Korupcijos skandalo byla ir ketvirtą kartą liko užversta

Buvusį Seimo pirmininką kamuojanti sunki liga trukdo teismui pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje vienas įtariamųjų - pats Viktoras Muntianas.

Kauno apygardos teismas pirmadienį jau ketvirtą kartą atidėjo bylos nagrinėjimą nesulaukus vieno iš įtariamųjų. V.Muntianą ginantis advokatas Juozas Gaudutis įteikė teismui kliento nedarbingumo pažymėjimą ir pridūrė, kad jo ginamasis ir toliau serga: „Liga nepasikeitusi, gydymas tęsiasi. Kada pasibaigs, negaliu pasakyti. Apie sveikatos pablogėjimą duomenų neturiu, tačiau šiuo metu jis irgi yra ligoninėje.“

Reaguodamas į tai, kaltinimus šioje rezonansinėje byloje palaikantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika atkreipė dėmesį į teismui įteiktą V.Muntiano nedarbingumo pažymėjimą: „Teismas - ne darbdavys ir ne Sodra, kuriems pristatomas toks pažymėjimas, siekiant gauti nedarbingumo išmoką. Yra sveikatos apsaugos ministro nustatyta forma, kuria turi būti pateiktas dokumentas teismui. Taigi jei ateityje tai dar kartosis, būsiu priverstas prašyti paskirti baudą.“

Jau ketvirtą sykį nesulaukus vieno iš penkių teisiamųjų, likusios bylos šalys, išskyrus V.Muntiano gynėją, pritarė prokuroro nuomonei, kad teismo posėdis turi būti atidėtas. Tuo tarpu buvusio Seimo pirmininko advokatas pageidavo, kad jo ginamojo epizodas būtų išskirtas į atskirą bylą.

Vis dėlto prašymo dėl bylos išskyrimo teismas nenagrinėjo. Motyvuota, kad negauta reikiamos formos pažyma apie V.Muntiano sveikatos būklę. Negana to, teismas pridūrė, kad kitą kartą teisme nepasirodžius V.Muntianui ir nesulaukus tinkamos pažymos apie jo sveikatos būklę bei galimybę dalyvauti bylos nagrinėjime, bus svarstomas klausimas apie jo priverstinį atvesdinimą į teismą ar kitas priemones.

„Tarkime, jei šaltkalvis susižaloja ranką, jis irgi tampa nedarbingas, tačiau tai netrukdo jam atvykti į teismą. Esminis klausimas: gali asmuo ar negali atvykti į teismo posėdį, bet ne jo darbingumas, - pasibaigus teismo posėdžiui vaizdžiai susiklosčiusią situaciją paaiškino prokuroras A.Mažeika. - Jei tai pasikartos ir kitame teismo posėdyje, teismas numatė taikyti tam tikras priemones, kurių spektras labai įvairus - nuo piniginės baudos iki priverstinio atvesdinimo ar net griežčiausios kardomosios priemonės - suėmimo.“

Žurnalistų kalbintas advokatas J.Gaudutis pripažino, kad jo įteikta pažyma apie ginamojo V.Muntiano ligą formaliai nėra reikiamos formos: „Prokuroro priekaištai yra pagrįsti, tačiau teismas jau anksčiau buvo oficialiai užklausęs ir žino, kad V.Muntianas rimtai serga.“

Teigiama, kad į korupcijos skandalą patekusį ir dėl to Seimo pirmininko posto netekusį V.Muntianą kamuoja klastinga onkologinė liga. Šioje byloje jam pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavo faktine tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos, ir dėl dokumentų klastojimo. Už tai politikui gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.

Kaltinimai šioje byloje taip pat pateikti buvusiam Kauno apskrities viršininko pavaduotojui Virginijui Vizbarui, buvusiam Kauno miesto vicemerui Antanui Adolfui Balučiui, Kauno verslininkėms Laimai Baranauskienei ir Birutei Jablonskienei. V.Vizbaras kaltinamas kyšio priėmimu ir didelės vertės kyšio priėmimu, verslininkės - didelės vertės kyšio davimu ir dokumentų klastojimu, A.A.Balutis - pagalba duodant kyšį.

Kitas teismo posėdis turėtų įvykti po savaitės.


Pareigūnų duomenimis, iš viso šią bylą sudaro trys epizodai (V.Muntianas minimas tik viename iš jų), kuriuos sieja V.Vizbaro nusikalstama veikla, o visos bylos apimtis - 21 tomas.

V.Muntianas įtariamas 2007 m. birželį-gruodį organizavęs valstybės tarnautojo - Kauno apskrities viršininko pavaduotojo V.Vizbaro - piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos dėl jam faktiškai priklausančio sklypo.

Be to, būdamas Seimo pirmininku V.Muntianas esą organizavo neteisėtą blokų įkasimą faktiškai jo valdomame sklype, taip siekiant imituoti neva senus pamatus, kad vėliau galėtų toje vietoje pradėti statybas.

V.Muntianas visą laiką neigė kaltę. Tačiau esą nenorėdamas kompromituoti Seimo ir Pilietinės demokratijos partijos, kuriai tuomet vadovavo, politikas 2008 m. pavasarį atsistatydino iš parlamento pirmininko ir partijos lyderio pareigų.

V.Vizbaras kaltinamas priėmęs didelės vertės, 100 tūkst. litų, kyšį už neteisėtą veikimą, o L.Baranauskienė, B.Jablonskienė ir A.A.Balutis - papirkę V.Vizbarą. A.A.Balutis, pasak prokuroro, vienintelis iš visų kaltinamųjų kaltę pripažįsta, tačiau buvęs konservatorius vakar tuo nebuvo tikras.

V.Vizbarui gresia laisvės atėmimas iki 8 metų, jam skirta kardomoji priemonė pasižadėjimas neišvykti ir 50 tūkst. litų užstatas. Likusiems kaltinamiesiems gresia nelaisvė iki 4 metų, jiems skirti pasižadėjimai neišvykti.


Šiame straipsnyje: Muntianas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių