Kur žiūrėsime Pasaulio futbolo čempionatą? (žemėlapis)

Lietuviai pamišę dėl krepšinio. Tai nediskutuotina. Tačiau prasidėjus 2010 – ųjų Pasaulio futbolo čempionatui Lietuvą vėl užvaldys futbolas. Ar Vilniaus kavinės tam pasiruošusios?

Futbolą rodys visi

„Žinoma, taip!“, – neslėpdami nuostabos atsakydavo sostinės barų atstovai, paklausti, ar bus rodomas Pasaulio futbolo čempionatas vyksiantis Pietų Afrikos Respublikoje. Pasirinkimo galimybių vilniečiams šiais metais bus tikrai daug. Vieni galės rungtynes stebėti per didžiulius projektorius lauko terasose ar kavinėse, kiti – baro viduje per televizorių.

„Jau užsakėme šešis didelius televizorius, kuriuos statysime aplink visą terasą, nes žiūrėti rungtynes per projektorių dienos metu žmonėms nepatogu“, – sakė „Vasaros terasos“ projektų vadovė Indrė Ubartaitė.

Ji pripažino, kad tiek visas personalas, tiek nemaža dalis lankytojų labai mėgsta gerą futbolą. O kur geriau jį galima žiūrėti jei ne jaukiame kiemelyje? „Turėtume sulaukti daug futbolo fanų“, – prognozavo ji.Naujo amerikietiško baro „Route 66“ vyriausiasis barmenas Mirek Radiul tikino, kad jų kavinė – tinkamiausia vieta futbolo rungtynėms stebėti. Tikras vakarų kultūros interjeras, patogi ir erdvi vieta bei geras vaizdas, jo nuomone, pritrauks lankytojų.

„Ekraną įrengsime per visą sieną, kad vaizdas būtų matomas iš kiekvieno baro kampo. Patirtis parodė, jog per įvairias sporto rungtynes susirenka daug lankytojų, todėl turime pasistengti, kad jiems būtų patogu. Be jokios abejonės, gero ir nebrangaus alaus, įvairių akcijų, rezultatų spėjimo žaidimų, rungtynių metu taip pat netrūks“, - pasakojo barmenas.

Futbolo maratonui ruošiasi ir kitos sostinės kavinės. Visi, kas turi televizorių ar video projektorių, rodys rungtynes. Per eilines rungtynes problemų sirgaliams neturėtų kilti – tiesiog eini į pamėgtą  barą. Tik artėjant finalui reiktų nerizikuoti ir rezervuotis vietas iš anksto.

Naujas sporto baras

Kartu su Pasaulio futbolo čempionatu Vilniuje bus atidarytas ir naujas sporto baras "STARS&LEGENDS" viešbutyje "Šarūnas" (Raitininkų g. 4). Jo vadovė Laura Mikelionytė neslėpė, kad tai nebuvo sutapimas. "Norėjome atidaryti barą vienu metu su kokiu nors svarbiu sporto įvykiu, Pasaulio futbolo čempionatas tam puiki proga", – šypsojosi ji.

Čempionato atidarymo dieną šventė čia bus organizuojama tik kviestiniams svečiams, tačiau nuo šeštadienio bare galės lankytis visi sporto aistruoliai. Vietų turėtų pakakti – lauke jų bus apie du šimtus, viduje – apie šimtą. Mėgstantys viskuo pasirūpinti gali iš anksto rezervuoti tiek staliuką, tiek norimus užkandžius.

Šiame bare čempionato metu įsikurs Lietuvos televizijos studija, varžybos bus rodomos dideliuose ekranuose, jas komentuos profesionalūs ekspertai. "Žmonės turėtų ateiti žiūrėti varžybų būtent čia, nes pas mus yra sportinė aura. Čia viskas susiję su sportu – surinkti sporto trofėjai, rinksis patys sportininkai", – viliojo L.Mikelionytė, žadėdama, kad kainos šiame bare bus visiems prieinamos.

Renkasi žiūrėti namie

Tačiau leisti bare pinigus ir šėlti su didele kompanija priimtina ne visiems. Didelė dalis sirgalių čempionatą stebės tiesiog namuose prie televizoriaus ekranų. Tarp jų bus ir garsiausias Lietuvos krepšinio sirgalius Tomas Balaišis-Sėkla. "Visada žiūriu tiek Europos, tiek pasaulio futbolo čempionatus. Liekame kartu su žmona namie, taip kur kas jaukiau nei eiti į kokią kavinę. Buvome kažkada bandę kažkur išlįsti, bet nusprendėme, kad neverta", – sakė jis.

Žiūrėti futbolo čempionato gyvai Sėkla išsiruoštų tik tada, jei žaistų Lietuvos komanda. "Tada nebūtų jokių klausimų, tikrai važiuočiau. O kai nėra už ką sirgti, ko man ten? Renginį aš galiu ir per televizorių pažiūrėti", – aiškino jis, prisipažindamas, kad kol lietuviai į pasaulio čempionatą nepatenka, jis nuo pat 1982 metų, kai tik pradėjo žiūrėti futbolą, serga už Brazilijos ir Olandijos komandas.

Visgi, T.Balaišis įsitikinęs, kad vieną dieną Lietuva pasaulio futbolo čempionate tikrai dalyvaus, o tuomet jis nesvarstęs krausis lagaminą ir važiuos palaikyti saviškių.

„Žalgirio“ futbolo komandos sirgalių lyderis Ingvaras Butautas laikosi panašios nuomonės. "Aš futbolą žiūriu tik namie, nes aš tikrai noriu žiūrėti žaidimą, o ne kažkur susitikti su draugais pagerti alaus. Kiek teko matyti varžybas baruose, ten žaidimas būna tik kaip fonas, tas pats, kaip muzika, grojanti automobilyje", – įsitikinęs jis.

Tuo tarpu kitas futbolo sirgalius Povilas Kulšys su draugais jau dairosi baro, kuriame galėtų stebėti varžybas. "Didelių reikalavimų nekeliame. Kad būtų ekranas, kuriame galėtume normaliai matyti, o visa kita priklauso nuo kompanijos, derinsimės", – sakė pašnekovas.

Vilniaus kavinės ir barai, kur bus stebimas Pasaulio futbolo čempionatas 2010

„Play club“ Pamėnkalnio g. 17/3 (viduje)
„Woo“ Vilniaus g. 22 (lauke)
„Briusly“ Islandijos g. 4 (viduje)
„Vasaros terasa“ Vilniaus g. 39 (lauke)
„Misterija“ Totorių g. 18 (viduje)
„Būsi trečias“ Totorių g. 18 (viduje)
„Chaplin“ Totorių g. 11/ Labdarių 7 (pagal lankytoju pageidavimus)
„Transilvanija“ Totorių g. 22 (viduje)
„Paparazzi“ Totorių g. 3 (viduje)
„Route 66“ Konstitucijos pr. 12 (viduje)
„GCW“ Vienuolio g. 4 (viduje)
„Opus 3“ terasa Vilniaus g. 41 (lauke)
„Forum palace“ terasa Konstitucijos pr. 26 (viduje)
„Post scriptum“ Gedimino pr. 7 (viduje)
„Banzai“ Šv. Ignoto g. 14 (viduje)
„Pogo“ Vilniaus g. 12 (viduje)
„Satta“ Vilniaus g. 16 (viduje)
„Cafe de paris“ Didžioji g. 1 (viduje)
„Balti drambliai“ Vilniaus g. 41 (vidiniame kiemelyje)
„Užupio kavinė“ Užupio g. 2 (viduje)
„Prie universiteto“ Dominikonų g. 9 (viduje)
"Brodvėjus" (Mėsinių 4/Vokiečių 4)


Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių