Lenkijoje - dirbtinis skandalas dėl antilenkiškos propagandos Vilniuje (papildyta)

Lenkijos žiniasklaida tvirtina, neva Vilniuje, Centriniame pašte, platinama Lenkiją žeidžianti atributika. Tačiau taip eskaluojama dvejų metų senumo istorija.

Lenkų didvyris prilygintas Hitleriui

Skandalas kilo dėl vokų, ant kurių pavaizduoti trys istoriniai veikėjai: Josifas Stalinas, Adolfas Hitleris bei Jozefas Pilsudskis. Pastarasis Lenkijoje laikomas didvyriu, o Lietuvoje - vienu iš Vilniaus krašto okupacijos kaltininkų.

Lenkijos žiniasklaida tvirtina, neva Centrinio pašto patalpose galima įsigyti šių vokų, kuriuose J.Pilsudskis prilyginamas Sovietų Sąjungos bei nacistinės Vokietijos diktatoriams - esą visi šie asmenys atsakingi už lietuvių tautos genocidą.

Lenkijos radijas dėl tariamo incidento ėmė spausti Lietuvos ambasadą Varšuvoje, o Vilniaus radijas „Znad Wilii“ ta pačia tema kalbino Seimo senbuvį Česlovą Juršėną. Politikas teigė, esą tokia atributika Centriniame pašte „nedaro garbės lietuviams ir kenkia geriems Lietuvos ir Lenkijos santykiams“.

Pašto atstovai apstulbę

Tačiau paštas neigia pranešimus apie prekyboje neva atsiradusius vokus. „Tai yra dvejų metų senumo istorija. Kažkada Lietuvos paštas buvo išnuomojęs patalpas Centriniame pašte privačiai įmonei, kuri pardavinėjo vieno menininko necenzūriniai, antisemitiniai ir panašūs atvirlaiškiai. Tai sena istorija. Kiek žinau, tų atvirlaiškių pardavinėjimas buvo sustabdytas“, - portalui sakė Lietuvos pašto Komunikacijos skyriaus viršininkė Jurgita Surplienė.

Pašnekovė užtikrino, kad Centriniame pašte tokių vokų nėra ir negali būti. Į paštą nuėjęs portalo žurnalistas taip pat nerado Lenkijos žiniasklaidos minimų vokų. „Nežinau, kodėl Lenkijoje vėl eskaluojama ši tema“, - stebėjosi J.Surplienė.

„Tokio pobūdžio vokais 2008 m. prekiavo Vilniaus Centrinio pašto patalpose įsikūrusi ir patalpas iš Lietuvos pašto nuomojanti Jono Jarmalavičiaus individuali įmonė. Paaiškėjus šiam faktui, sukėlusiam pagrįstą bendrovės Lietuvos pašto susirūpinimą, buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą ištirti šį įvykį ir išsiaiškinti, ar patalpų nuomotojo veikla (pardavinėti tokio pobūdžio grafiko Antano Rimanto Šakalio vokus) nepažeidžia  įstatymų. Įmonė prekybą minėtais atvirlaiškiais iš karto nutraukė, tad Lietuvos pašto sutartis su ja nebuvo nutraukta. Lietuvos paštas ir minimi vokai - niekaip tarpusavyje nesusiję, todėl viešai pateikiama informacija apie galimybę įsigyti pašte šios produkcijos yra klaidinanti“, - užtikrino pašnekovė.

Pašto atstovės žodžiais, įmanomas tik vienas scenarijus, kaip šie vokai galėjo vėl atsidurti prekyboje. Esą gali būti, kad jų platinimo nelegaliai ėmėsi pats vokus sukūręs menininkas. „Bet nei jis, nei vokais prekiavusi įmonė su Lietuvos paštu neturi nieko bendro“, - pabrėžė J.Surplienė.


Šiame straipsnyje: Lenkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių