Laiko persukimas: senjorams sunku, jaunuoliams - ne (apklausa)

Medikai tvirtina, kad laiko persukimas kenkia žmonių sveikatai. Garbaus amžiaus kauniečiai gydytojų žodžius patvirtino – daugeliui jų suprastėja miego kokybė.

Šį sekmadienį 4 val. nakties Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas, o laikrodžio rodyklės bus pasuktos viena valanda atgal. Nors žiniasklaidos priemonėse pastarąsias dienas ypač gausu pranešimų apie laiko persukimą, tačiau Laisvės alėjoje kalbinti kauniečiai nedrąsiai klausė: „Tai valandą reikės atsukti atgal, ar pasukti į priekį?“

Daugelis apklaustųjų prisiminė, kad bent kartą teko pamiršti persukti laiką, tačiau daugeliui tai nėra vienintelė problema. Mat medikų žodžius, kad laiko persukimas išsibalansuoja vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų psichinę būklę, garbaus amžiaus kauniečiai patvirtino.

 

Livija, pensininkė:


Laiko persukimas vienokiu ar kitokiu būdu vis tiek veikia organizmą. Kai tenka persukti laiką, kelias dienas sunkiai judu ir juntu bendrą kūno silpnumą. Juk keičiasi dienos rėžimas, o ši viena valanda atlieka velnio darbą. Manau, mūsų klimatui puikiai tinka žiemos laikas, tad kam jį sukioti?

 

Danutė Šimonienė, slaugytoja:


Kai pavasarį persukame laikrodžius – gerai, rudenį – blogai. Net su draugėmis kalbėjome, kad sutemus grįžti namo yra nejauku. Jūs pagalvokit, kiekvieną kartą sekti laiką, bijoti pramiegoti ar pavėluoti į darbą, sukelia įtampą. Ir mano anūkui sunku atsikelti. Nors sveikatos sutrikimų nejuntu, tačiau laiko sukimas suardo gyvenimo ritmą. Mano mama yra tikinti, todėl persukus laiką, jai sunku sekmadienio rytą atsikelti į bažnyčią. Laiko persukimas sukelia įtampą.

 

Aleksas Lukenskas, buvęs mokytojas:


Laiko persukimas išderina gyvenimo ritmą, kelias savaites blogiau miegu, mat visa dienotvarkė sugriūva. Vyresnio amžiaus žmonėms prie tokių permainų sunku prisitaikyti. Kai buvau paauglys sukti laiko nereikėjo – tai buvo labai patogu. Kai dirbau mokykloje pastebėjau, kad 2 -3 savaites po laiko persukimo mokiniai būna vangūs ir prisnūdę.

 

Viktorija Bosienė, siuvėja:


Keliamės tuomet, kai reikia. Jokių tingulio ar sveikatos problemų nejaučiu, nes einame miegoti ir keliamės anksti. Su vaiku pirmieji nuskubam į darželį, nes vaikas noriai keliasi rytais. Laiko persukimas man netrukdo.

 

Rūta, studentė:

Man atrodo, kad reikia persukti laiką. Žiemą ir taip anksti temsta, tada nemalonu vakare vaikščioti. Kai būna šviesiau, saugiau vaikščioti gatvėmis. Kai esi studentas, ir nuolatos naktimis mokaisi, nėra jokio skirtumo ar valandą miegi daugiau, ar trumpiau.

 

Aušra, studentė:


 Anksčiau aš neigiamai vertinau laiko sukimą, mat susimaišo valandos, pasimeti laike. Tačiau dabar, kai džiaugiuosi gyvenimu, tas laiko sukimas man netrukdo. Tą vakarą, kada suksi laiką, nueisi anksčiau miegoti ir ta valanda niekur iš gyvenimo nepabėgs.

 

Jovita, referentė:


Man teko pamiršti atsukti laiką: prabundu ryte ir galvoju: „Kažkas čia ne taip, visi dar miega“. Manau, kad kartais gyvenime būna didesnių problemų nei laiko sukimas, todėl man valanda šen, valanda ten netrukdo. Vyresnio amžiaus artimieji taip pat garsiai nesiskundžia, kad laiko persukimas turi įtakos sveikatai.

 

Marija Zontovičienė, medikė:

Dabar reikės laiką pasukti atgal? Aha, man tai labai nepatinka. Tuomet sutrinka mano miego rėžimas, nes aš turiu eiti miegoti jau nebe devintą, o aštuntą valandą, o organizmas tam priešinasi. Esu vieversys, todėl turiu koreguoti laiką vakarais. Rudenį žmonės jau ir taip blogai miega, o tas laiko persukimas dar labiau pablogina miego kokybę. Nuolatos turi galvoti, kaip vakarą „pratempti“.

 

Daiva, aktorė:

Man laiko sukiojimas yra nepatogus. Retkarčiais tai padaryti pamirštu, tačiau iš gyvenimo ritmo neišsimušu. Man nepatinka pats tas mechaninis veiksmas, nes nesilaikau griežto gyvenimo ritmo, tad sveikata, persukus laiką, nepablogėja. Kai pailgėja laikas – tai gerai, tačiau šioks toks dirginimas jaučiamas.

 

Aleksandras, aktorius:

Man nėra jokio skirtumo, sukti tą laiką, ar ne. Esu pripratęs prie teatro šviesos ir tamsos, tad laiko sukimas man netrukdo. Vis tiek ta valanda nieko negelbsti.

 

 

Romas, studentas:

Sukti reiks atgal? Keičiasi sezonas, todėl turime keisti ir laiką. Juk būna taip, kad kai ilgiau miegi, tai blogiau ir jautiesi. Geriau miegot mažiau, žvaliau jausiesi. Juk čia tik vienos valandos skirtumas,o ne kokių keturių – tai jokio skirtumo ir nėra.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių