Kulinarijos studijos debiutas

Pirmojoje Lietuvoje kulinarijos studijoje restoranų virtuvių šefai išduos savo profesines paslaptis. Jos įkūrėjai tikisi, kad šios studijos atidarymas – tik didesnių įvykių pradžia.

Mėgėjus mokys profesionalai

Susidomėjimas kulinarija Lietuvoje įgauna pagreitį. Leidžiamos knygos, kuriamos kulinarijos laidos, viena po kitos atsidaromos gurmanų parduotuvės ar bent jau tokių produktų skyriai didesniuose prekybos centruose.

Produktų yra, receptų – irgi. Tik bėda, kad pripratę valgyti kavinėse ar restoranuose daugelis pamiršo, ką su maistu daryti, jei jis neatnešamas paruoštas lėkštėje. Laiko klausimas buvo, kada verslūs žmonės atkreips į tai dėmesį ir pradės atidaryti kulinarijos studijas. Pirmieji buvo Aistė Stonytė ir Darius Budzinauskas. Net pavadinimo jiems neteko galvoti įmantraus. "Kulinarijos studija" (Teatro g. 7-7) – visiems aiškiai suprantama, ko galite gauti įėję pro duris.

"Kulinarijos studijoje" profesionalūs virėjai dalysis savo virtuvės receptais ir kurs su kursų dalyviais. Studijos įkūrėjai pasakojo, jog Vilniaus restoranuose dirbantiems virtuvių šefams ši idėja labiausiai patiko dėl to, kad jie vėl galės improvizuoti – įpratę prie restoranuose sudarytų valgiaraščių jie dažnai nebespėja ieškoti ko nors nauja. Kol kas bendradarbiauti sutiko 15 virtuvės šefų, ateityje jų galbūt bus dar daugiau.

Tarp virėjų – nemaža dalis užsienio šalių atstovų, šiuo metu gyvenančių Lietuvoje. Profesionalūs virėjai iš Kinijos, Indijos, Prancūzijos ar Libano galės papasakoti, kaip jų šalių nacionalinius patiekalus galima pagaminti iš mūsų parduotuvėse randamų produktų.

"Mes patys dažnai susidurdavome su šia problema. Parsiveži knygų iš užsienio, skaitai, analizuoji receptus ir ties kokiu trečiu ar ketvirtu punktu sustoji, nes produktų Lietuvoje nėra. O profesionalai gali pasakyti, kuo juos galima pakeisti arba jau būna iššniukštinėję, kur jų galima rasti", – pasakojo A.Stonytė.

Diplomų dalyviams neteiks

Idėjos autoriai pabrėžia, kad "Kulinarijos studija" – ne švietimo įstaiga ir jokių diplomų ar sertifikatų čia niekas negaus. Viskas dėl pramogos, malonumo ir didesnio išmanymo. Susirinks būrelis žmonių (geriausia – apie 15–20) ir visi kartu gamindami maistą puikiai leis laiką. Paskui galbūt dažniau gamins ir namie.

"Kulinarijos studijoje" bus organizuojami įmonių ar draugų vakarėliai, savaitgalinės maisto gaminimo sesijos šeimoms. "Visi gerai pamename, kaip leisdavome laiką virtuvėje su mama, kepdavome sausainius ar gamindavome kokį kitą patiekalą. Dabar žmonės gamina mažiau, norime išlaikyti tą ryšį", – kalbėjo D.Budzinauskas.

Šiose sesijose galės gaminti vaikai nuo šešerių metų. Jei mamos nori atsivesti mažesnius vaikus, juos galės palikti čia pat prižiūrėti auklėms skautėms, kurios su vaikais žais su virtuve susijusius žaidimus – pavyzdžiui, puoš sausainius. Tuo metu mamos galės ilsėtis ir mokytis gaminti.

Galvojantiems apie kulinariją rimčiau bus organizuojami intensyvūs poros mėnesių kursai, kurie po kelias valandas vyks tris keturis kartus per savaitę. Pasak studijos įkūrėjų, tokių kursų ieško tie, kurie norėtų patobulinti maisto ruošimo žinias ir išvykti dirbti į užsienį ar, pavyzdžiui, atidaryti savo kavinę.

"Kulinarijos studija" bandys sudominti ir užsieniečius. Dažniausiai jie nori paragauti lietuviško maisto – žemaičių blynų ar cepelinų. Čia jie galės patys jų ir pasigaminti.

Vieno vakaro pamoka žmogui kainuos 115 litų. Už šią sumą su profesionalo pagalba jis pagamins tris patiekalus. "Kaina – kaip geros vakarienės restorane, o už tai žmogus gaus ne tik maisto, bet ir pramogų, profesionalo patarimų", – idėją aiškino A.Stonytė.

Nebijo didelių užmojų

Tik ką atidarytos "Kulinarijos studijos" įkūrėjai drąsiai kalba apie ateities planus. Juose – knygų apie maisto gaminimą leidyba (pirmoji turėtų pasirodyti prieš Kalėdas), didesni renginiai, kulinarijos žvaigždžių atvežimas į Lietuvą. "Tai būtų daugiau populiariosios kulinarijos žvaigždės, kaip Jamie Oliveris", – ambicijų neslėpė D.Budzinauskas.

Iki tol taip pat laukia socialiniai renginiai. "Kadangi mes abu esame skautai, turime nepamiršti tų mažų darbelių, kuriuos privalome nuolat daryti", – sakė A.Stonytė. Šiuo metu planuojamas renginys vaikams iš globos namų.

"Visi rūpinamės, kad jie turėtų maisto, drabužių, tačiau jiems labai trūksta įgūdžių. Pasiūlysime paaugliams iš globos namų ateiti ir pasimokyti gaminti maistą", – pasakojo A.Stonytė. Taip pat planuojamas labdaringas renginys kurtiesiems.


Šiame straipsnyje: kulinarijos studija

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių