Lazdynų baseinas bus renovuotas ir turės „brolį“

Lazdynų laisvalaikio centro konstrukcijų remontas – bene paskutinė savivaldybės investicija. Vasarą jis turėtų atitekti koncesininkui, kuris bus įpareigotas pastatą iš pagrindų renovuoti ir greta pastatyti dar vieną baseiną.

Remontas kainuos 180 tūkst. litų

Nuo praėjusių metų gruodžio uždarytas avarinės būklės Lazdynų laisvalaikio centras laukia remonto. Pagal Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistų atliktą pastato techninę ekspertizę, būtina sustiprinti stogo laikančiąsias konstrukcijas, kurios surūdijusios. Šie darbai savivaldybei preliminariai atsiesi apie 180 tūkst. litų. Tikimasi, kad taryba sutiks 2010-ųjų metų biudžete numatyti šias lėšas baseino remontui.

Šią savaitę savivaldybės bendrovė „Vilniaus kapitalinė statyba“ neskelbtinų derybų būdu turėtų parinkti remontą atliksiančią bendrovę. Miesto valdžia tikisi, kad per derybas darbų kaina sumažės. Parinktas rangovas baseino stogo konstrukcijas turėtų suremontuoti per pusantro-du mėnesius. Tikimasi, kad lankytojai baseinu galės naudotis jau kovą.

Išplūdo buvusį direktorių

Miesto meras Vilnius Navickas piktinasi, kad buvęs Lazdynų laisvalaikio centro direktorius Romualdas Grigas anksčiau nesumojo imtis remonto darbų ir leido iki paskutinės akimirkos eksploatuoti avarinės būklės baseiną. 

„Laive kasmet kapitono paliepimu jūreiviai drožia rūdis, dažo dažais. Jeigu šitą brudą kas nors kartą per du metus būtų nudrožęs, tokių situacijų nebūtų. Bet tas laivo kapitonas pirmiausia raštus į savivaldybę rašinėjo, kad trūksta pinigų atlyginimas. O pirma reikėjo rūdis nudrožti ir uždažyti, o po to apie algas galvoti“, - buvusį direktorių plūdo meras.

Tačiau valdžia nutylėjo, kad kol miesto taryba nepakeitė centro direktoriaus į konservatoriams lojalų Arturą Praniauską, tol savivaldybė šiai bendrovei nepervedė virš 100 tūkst. litų skolos ir į R.Grigo perspėjimus apie griūvantį baseiną nereagavo.

Išdygs modernus kompleksas?

Paskelbusi, kad po poros mėnesių Lazdynų baseinu vėl bus galima naudotis, miesto valdžia paviešino ir kitą žinią – vasarą bus skelbiamas konkursas baseino nuomininko paieškoms. Kadangi savivaldybė skurdesnė už bažnyčios pelę, tikimasi, kad privati bendrovė mainais už galimybę kelis dešimtmečius eksploatuoti baseiną sutiks investuoti milijonus į pastato renovaciją.

Mat savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ dar 2006 m. yra parengusi baseino rekonstrukcijos projektą. Pagal jį planuojama pastatydinti modernų laisvalaikio kompleksą, į kurį būtų įlietas ir dabartinis pastatas. Kompleksas turėtų atitikti europinius standartus ir būtų tinkamas rengti aukšto lygio varžybas. 

Komplekse planuojama įrengti 50 m ilgio takus turinčius plaukimo baseinus su 10 m šuolių į vandenį bokštu. Šalia jų būtų ir fechtavimosi salė, šaudykla penkiakovininkams, pirčių ir vandens procedūrų patalpos, treniruoklių ir mankštos salės. Svajojama ir apie patalpas, tinkančias konferencijoms, spaudos centrą ir net viešbutį. Prieš ketveris metus preliminariai skaičiuota, kad objektas turėtų atsieti ne mažiau nei 100 mln. litų.

„Priėmėme skausmingą sprendimą, bet manau, kad išvados parodys, jog jis buvo visiškai teisingas. Kartu jis paneigs gandus ir spekuliacijas apie centro sklypo paskirties keitimus ar panašius dalykus“, - komentavo Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.

Sausio 26-ąją savivaldybė tikisi pasamdyti konsultacinę bendrovę, kuri padėtų parengti konkurso sąlygas koncesininko paieškoms. Tikimasi, kad potencialų investuotoją į Lazdynų laisvalaikio centrą pavyks rasti iki vasaros pradžios. Šis modernų kompleksą turėtų pastatyti per pusantrų metų.


Šiame straipsnyje: lazdynų baseinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių