Lengvatų darželinukų tėvams valdžia nenaikins

Miesto valdžia pasijuto esanti aukščiau už šalies Vyriausybę, nes buvo užsimojusi panaikinti lengvatas, kurios numatytos Vyriausybės nutarimu. Kol kas visos lengvatos darželius lankančių vaikų tėvams išlieka.

Savivaldybės taryboje kone valandą miesto politikai ginčijosi dėl sprendimo projekto, kuriuo buvo siūloma naikinti mokesčio už vaikų maitinimą darželiuose lengvatas daugiavaikėms ir studentų šeimoms, vienišoms mamoms ir tėčiams, tikrąją karinę tarnybą atliekantiems tėvams.

Jas labai greitai užbaigė Vyriausybės atstovas Kauno apskrityje Vasilijus Popovas, atkreipęs dėmesį, kad tarybai teikiamas sprendimo projektas prieštarauja Vyriausybės nutarimui.

Dokumente pastabą dėl prieštaravimo buvo įrašiusi ir savivaldybės Tiesės skyriaus specialistė, tačiau jo nebuvo paisoma nei svarstant klausimą komitetuose, nei teikiant sprendimo projektą svarstyti taryboje.

1995 m. rugpjūtį Vyriausybė suteikė teisę mokėti pusę kainos už vaikų maitinimą darželyje studentų ir daugiavaikėms šeimoms, taip pat šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų. Miesto tarybai buvo siūloma tokią lengvatą palikti tik toms šeimoms, kuriose pajamos vienam šeimos nariui siekia 525 litus per mėnesį. Taip pat tokia lengvata galėtų pasinaudoti laikinai ar nuolat ikimokyklinio amžiaus vaiką globojantys asmenys ir itin sunkiomis ligomis sergančius vaikus auginantys tėvai.

Konservatorė Irena Gerčienė bandė suktis iš padėties aiškindama, kad Vyriausybėje jau yra užregistruotas projektas, kuriuo siūloma naikinti tokia lengvatas numatantį nutarimą, o lengvatos būtų suteikiamos tik atsižvelgus į šeimos socialinę padėtį. Vis dėlto, 1995 m. Vyriausybės nutarimas, suteikiantis teisę į lengvatas, kol kas tebėra galiojantis.

Paprašę 10 minučių pertraukos, konservatoriai pasiūlė atidėti klausimo svarstymą, kol nebus pakeistas Vyriausybės nutarimas. Kaip alternatyvą valdantieji pasiūlė peržiūrėti vicemerų ir administracijos direktoriaus pavaduotojų etatų skaičių. Toks siūlymas pajudino socialdemokratų vicemero Stepono Vaičikausko ir administracijos direktoriaus pavaduotojo Romaldo Rabačiaus kėdes, nes Sėkmės koaliciją remiantys socialdemokratai aršiai kritikavo konservatorių siūlymą naikinti lengvatas.

Paklaustas, ar nepasijuto esąs aukščiau Vyriausybės, meras atkirto, jog savivaldybė nėra pavadi vyriausybei, tačiau vėliau pripažino: „Gal vežimas ir ėjo prieš arklį“.

Iš posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas dėl mokesčio rajone gyvenančioms šeimoms už vaiko ugdymą miesto darželyje. Kai kurie politikai ir valdininkai bandė aiškinti, kad daugiau kaip 600 litų sumą už tokio vaiko išlaikymą miesto darželyje turėtų apmokėti rajono savivaldybė, o ne tėvai, trečiadienį kalbintas vicemeras Algimantas Kurlavičius neslėpė, kad jokių susitarimų su rajono savivaldybe šioje srityje nėra.

Miesto mero Andriaus Kupčinsko manymu, daug mažiau problemų kiltų, jeigu darželinukui būtų sukurtas krepšelis, todėl pasiūlė krepšelių sistemą kurti nuo gimimo. Finansavimas per krepšelius jau skirstomas moksleiviams ir studentams.

„Nekalbėkim apie krepšelius, nes tuoj visą Kauną su ubago terbomis paleisime“, - replikavo miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas.

A.Kupčinskas šiemet žada dar ne vieną nepopuliarų sprendimą teikti tarybai. Gruodžio mėnesį bus siūloma uždaryti ar sujungti kai kurias miesto mokyklas.


Šiame straipsnyje: mokestis už darželį

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių