Labdaros pokylyje - miesto elitas

Sunkmetis neužgniaužė kauniečių aukojimo tradicijos - dvidešimtajame kalėdiniame labdaros vakare paaukota 100 tūkst. litų, nežymiai mažiau negu pernai.

Susirinko miesto elitas

Sekmadienio pavakarę senamiestyje vaikštinėjusių praeivių žvilgsniai krypo į Rotušę - iš jos sklido 1920-ųjų ir pora dešimtmečių vėlesnė retro muzika, aikštę puošė fakelų liepsnos ir dailiai apsirėdę Lietuvos kariuomenės sargybos jaunieji šauliai.

Tačiau patekti į vidų buvo leidžiama ne kiekvienam smalsuoliui. Į prestižiniu Kauno renginiu laikomą labdaros pokylį suvažiavo miesto elitu laikomi kauniečiai, už kvietimus į renginį pakloję mažiausiai 300 litų. Juos Rotušėje pasitiko ant sienų iškabinti prieškario kino kronikos kadrai ir laikinosios sostinės laikų personažai: ponia Hana, Kauno Kazio Binkio teatro aktoriai.

Daugelis svečių neatsispyrė pagundai įsiamžinti pirmojo aukšto fojė veikusioje Laimos Gelažiūtės foto ateljė, kurioje buvo gaminamos senovinės nuotraukos. Anksčiau atvykusios ponios prisijungė prie "damų kampelio", skirto moterims paplepėti, pasigražinti ir paragauti antpilėlio.

Raudonu kilimu nuklotais laiptais užlipusiems į antrą aukštą svečiams santūriai linktelėjęs liokajus, aktorius Juozas Janušaitis, kaip įprasta tokiems renginiams, garsiai pranešė, kokia pora atvyko.

Po baltosios gulbės sparnu

Apie 17 valandą į miesto Rotušę jau buvo atvykę beveik visi labdaros vakaro svečiai. Lūkuriuodami šventinės programos pradžios jie vaišinosi šampanu, aptarinėjo meno kūrinius, kurių paroda veikė antrojo aukšto fojė ir kuriuos jau netrukus buvo galima įsigyti aukcione.

Skambant J.Štrauso valsams pagrindinis labdaros vakaro organizatorius, ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius pakvietė visus į pagrindinę Rotušės salę.

Pirmosiose eilėse susėdo meras Andrius Kupčinskas su žmona Jurgita, apskrities viršininkė Ona Balžekienė, užsienio šalių ambasadoriai, seimo nariai, tarp jų - Dalia Teišerskytė, Birutė Vėsaitė, Rimas Antanas Ručys su žmona advokate Aušra Ručiene, atstovas prie NATO ambasadorius Linas Linkevičius ir Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Viena iš vakaro vedėjų aktorė Audronė Daugelytė prabilo Justino Marcinkevičiaus eilėmis, o K.Ignatavičius pasveikino svečius susirinkus į senąją miesto Rotušę, po baltuoju gulbės sparnu.

Nyderlandų karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Josephus Camille S. Wijnands pripažino, kad jam nepaprastai malonu viešėti Kaune su žmona Carmen Charmaine Van Toorenburg.

"Atvykome pajusti Kalėdų skonį Kaune, - sakė ambasadorius. - Per dvejus gyvenimo Lietuvoje mėnesius Kaune lankausi jau antrą kartą. Tikiu, kad dar daug kartų atvažiuosiu čia, nes noriu pažinti miesto kultūrinį gyvenimą, ekonomines galimybes ir pažiūrėti, kaip "Žalgiris" žaidžia namuose".

Vedini kilnaus tikslo

Į labdaros vakarą svečiai susirinko ne tik papuotauti. Iš jų buvo tikimasi dosnumo -  organizatoriai vylėsi surinkti aukų tiems, kuriems šiuo metu paramos labiausiai reikia.
Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad pavyko surinkti pakankamai didelę sumą - 100 tūkst. litų. Tai yra keliomis dešimtimis tūkstančių litų mažiau negu pernai.

Šįmet surinktas lėšas nuspręsta skirti Kauno II klinikinės ligoninės Vaikų pulmonologijos skyriuje sunkiausią tuberkuliozės formą besigydantiems ir specialių poreikių turintiems vaikams. Dalis paramos atiteks cukriniu diabetu sergančiųjų bendrijai "Likimas". Už gautas lėšas planuojama pirkti insulino pompų sensorių.

Pirmąkart labdaros vakaro organizatoriai nusprendė paremti Kauno kurčiųjų reabilitacijos centrą. Keturiolikai vaikų padovanoti klausos aparatai ir jų priedai.

Pobūvyje viešėjęs arkivyskupas S.Tamkevičius ragino svečius dalintis ne tik širdžių šiluma, bet ir medžiaginėmis gėrybėmis, nes, anot jo, duodami gauname, o imdami prarandame.

"Mano oponentai pasakytų, kad arkivyskupas turėtų eiti pas vargšus, o ne pas ponus, - kalbėjo S.Tamkevičius. - Bet mano lankymasis čia irgi yra svarbus, kviečiu dalyvauti labdaroje, nes ir kukliausias jūsų prisidėjimas bus labai brangus".

Iki labdaros vakaro įmonės ir privatūs asmenys paaukojo beveik 79 tūkst. litų. Rotušėje vykusio aukciono metu už parduotus meno gaminius buvo surinkta 18 tūkst. litų, dar 700 litų rasti aukų dėžutėje. Po aukciono paskelbus surinktą sumą, verslininkas Vladas Lašas, jau ir prieš tai skyręs pinigų labdaros vakarui, pažadėjo skirti dar daugiau kaip 2 tūkst. litų, kad kilniam tikslui būtų surinkta lygiai 100 tūkstančių litų.

Aukcione - meno kūriniai

Kauno muzikinio teatro solistams atlikus nuostabių tarpukario operų ir operečių ištraukas, svečiai susirinko į aukcioną. Jam savo darbus skyrė žinomi menininkai, neprašydami jokio atlygio. Beje, ankstesniais metais menininkams už kūrinius būdavo mokama.

"Ačiū galerijoms, kurios skyrė darbus, nors šiandien daugelis menininkų galvoja apie išgyvenimą, jie neatsisakė prisidėti prie šios kilnios akcijos", - sakė šįmet aukcioną globojusi pirmoji ponia Jurgita Kupčinskienė.

Aukcione dosniausi buvo verslininkas Antanas Gureckis, įsigijęs kūrinių už 4 tūkst. litų, Seimo narys R.A.Ručys, paaukojęs 3,2 tūkst. litų ir O.Balžekienė, nupirkusi kūrinių už 2,7 tūkst. litų.

Aukcioną "Myliu Kauną, kur bebūčiau" šmaikščiai vedė žinomas režisierius ir scenaristas Vytenis Pauliukaitis. Jam padėti parduoti buvo kviečiami žinomi kauniečiai, dabar gyvenantys ne Kaune - Lietuvos ambasadorius prie NATO Linas Linkevičius, Seimo narės Dalia Teišerskytė ir Birutė Vėsaitė, režisierius Gytis Padegimas.


Šiame straipsnyje: kalėdos 2009

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagerbė pirmąjį Lietuvos šlagerių karalių
  Pagerbė pirmąjį Lietuvos šlagerių karalių

  Kauno žydų bendruomenė Žaliakalnio žydų kapinėse, kur palaidotas estrados Lietuvoje pradininkas Danielius Dolskis, pagerbė jo atminimą, susirinkę prie kapavietės jo mirties 85-ųjų metinių dieną. ...

 • Miškininkai ir dovanoja, ir įspėja
  Miškininkai ir dovanoja, ir įspėja

  Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Gediminas Kazlovas pastebi, kad rasti miške gražią žaliaskarę Kalėdoms nėra taip paprasta: viena eglutės pusė dažniausiai būna graži, kita – nu...

 • Papildomas nemokamas maitinimas rajone organizuotas sėkmingai
  Papildomas nemokamas maitinimas rajone organizuotas sėkmingai

  Kauno rajono mokyklose šių mokslo metų pradžioje nemokamas maitinimas buvo skirtas beveik 300 mokinių mažiau, lyginant su praėjusiais mokslo metais, nors bendras mokinių skaičius Kauno rajone šiais mokslo metais netgi išaugo. Manom...

 • Skubantys kauniečiai kavos galės užsisakyti iš automobilio
  Skubantys kauniečiai kavos galės užsisakyti iš automobilio

  Iš JAV atkeliavusi maisto automobiliu kultūra, panašu, vis labiau skverbiasi į Lietuvą. Šią savaitę Kaune atidaryta pirmoji kavinių tinklo „Vero Cafe“ ir pirmoji mieste ,,drive through“ kavinė. Kavos automobiliu ka...

 • Cikle „Mano miestas“ – pažintis su Kauno rajonu E. Kvoščiausko keliais
  Cikle „Mano miestas“ – pažintis su Kauno rajonu E. Kvoščiausko keliais

  Šį vakarą LRT televizijos dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“ kvies į pažintį su Kauno rajonu – į kelionę dviračiu po jo apylinkes leisis aktorius Eimutis Kvoščiauskas, gimęs ir užaugęs Vilkijoje. ...

  1
 • Kauno klinikinė ligoninė vaikus pasitinka kitaip
  Kauno klinikinė ligoninė vaikus pasitinka kitaip

  Sergantys vaikai, atvežti į Kauno klinikinės ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, trumpam netgi pamiršta skausmą: čia taip šviesu, erdvu, žaisminga. ...

  1
 • Kas Kaune tuokiasi šią savaitę?
  Kas Kaune tuokiasi šią savaitę?

  Šią savaitę Kaune tuokiasi Gruodžio 8 d. (ketvirtadienį) 11 val. - Mindaugas Markulevičius (1986 07 12) ir Gitana Zavistauskienė (1973 03 24). 13.20 val. - Donatas Vaidotas (1971 12 14) ir Ana Dapkuvienė (1966 12 14). Gruodžio 10 d. (&scaron...

 • Pastatų fasadų tvarkymui Kaunas skirs beveik milijoną
  Pastatų fasadų tvarkymui Kaunas skirs beveik milijoną

  Gražėjantys pastatai atkreipia ne vieno praeivio dėmesį. Kauno valdžia žada, kad kitais metais pastatų tvarkymui skirs dvigubai daugiau nei šiemet, tad suma gali siekti milijoną. ...

  10
 • „Kauno švarai“ – 8 mln. eurų „Danske Bank“ paskola
  „Kauno švarai“ – 8 mln. eurų „Danske Bank“ paskola

  „Danske Bank“ suteikė 8 mln. eurų paskolą bendrovei „Kauno švara“. Gautas lėšas Kauno miesto aplinkos apsaugos politiką atliekų tvarkymo srityje vykdanti kompanija investuos į veiklos efektyvumo didinimą – to...

  3
 • S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam
  S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam

  Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuotoje visuomenės sąmoningumo didinimo akcijoje „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvauja ir su centro psichologe Dovile Bubniene kalbasi Sigitas Šliažas, Kauno miesto savivaldybės adm...

  1
Daugiau straipsnių