI KOMENTARAI

ajg

ajg portretas
qr..a ta rakstyte

...

... portretas
nu blemba kokie daunai tie rajono valdininkai.. kitaip ir nepavadinsi. is kur tiek isradingumo kuriant tokius idiotiskus atsakymus kaimo gyventojams. Pilna normaliu, protingu zmoniu lietuvoje, bet ne, sukisa kazkokius aborigenus i valdzia, svarbu tik, kad savas butu. Svogeriu krastas blt

zxcvbnm

zxcvbnm portretas
siulau ta gatve pervadinti.vakar ziauriai atsventeme Egidijaus Ilmono 40 meti.siulau gatvei,suteikti jo varda...
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių