Kuri miesto vieta bus pavadinta Dalai Lamos vardu?

Miesto taryba turės nuspręsti, kuriai Kauno aikštei, gatvei ar skverui suteikti Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos vardą.

Tokį sprendimą priėmė trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės tarybos kolegija, pritarusi, kad tokia vieta Kaune turi būti.

„Tai būtų laisvos šalies laisvo miesto įsipareigojimas moralinėms vertybėms“, - teigė Tibeto kultūros labdaros ir paramos fondo administracijos direktorius Gintaras Dručkus.

Balandžio pradžioje miesto meras Andrius Kupčinskas pasiūlė kuriai nors miesto aikštei ar gatvei suteikti Tibeto arba jo dvasinio vadovo Dalai Lamos vardą. Tuomet užsiminta, jog tokiu vardu galima pavadinti skverelį šalia M.Valančiaus gatvės Senamiestyje.

„Palaikydamas Tibetą, nepalaikau šitos idėjos. Pirmiau reikia išsiaiškinti, ar ten liks tas skverelis, nes ketinama jį užstatyti. Tada Dalai Lamos vardu vadinsime vidinį kiemą“, - pastebėjo socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas.

Urbanistikos skyriaus vedėjas nerijus Valatkevičius kolegijos nariams paaiškino, kad dalį skvero šalia M.Valančiaus gatvės numatyta užstatyti. „Tai buvęs žuvų turgus, ir Kultūros paveldo departamentas prašo atstatyti buvusį užstatymą“, - tikino valdininkas. Jis taip pat priminė, kad šis skverelis minimas kaip viena iš galimų vietų, kur galėtų iškilti paminklas vienam iš 1863-iųjų sukilimo organizatorių kunigui Antanui Mackevičiui.

Dauguma kolegijos narių įsitikinę, kad Dalai Lamos garbei turi būti skirta vieta miesto centre, o ne pakraštyje, nes tik taip bus parodyta derama pagarba Kinijos okupuotam Tibetui.

Pasak konservatoriaus Raimundo Kaminsko, Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisija laikosi nuostatos, jog kaitalioti pavadinimus yra problematiška dėl nusistovėjusių tradicijų. Dar balandžio pradžioje komisijai vadovaujantis Stasys Žirgulis pasisakė, kad sunkmečiu ne pats tinkamiausias metas kaitalioti pavadinimus ir iškabas. S.Žirgulis pabrėžė, kad skubotos iniciatyvos gali būti klaidingos.

Balandžio pabaigoje siūlymą apsvarsčiusi Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisija jam nepritarė. Kaip pagrindinis argumentas įvardytas 2003 m. miesto tarybos sprendimas, kuriame nurodoma, jog asmenų atminimas gali būti įamžinamas memorialinėse lentose, gatvių, pastatų ir kitų objektų pavadinimuose ne anksčiau, kaip praėjus 10 metų nuo jų mirties.

Išimtis gali būti taikoma įamžinant tik Kauno miesto garbės piliečių atminimą. Jų garbei pavadinimas tam tikrai vietai gali būti suteikiamas praėjus vieniems metams po mirties.

Tačiau mero sprendimas rengti tarybai sprendimo projektą rodo, kad į komisijos rekomendaciją nežadama atsižvelgti.

Vicemeras Steponas Vaičikauskas perspėjo kolegijos narius ir administracijos vadovybę, kad Kaune įamžinus Tibeto ar Dalai Lamos atminimą gali susilpnėti beužsimezgantys kultūriniai ryšiai tarp Kauno ir Kinijos. „Bendravau su Kinijos ambasados Lietuvoje darbuotojais. Jie ragina gerai pagalvoti ir neskubėti“, - aiškino vicemeras.

„Mes jus dėl to ir deleguojame į Šanchajų, kad stiprintumėte tuos santykius“, - atkirto A.Kupčinskas. Jis nusprendė, kad S.Vaičikauskas vietoj mero turi atstovauti Kaunui Šanchajuje vyksiančioje parodoje EXPO.

Vietą, kurią galima būtų pervadinti Dalai Lamos arba Tibeto vardu, žadama surasti iki birželio 3-iąją vyksiančio tarybos posėdžio.


Šiame straipsnyje: Dalai LamaTibetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių