Konstitucijos egzamine Kaune triumfavo tarybos nariai (papildyta)

Į savivaldybės didžiąją salę šeštadienį susirinko trisdešimt pilietiškai nusiteikusių miestiečių, panorusių pasitikrinti, kaip išmano pagrindinį Lietuvos įstatymą.

Valdininkai pavyzdžio nerodė

Egzamino komisijos pirmininkas Zenonas Abramavičius iki pat vienuoliktos valandos vylėsi, kad susirinks daugiau žmonių, tačiau laikyti Konstitucijos egzamino kauniečiai būriais neplūdo. Minint Lietuvos Konstitucijos 17 metų sukaktį, į egzaminą susirinko 30 dalyvių. Pernai Konstitucijos žinias tikrino du kartus daugiau gyventojų.

„Pernai salė buvo apypilnė, o šiemet, deja, - apytuštė“, - apgailestavo miesto meras Andrius Kupčinskas, atskubėjęs dalyvauti egzamine. Jo manymu, šalies piliečių supratimas apie savo teises yra labai žemas, todėl žmonės neaktyviai dalyvauja rinkimuose. A.Kupčinsko manymu, dėl tos pačios priežasties nedaug žmonių atėjo ir į Konstitucijos egzaminą.

Savo pilietiškumo neskubėjo demonstruoti ir miesto valdžios atstovai. Iš daugiau kaip 800 savivaldybės administracijos darbuotojų, į salę buvo užsukęs tik administracijos direktorius Romaldas Rabačius, tačiau egzamino jis nelaikė. „Nemoku rašyti“, - juokavo valdininkas ir netrukus išėjo.

Savo žinias patikrinti atėjo trys miesto tarybos nariais. Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantys Raimundas Kaminskas, Vytas Bancevičius ir Gintarė Skaistė džiaugėsi, kad būtent jų frakcija aktyviausia.

Didžioji dalis egzamino dalyvių buvo studentai. Iš jų - trys vaikinai, studijuojantys teisę. Jie gavo šiek tiek sunkesnį testą ir buvo vertinami atskirai. Likusieji turėjo atsakyti gyventojams skirto testo klausimus.

Egzaminui ruošėsi angliškai

„Jūs gerai žiūrėkite, nes čia galima nusirašyti“, - prieš egzaminą komisiją ragino vyriausias dalyvis Kazimieras Strazdas. Jis savo žinias jau tikrino prieš trejus metus pirmą kartą surengtame Konstitucijos egzamine. Šįkart egzaminui vyras ruošėsi vartydamas tuomet dovanų gautą Konstituciją. Dėl viso pikto peržiūrėjo ir įstatymo vertimą į anglų kalbą.

„Anąkart padariau klaidą, nes leidau rinkimuose balsuoti šešiolikmečiams. Sako, kad tokiems per anksti, nors aš manau, kad jie jau galėtų atiduoti savo balsą“, - samprotavo K.Strazdas.

Kauno technologijos universiteto Viešojo administravimo ketvirtakursės Šarūnė ir Giedrė prisipažino, kad jos Konstitucijos egzaminas - tarsi repeticija prieš pirmadienį vyksiantį koliokviumą. „Temos labai susijusios, todėl ir nusprendėme pasitikrinti“, - šypsojosi Šarūnė. Merginos kitų savo draugų ateiti į Konstitucijos egzaminą neįkalbėjo. „Žinote, šeštadienio rytas. Savaitgalį visi žada daug mokytis“, - užsiminė studentės. Paklaustos, ar tikisi laimėti, Šarūnė ir Giedrė buvo nusiteikusios optimistiškai. „Be abejo, tikimės laimėti“, - vienbalsiai tvirtino merginos.

Kiek santūriau savo jėgas vertino teisės studentai. „Viskas, ką studijuojame, susiję su Konstitucija. Tikiuosi, kad ir bendras išprusimas padės“, - vylėsi M.Romerio universiteto studentas Juozas. Paklausti, ar ruošėsi egzaminui iš vakaro, vyrukai nevengė pašmaikštauti. „Iš vakaro - ne, bet ryte pavarčiau Konstituciją“, - šypsojosi vienas iš studentų.

Laimėtojams - kitas testas

„Egzamino dalyviai Konstituciją išmano gana neblogai“, - taip rezultatus įvertino komisijos narė Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė.

Pasak Z.Abramavičiaus pernai egzamine gausiai dalyvavę vyresnio amžiaus kauniečiai atsakė vos į vieną kitą klausimą. Šiemet rezultatai buvo gerokai aukštesni.

Pasak L.Ramanauskaitės-Stašiauskienės, komisiją labiausiai nustebino teisininkų grupėje savo žinias išbandžiusio teisės studento atsakymai. Iš 25 testo klausimų vaikinas teisingai atsakė tik keturis. „Jis dar labai jaunas, pirmakursis, gal dėl to“, - priežasčių bandė ieškoti komisijos narė.

Iš trijų dalyvavusių teisininkų geriausiai pasirodė M.Romerio universiteto studentas Juozas Valčiukas. Jis iš 25 galimų surinko 17 balų.

Gyventojų grupėje triumfavo miesto politikai. Konservatorius Raimundas Kaminskas, Konstitucijos egzamine dalyvavęs jau trečiąjį kartą, surinko 25 balus iš 26 galimų. A.Kupčinskas liko antras, savo bendrapartiečiui nusileidęs vienu balu.

Po 24 balus taip pat surinko tarybos narė Gintarė Skaistė, ir du studentai - Simona Bakutytė ir Mantas Visockas.

Pirmųjų vietų laimėtojai gyventojų ir teisininkų grupėje lapkričio 28-ąją dalyvaus antrajame egzamino etape Vilniuje. Organizatoriai šią galimybę vadina svarbiausiu egzamino prizu.

Kauno savivaldybė geriausiai egzaminą išlaikiusiems miestiečiams neįsteigė jokių prizų ar padėkos raštų.

Lietuvos Respublikos Konstitucija

Tai – 1992 metų spalio 25 dienos referendumu priimtas aukščiausios juridinės galios teisės aktas.

Lotynų kalba constitutio - „nustatymas“.

Lietuvos Respublikos Konstitucija reglamentuoja pamatinius Lietuvos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus. Pagrindinis valstybės įstatymas nustato Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus: įtvirtina demokratinę santvarką, valdžios institucijas, valdžių padalijimo principą. Konstitucinę priežiūrą vykdo Konstitucinis Teismas.

Kai kurie Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniai (t.y. I sk.) keičiami tik referendumu, kiti - įstatymais. Dabartinės Lietuvos Respublikos Konstitucijos pirmtakės buvo laikinosios 1918 m., 1919 m., 1920 m., nuolatinės 1922 m., 1938 m. Konstitucijos.


Šiame straipsnyje: Konstitucijos egzaminas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Uspaskichas užsimojo keisti Darbo partijos pirmininką, vadovaus naujam judėjimui
  V. Uspaskichas užsimojo keisti Darbo partijos pirmininką, vadovaus naujam judėjimui

  Europarlamentaras, „Darbo partijos“ įkūrėjas Viktoras Uspaskichas ruošiasi kurti naują asociaciją. Jo teigimu, ji galėtų vadintis „Už vieningą ir sveiką Europą“ ir teigia, kad tai nebus politinė organizacija. ...

  9
 • Džiazo mylėtojų dangus negailėjo
  Džiazo mylėtojų dangus negailėjo

  Didžiausia džiazo fiesta šalyje "Kaunas Jazz" kauniečius ir miesto svečius šeštadienį kvietė į daugybę nemokamų renginių, miesto centrą, senamiestį ir kitas erdves pavertusių muzikos nusileidimo takais. ...

 • Salvėmis atidarytas fortų sezonas
  Salvėmis atidarytas fortų sezonas

  Asociacijos "Kauno tvirtovė" sezono atidarymas VI forte – su grikių koše, patrankų salvėmis ir vaidinimu apie kareivį, apgavusį mirtį. ...

  3
 • Šeštadienį kauniečiai neskubėjo deklaruoti pajamų
  Šeštadienį kauniečiai neskubėjo deklaruoti pajamų

  Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskutinės minutės pasiūlymu šeštadienį deklaruoti pajamas, susigundė negausus būrelis kauniečių. ...

  2
 • Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?
  Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?

  Kas taps Kauno socialdemokratų lyderiu: sporto centro vadovas Giedrius Bielskus ar verslininkas Židrūnas Garšva. Pastarojo bendrovė "Dextera" valstybei yra skolinga daugiau nei 660 tūkst. eurų mokesčių. ...

  37
 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  3
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  34
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  18
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  21
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

Daugiau straipsnių