Lenkai teigia surinkę 30 balsų visos Vilniaus valdžios atstatydinimui (papildyta)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcija Vilniaus taryboje teigia, jog 30 tarybos narių pasisako už reikalavimą visiems miesto vadovams trauktis iš postų.

Tai 1diena.lt pranešė LLRA frakcijos seniūnės pavaduotojas Jaroslavas Kaminskis. Pasak jo, ant dokumento, kuriame reikalaujama, kad atsistatydinimo pareiškimus padėtų meras, visi vicemerai, administracijos direktorius ir jo pavaduotojai, pasirašė 29 miesto tarybos nariai. Dar vienas – konservatorius Vidas Urbonavičius – esą turėtų pasirašyti vėliau.

J.Kaminskio teigimu, savo parašus po dokumento tekstu padėjo visa LLRA frakcija, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai, Mišrioji frakcija bei Liberalų sąjūdžio delegatai. Be to, LLRA iniciatyvai esą pritarė ir dauguma konservatorių frakcijos narių, įskaitant ir oficialų šios partijos kandidatą į mero postą Raimundą Alekną. J.Kaminskio teigimu, konservatorių frakcijoje už visos miesto valdžios nuvertimą nepasisakė tik iš partijos išmestas meras Vilius Navickas bei pora jo bendraminčių.

Dokumente reikalaujama, kad iki kito miesto tarybos posėdžio atsistatydintų ne tik V.Navickas, bet ir mero pavaduotojai Romas Adomavičius bei Gintautas Babravičius, o taip pat – savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas bei visi jo pavaduotojai.

J.Kaminskio žodžiais, jeigu visi šie politikai pasitrauks iš postų, Vilniaus koalicijos formavimą bus galima pradėti iš naujo, „ant balto lapo“. Jis teigė negalintis pasakyti, ar tokiu atveju LLRA dėsis prie koalicijos.

Šiuo metu LLRA laukia geranoriško minėtų politikų atsistatydinimo. Jeigu vicemerai to nepadarys iki artimiausio tarybos posėdžio, jiems žadama rengti interpeliacijas – LLRA jau renka parašus po interpeliacijų tekstais. Kiek kitokia situacija su V.Navicku ir G.Babravičiumi – jiems gegužę surengta interpeliacija žlugo, kas garantuoja pusmečio imunitetą. Merui ir vicemerui naują interpeliaciją rengti bus galima tik lapkričio pabaigoje.

Papildyta: LLRA gali būti naujoje koalicijoje

Deryboms dėl Vilniaus koalicijos formavimo vadovaujantis konservatorių sostinės skyrių sueigos pirmininkas, Seimo narys Mantas Adomėnas 1diena.lt patvirtino, kad jo partijos atstovai padėjo parašus po LLRA parengtu dokumentu. Jis taip pat patvirtino, kad lenkų politikai gali tikėtis vietos „ant naujo popieriaus lapo“ formuojamoje koalicijoje.

„Manau, kad noras pradėti nuo naujo popieriaus lapo yra suprantamas. Turint omeny, kad iki rinkimų likę tik keli mėnesiai, Vilniui kur kas naudingiau būtų kaip galima greičiau surasti sprendimą, kuris leistų savivaldybės tarybai veiksmingai dirbti. Be abejo, matytume tokias konsteliacijas, kuriose LLRA vaidintų vaidmenį. Esame už konstruktyvų bendradarbiavimą su šia grupe, kuri atspindi ir atsakingai reprezentuoja nemažą vilniečių dalį“, - kalbėjo M.Adomėnas.

Pasak jo, kol kas su vicemerais, kuriuos iš kėdžių su 30 parašų išversti bando LLRA, nebuvo kalbėta. Tačiau esą pavykus pakeisti merą, būtų iš naujo svarstomas ir visų vicemerų likimas.

Beje, už raginimą trauktis visai miesto valdžiai pasirašė daugiau miesto tarybos narių nei už analogišką raginimą, adresuotą vienam V.Navickui. M.Adomėno teigimu, po sostinės konservatorių parengtu dokumentu pasirašė maždaug pusė tarybos narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių