Lazdynų laisvalaikio centras neveiks iki sausio vidurio (papildyta)

Vilniaus Lazdynų laisvalaikio centre apsilankiusi sostinės valdžia patikino, kad, kol bus atliekama pavojingo lankytojų gyvybei pastato ekspertizė, centras bus uždarytas, o didžioji dalis darbuotojai išleidžiami atostogų.

Laukia ekspertų išvadų

Antradienį Vilniaus vicemeras kultūros, švietimo ir sporto klausimams Gintautas Babravičius apsilankė Lazdynų laisvalaikio centre. Mat nuo vasaros netyla ginčai, ką daryti su lankytojų ir darbuotojų gyvybei pavojingu statiniu. Po savivaldybės suburtos specialios komisijos išvadų priimtas sprendimas pastatą skubiai uždaryti ir atlikti jo stogo konstrukcijų techninę ekspertizę.

Šią skubos tvarka turėtų atlikti Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai. Jų išvadų laukiama iki sausio 10 dienos. Sausio 15-ąją Vilniaus miesto valdžia, atsižvelgdama į ekspertų išvadas, priims sprendimą.

Galimi du variantai. Pesimistinis - centrą uždaryti iki kol bus baigti remonto darbai. Kiek darbai truktų – parodys ekspertizė. Ankstesniais valdžios tikinimais remiantis, remontas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, priklausomai nuo darbų sudėtingumo ir remontui reikalingų lėšų. Optimistinis variantas – remontuojamas pastatas nuo sausio vidurio bus atviras lankytojams.

Iki sausio vidurio daliai Lazdynų laisvalaikio centro darbuotojų siūloma imti apmokamų atostogų. Kadangi centras pinigų neturi, išmokoms lėšų žada ieškoti pati savivaldybė. Pastate liktų dirbti tik prižiūrintis personalas.

Bijo netekti paskutinio baseino

Bendrovės darbuotojai baiminasi, kad centras uždaromas ne ekspertizei ir remontui, o visam laikui. Esą taip nutiko su „Žalgirio“ atviru ir dengtu plaukimo baseinais. Jų būklė taip pat buvusi avarinė, juos taip pat valdžia žadėjusi renovuoti. Galiausiai statiniai buvo sulyginti su žeme, o vietoje jų šiandien stūgso prabangūs „Karaliaus Mindaugo apartamentai“.

Vilniaus valdžia tikina baseino griauti neketinanti, tačiau jo privatizavimo galimybės neatmetanti.

„Jūsų nuogąstavimai visai nepagrįsti. Vilniui reikia dar 5, o gal ir daugiau tokių baseinų, kaip šis. Lazdynų laisvalaikio centras greičiausiai bus renovuojamas viešo ir privataus sektorių bendradarbiavimo pagrindu. Savivaldybė tam pinigų neturės dar artimiausius penkeris metus. Todėl baseinui bus ieškomas privatus investuotojas, tačiau jis privalės išlaikyti esamas baseino funkcijas, trenerius, tęsti vaikų ugdymo procesą“, - sakė G.Babravičius.

Kur perkelti sportuojančius vaikus?

Lazdynų laisvalaikio centro 50 metrų ilgio baseinu besinaudojantiems sporto mokyklų auklėtiniams siūloma laikinai mokytis kituose miesto baseinuose. Tiesa, nė vienas jų neturi 50 metrų ilgio plakimo takų, tačiau siūloma iki sausio tenkintis esamais ir ugdymo proceso nenutraukti. Lazdynų laisvalaikio centre treniruojasi 600 plaukimo, penkiakovės, vandensvydžio mokyklų auklėtinių. Juos treniruoja 20 trenerių.

Kur konkrečiai nuo ketvirtadienio treniruosis Vilniaus sporto mokyklų vaikai – vicemeras G.Babravičius atsakyti negalėjo. Šiuo metu tik vedamos derybos su kitų miesto baseinų savininkais. Konkretesni sprendimai greičiausiai bus priimti tik kitos savaitės pradžioje. Mat pirmadienį, gruodžio 21 dieną, pas G.Babravičių šaukiamas pasitarimas, kuriame dalyvaus Lazdynų laisvalaikio centro atstovai, jų darbuotojų profesinės sąjungos vadovai, įvairių sporto federacijų nariai, kitų miesto baseinų savininkai.

„Yra sudaryta sutartis dar 2001 m. su aklųjų kombinatu. Ten dalis vaikų jau dabar treniruojasi. Stengsimės taip sudaryti grafiką, kad ir kiti galėtų treniruotis. O dėl kitų auklėtinių, kuriems reikia atitinkamų baseino parametrų, vyksta derybos su Elektrėnais ir Alytumi, kad vaikai tenai galėtų kartais nuvykti. Kitos išeities nėra. Juk Neryje vaikai nesitreniruos“, - konstatavo pasitarime dalyvavęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Atleidžia centro direktorių

Vilniaus valdžios nurodymu, Lazdynų laisvalaikio centras turėjo būti uždarytas nuo lapkričio pabaigos. Tačiau centro direktorius Romualdas Grigas tikino aiškaus savivaldybės - vienintelio bendrovės akcininko - nurodymo nesulaukęs, todėl centro iki šiol neuždaręs. Šiandien baseine taip pat buvo priimami lankytojai. Direktoriaus nuomone, baseiną greičiausiai ketvirtadienį uždarys naujasis vadovas Arturas Praniauskas. Jį trečiadienį paskirti ketina Vilniaus miesto taryba.

Vadovą miesto valdžia nusprendė keisti dėl to, kad esą ji nepatenkinta dabartinio direktoriaus R.Grigo darbu. Šis kaltinamas neūkiškumu, aplaidžiu požiūriu į griūvantį centro pastatą. Darbuotojai ir pats R.Grigas tikina, kad statiniu rūpintis nebuvę lėšų. Savivaldybė pinigų skiria tik už moksleivių ugdymą. Da daugiau, ir tų lėšų laiku nepervedanti. Šiandien savivaldybė centrui skolinga 120 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių