Lazdynų baseinas pasiruošęs vasaros sezonui

Po pusmečio vėl duris atvėrė paremontuotas Lazdynų baseinas, vasarą lankytojams siūlantis pirčių malonumus, gelbėjimo kursus ir pigų metinį abonementą.

Lietuvių ES skęsta daugiausiai

Trečiadienį oficialiai lankytojams atidarytas Lazdynų laisvalaikio centras, tačiau lankytojai baseinu gali naudotis jau nuo birželio pirmųjų dienų. Lazdynų laisvalaikio centro valdybos narys Kęstutis Binkauskas stebėjosi, kad be ypatingos reklamos baseinas jau sulaukė lankytojų dėmesio. Pirmą dieną tikėtasi vandenyje išvysti vos keletą plaukikų, tačiau į baseiną sugužėjo kelios dešimtys vilniečių. Taip pat į baseiną treniruotis sugrįžo penkiakovės, vandensvydžio, kitų vandens sporto šakų sportininkai. 

Juos centro vadovybė pasitinka vasariškomis kainomis. Jos šiam sezonui nuleistos 50 proc., siekiant atstatyti centro lankomumo rodiklius. Šiandien vienkartinis bilietas lankytojui kainuoja 10 litų. Centro direktorius Arturas Praniauskas pabrėžė, kad moksleiviams, senjorams, vaikų grupėms bus taikomos nuolaidos. Pamėgusiems Lazdynų baseiną pirmąkart siūlomas ir metinis 200 litų vertės abonementas. Už tokią sumą privačiame komplekse plaukioti būtų galima vos mėnesį. 

Atvykę į centrą lankytojai galės ne tik pliuškentis 50 m. ilgio baseine, bet su tuo pačiu bilietu apsilankyti pirtininkų dienose. Pirčių entuziastai žada rengti pažintines pamokas apie įvairių šalių pirčių tradicijas. Be to, ketinama organizuoti ir skęstančiųjų gelbėjimo kursus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Atidaryme dalyvavęs ir baseino vandenį išmėginęs Kauno miesto savivaldybės vicemeras Stanislovas Buškevičius pabrėžė, kad tokie kursai lietuviams gyvybiškai svarbūs.

„Visoje Europos Sąjungoje (ES) lietuvių skęsta daugiausia. Apie 20 kartų atsiliekame nuo ES vidurkio pagal baseinų skaičių. Tai - nenormalu ir nedovanotina. Todėl mes Kaune planuojame nuo rugsėjo 1 dienos visus 1-3 klasių vaikus mokyti plaukti“, - žadėjo S.Buškevičius, idėją pamėtėjęs ir Vilniaus valdžiai. 

Beje, S.Buškevičių į Vilnių atginė neatsargiai duotas pažadas, kad jei remontui baseiną uždariusi Vilniaus valdžia jo neprivatizuos, jis nušoks nuo vieno baseino tiltelių. Pažadą politikui teko įvykdyti.

Plėtros planai privatininkams nepatrauklūs

Oficialiame centro atidaryme dalyvavęs Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius patikino, kad pusmetį trukę ir 190 tūkst. litų kainavę stogo konstrukcijų remonto darbai nėra paskutiniai. Kitas remonto etapas greičiausiai laukia 2011 m. vasarą.  Planuojama sutvarkyti baseino ventiliaciją, nes dabar besikaupianti drėgmė ir šiluma toliau ardo baseino konstrukcijas. Taip pat ketinama sutvarkyti centro stogą.

Ateityje planuojama centrą įlieti į vandens sporto kompleksą, tačiau tam būtinos milžiniškos investicijos, kurių centrą valdanti Vilniaus miesto savivaldybė neturi. Tikimasi, kad centrą pavyktų išnuomoti privačiai bendrovei, kuri savo lėšomis centrą remontuotų ir jį kurį laiką valdytų. Pasak savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, investuotojas greta šio centro galėtų pastatyti treniruotėms tinkamus baseinus, konferencijų ir spaudos centrą, kavines komplekso lankytojams, viešbutį.

Nuo šių metų planuojant tokias investicijas privalu parengti projekto galimybių studiją. Vilniaus miesto valdžia užsibrėžusi žūtbūt ją turėti, tačiau kol kas pastangos bevaisės. Pasak savivaldybės Investicinių projektų skyriaus vedėjos Rasos Cibulsniekės, savivaldybė skelbė du konkursus konsultantų paieškoms, kurie galėtų parengti Lazdynų laisvalaikio centro plėtros galimybių studiją. Deja, abu kartus susidomėjimo konkursu nebuvo.

„Vakar ieškojome vokų su pasiūlymais dalyvauti konkurse, bet neradome. Konsultantai ganėtinai skeptiškai žiūri į šitą projektą. Aišku, gal ir savivaldybei reikėtų požiūrį keisti, nes dabar konsultantų prašomi įkainiai atitinka rinką, bet savivaldybė neturi galimybių tiek mokėti. Dabar svarstoma, iš kur gauti papildomų pinigų, kad galėtume įsigyti kokybišką galimybių studiją. Kiek lėšų studijai reikėtų – negaliu atskleisti, nes tai yra viešųjų pirkimų informacija“, - vylėsi R.Cibulskienė.


Šiame straipsnyje: lazdynų baseinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių