Kur šiemet švęsite Kalėdas? Pasiūlymai vilniečiams

Šiųmetės Kalėdos veikiausiai baltos nebus – sniego sinoptikai nežada. Bet nenukabinkite nosies, nes pramogų sostinėje netrūks: visus kvies Kalėdų mugė, vyks šventiniai koncertai ir spektakliai.

Renginiai visai šeimai

Sekmadienį ir pirmadienį visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami užsukti į Kalėdų mugę, kuri bus įsikūrusi Rotušės aikštėje. Čia galėsite pasimėgauti karštu vynu, imbieriniais sausainiais ir pajusti šventinę dvasią. Prekybos centre „Ozas“ veiks kalėdinės dirbtuvėlės ir kepyklėlė mažiesiems. Vaikai bus mokomi, kaip gaminti ir dekoruoti dovanų dėžutes, pakuoti dovanas ir gaminti papuošalus eglutei, o kepyklėlėje mažieji kepėjai bus kviečiami kepti kalėdinių sausainių.

Ne tik maži, bet ir dideli, norintys pajusti stebuklingą Kalėdų dvasią, turėtų užsukti į Katedros aikštę. Čia 17, 18.20 ir 20 val. bus rodomas unikalus ir pirmą kartą Rytų Europoje rengiamas 4D projekcijos renginys „Stebuklingos Kalėdos“. Žiūrovai galės stebėti moderniausiomis technologijomis sukurtą Kalėdų pasaką.

Sumanę švenčių dienomis trumpam palikti sostinę, turės progą susisodinti mažuosius į mašiną ir patraukti Trakų link. Čia gražioje trobelėje priešais Trakų salos pilį visų noriai lauks Kalėdų Senelis su būriu draugų, jie seks Kalėdų pasakas. Taip pat koncertuos meno kolektyvai, vyks linksmosios estafetės, veiks Kalėdų mugė.

Netrūks šventinių koncertų

Pirmą Kalėdų dieną „Tamstoje“ koncertuos grupė „Saulės kliošas“. Muzikantai ruošia ypatingos jaukumo ir artumo nuotaikos kupiną programą. Gruodžio 26-osios vidurdienį „Džiazo šerkšnu tviskančias Kalėdas...“ Filharmonijoje švęs berniukų choras „Ąžuoliukas“ ir Sauliaus Šiaučiulio džiazo trio. Koncerte skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. O vakare Lietuvos kamerinis orkestras su meno vadovu, solistu ir dirigentu Sergejumi Krylovu bei solistu Donatu Bagursku leisis į „Muzikinę kelionę į Austriją ir Italiją“.

Antrą Kalėdų dieną Užutrakio dvare Trakuose bus mėginama išsiaiškinti, „Kas prarijo Kalėdų Senelį?“. Šiame muzikiniame detektyve visai šeimai dalyvaus atlikėjai Dominykas Vaitiekūnas, Ona Kolobovaitė, Agnė Doveikaitė-Rubinė, Danielis Rubinas, Birutė Asevičiūtė.

Kotrynos bažnyčioje šilumą ir meilę skleis Latvijos nacionalinio operos teatro dainininkė Gunta Davidčuka, Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, Dainius Sverdiolas. Vakarą ves aktorė Virginija Kochanskytė.

„Kalėdos Chodkevičių rūmuose“ prasidės būtent gruodžio 26-ąją. Šventinį koncertą susirinkusiems dovanos Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė ir Lina Giedraitytė.

Švenčių proga gerbėjams Kalėdų dovaną yra parengęs ir Andrius Mamontovas. „Forum Palace“ vyksiančiame koncerte atlikėjas su grupe aukščiausio lygio scenos bendražygių pristatys naujausią savo albumą „Elektroninis dievas“. Bardas Andrius Kaniava su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“ koncertuos Vilniaus keistuolių teatre. O norintys smagiai pašėlti, su šeima ar būriu draugų, gruodžio 26 d. gali užsukti į menų fabriką „Loftas“. Jame visiems puikiai pažįstami „Skamp“ rengia koncertą „Coming Home for Christmas“.

Kalėdos teatro erdvėse

Neabejingas nuostabiausiai metų šventei ir „Elfų teatras“. Gruodžio 26-ąją jis kviečia į „Kalėdines atostogas Havajuose, arba Gelbėkime Kalėdas kartu“. Kalėdinis spektaklis režisuotas pagal Billo Majeski pjesę.

O štai kino teatre „Pasaka“ rengiamas „Teatriuko“ Kalėdų koncertas visai šeimai. Kartu su aktoriais bus daroma greičiausia mankšta pasaulyje, visi klausysis pasakojimo apie Išvirkštuką, aplankys Australiją ir bandys atsakyti į svarbiausią klausimą – kas užvis geriausia?

Kalėdų dvasia sklandys ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre. Čia vyksiančiame Kalėdų muzikos koncerte dalyvaus arfų duetas Jolanta Baliunienė ir Daiva Šlyžienė, operos solistai Julija Stupnianek, Regina Šilinskaitė ir Vytautas Bakula.


Šiame straipsnyje: Kalėdiniai renginiaiKalėdos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių