Kur išmesti eglutes

Sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, pagal tradicijas turėtume nupuošti eglutes. Neišmeskite jų bet kur – atiduokite perdirbti arba atneškite į šventę, po kurios visos eglės bus išvežtos atgal į mišką.

Medelius panaudos šilumai

Šventinis laikotarpis oficialiai baigiasi, lemputės ir žaisliukai nukabinami, gyvenimas grįžta į įprastas vėžes. Apie ką tik praūžusias šventes kurį laiką primins tik kiemuose besimėtančios eglės. Tiksliau tai, kas iš jų liko. Nubyrėjusios eglės dažnai paliekamos kiemuose, kur jos guli iki pat pavasario.

Tie, kurie nenori prisidėti prie šio netvarkos darymo, buvusią namų puošmeną gali panaudoti prasmingai, dalyvaudami akcijoje "Kalėdinė eglutė-namų šilumai". Lietuvos biomasės energetikos asociacija "Litbioma" ir komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė "Ecoservice" siūlo surinkti nupuoštus medelius ir iš jų pagaminti ekologišką kurą, kuriuo po to šildys vilniečių namus.

Ši akcija, remiama Aplinkos ministerijos, šiemet organizuojama ketvirtą kartą. "Kasmet ši akcija sulaukia ne tik daugiau pritariančių, bet ir realiai joje dalyvaujančių. Šiemet kviečiame ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų bei miestelių gyventojus prisijungti prie šios iniciatyvos.

Bet kur paliekamos eglutės teršia ne tik šventinę nuotaiką, bet ir miestą, užkemša šalia daugiabučių ir privačių namų stovinčius konteinerius. Tačiau jau pastebime, kad kiekvienais metais daugėja žmonių, kurie su Kalėdų puošmena atsisveikina gražiai“, – sakė „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Skirs specialius konteinerius

Akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice“ konteineriai nuo sausio 6 iki 14 dienos vakaro stovės prie didžiųjų prekybos tinklų ir daugiabučių namų kiemuose. Akcijos organizatoriai prašo miestiečių nemesti į juos komunalinių atliekų – jie bus skirti specialiai tik eglutėms.

Surinkti medeliai bus nuvežti į biokuro gamybos ir ekologijos verslo įmonės „Bionovus“ aikštelę, kur juos susmulkinus bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo “Vilniaus energija” ir kiti Lietuvos šilumos tiekėjai šildo gyventojų namus. Ši bendrovė naudoja galingiausią Rytų ir Centrinėje Europoje biokuro katilą. Kalėdinės eglutės – viena iš daugelio vietinio biokuro rūšių, kurias galima panaudoti ekologiškai energijai gaminti. Pernai vien tik vilniečiai užpildė 15 konteinerių, kurių bendras svoris viršijo pusšeštos tonos.

Atsisveikins švente

Vilniečiai eglutes taip pat gali atnešti į tradicinę šventę "Lik sveika, eglute" Vilniaus mokytojų namuose.  Pasak organizatorių, iš čia surinktos eglutės iškeliauja į mišką, kad kitais metais vėl galėtų sugrįžti į mūsų šeimas. Šventėje kasmet organizuojama koncertinė programa, žaidimai, atvyksta Trijų karalių eisena.

Egles atnešti galite:

Šventė "Lik sveika, eglute" sausio 6 d. 17.30 Vilniaus mokytojų namų kiemelis (Vilniaus g. 39)

"Ecoservice" konteineriai sausio 6-14 d.

Prie  prekybos centrų "Rimi" Savanorių 19, Žirmūnų 64, Ateities 91, Vydūno 4, Kalvarijų 296.

Prie prekybos centrų "Iki" Viršuliškių 40, Žirmūnų 2.

Prie prekybos centrų "Maxima" Viršuliškių 30, Taikos 162A, Didlaukio 1, Ukmergės 282,
Sausio 13-osios 2.

Kiemuose Žėručio 1, Architektų 140, Viršuliškių 83, Asanavičiūtės 20/2.


Šiame straipsnyje: Trys karaliaieglutėeglė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių