Konstitucijos egzamine Kaune triumfavo tarybos nariai (papildyta)

Į savivaldybės didžiąją salę šeštadienį susirinko trisdešimt pilietiškai nusiteikusių miestiečių, panorusių pasitikrinti, kaip išmano pagrindinį Lietuvos įstatymą.

Valdininkai pavyzdžio nerodė

Egzamino komisijos pirmininkas Zenonas Abramavičius iki pat vienuoliktos valandos vylėsi, kad susirinks daugiau žmonių, tačiau laikyti Konstitucijos egzamino kauniečiai būriais neplūdo. Minint Lietuvos Konstitucijos 17 metų sukaktį, į egzaminą susirinko 30 dalyvių. Pernai Konstitucijos žinias tikrino du kartus daugiau gyventojų.

„Pernai salė buvo apypilnė, o šiemet, deja, - apytuštė“, - apgailestavo miesto meras Andrius Kupčinskas, atskubėjęs dalyvauti egzamine. Jo manymu, šalies piliečių supratimas apie savo teises yra labai žemas, todėl žmonės neaktyviai dalyvauja rinkimuose. A.Kupčinsko manymu, dėl tos pačios priežasties nedaug žmonių atėjo ir į Konstitucijos egzaminą.

Savo pilietiškumo neskubėjo demonstruoti ir miesto valdžios atstovai. Iš daugiau kaip 800 savivaldybės administracijos darbuotojų, į salę buvo užsukęs tik administracijos direktorius Romaldas Rabačius, tačiau egzamino jis nelaikė. „Nemoku rašyti“, - juokavo valdininkas ir netrukus išėjo.

Savo žinias patikrinti atėjo trys miesto tarybos nariais. Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantys Raimundas Kaminskas, Vytas Bancevičius ir Gintarė Skaistė džiaugėsi, kad būtent jų frakcija aktyviausia.

Didžioji dalis egzamino dalyvių buvo studentai. Iš jų - trys vaikinai, studijuojantys teisę. Jie gavo šiek tiek sunkesnį testą ir buvo vertinami atskirai. Likusieji turėjo atsakyti gyventojams skirto testo klausimus.

Egzaminui ruošėsi angliškai

„Jūs gerai žiūrėkite, nes čia galima nusirašyti“, - prieš egzaminą komisiją ragino vyriausias dalyvis Kazimieras Strazdas. Jis savo žinias jau tikrino prieš trejus metus pirmą kartą surengtame Konstitucijos egzamine. Šįkart egzaminui vyras ruošėsi vartydamas tuomet dovanų gautą Konstituciją. Dėl viso pikto peržiūrėjo ir įstatymo vertimą į anglų kalbą.

„Anąkart padariau klaidą, nes leidau rinkimuose balsuoti šešiolikmečiams. Sako, kad tokiems per anksti, nors aš manau, kad jie jau galėtų atiduoti savo balsą“, - samprotavo K.Strazdas.

Kauno technologijos universiteto Viešojo administravimo ketvirtakursės Šarūnė ir Giedrė prisipažino, kad jos Konstitucijos egzaminas - tarsi repeticija prieš pirmadienį vyksiantį koliokviumą. „Temos labai susijusios, todėl ir nusprendėme pasitikrinti“, - šypsojosi Šarūnė. Merginos kitų savo draugų ateiti į Konstitucijos egzaminą neįkalbėjo. „Žinote, šeštadienio rytas. Savaitgalį visi žada daug mokytis“, - užsiminė studentės. Paklaustos, ar tikisi laimėti, Šarūnė ir Giedrė buvo nusiteikusios optimistiškai. „Be abejo, tikimės laimėti“, - vienbalsiai tvirtino merginos.

Kiek santūriau savo jėgas vertino teisės studentai. „Viskas, ką studijuojame, susiję su Konstitucija. Tikiuosi, kad ir bendras išprusimas padės“, - vylėsi M.Romerio universiteto studentas Juozas. Paklausti, ar ruošėsi egzaminui iš vakaro, vyrukai nevengė pašmaikštauti. „Iš vakaro - ne, bet ryte pavarčiau Konstituciją“, - šypsojosi vienas iš studentų.

Laimėtojams - kitas testas

„Egzamino dalyviai Konstituciją išmano gana neblogai“, - taip rezultatus įvertino komisijos narė Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė.

Pasak Z.Abramavičiaus pernai egzamine gausiai dalyvavę vyresnio amžiaus kauniečiai atsakė vos į vieną kitą klausimą. Šiemet rezultatai buvo gerokai aukštesni.

Pasak L.Ramanauskaitės-Stašiauskienės, komisiją labiausiai nustebino teisininkų grupėje savo žinias išbandžiusio teisės studento atsakymai. Iš 25 testo klausimų vaikinas teisingai atsakė tik keturis. „Jis dar labai jaunas, pirmakursis, gal dėl to“, - priežasčių bandė ieškoti komisijos narė.

Iš trijų dalyvavusių teisininkų geriausiai pasirodė M.Romerio universiteto studentas Juozas Valčiukas. Jis iš 25 galimų surinko 17 balų.

Gyventojų grupėje triumfavo miesto politikai. Konservatorius Raimundas Kaminskas, Konstitucijos egzamine dalyvavęs jau trečiąjį kartą, surinko 25 balus iš 26 galimų. A.Kupčinskas liko antras, savo bendrapartiečiui nusileidęs vienu balu.

Po 24 balus taip pat surinko tarybos narė Gintarė Skaistė, ir du studentai - Simona Bakutytė ir Mantas Visockas.

Pirmųjų vietų laimėtojai gyventojų ir teisininkų grupėje lapkričio 28-ąją dalyvaus antrajame egzamino etape Vilniuje. Organizatoriai šią galimybę vadina svarbiausiu egzamino prizu.

Kauno savivaldybė geriausiai egzaminą išlaikiusiems miestiečiams neįsteigė jokių prizų ar padėkos raštų.

Lietuvos Respublikos Konstitucija

Tai – 1992 metų spalio 25 dienos referendumu priimtas aukščiausios juridinės galios teisės aktas.

Lotynų kalba constitutio - „nustatymas“.

Lietuvos Respublikos Konstitucija reglamentuoja pamatinius Lietuvos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus. Pagrindinis valstybės įstatymas nustato Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus: įtvirtina demokratinę santvarką, valdžios institucijas, valdžių padalijimo principą. Konstitucinę priežiūrą vykdo Konstitucinis Teismas.

Kai kurie Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniai (t.y. I sk.) keičiami tik referendumu, kiti - įstatymais. Dabartinės Lietuvos Respublikos Konstitucijos pirmtakės buvo laikinosios 1918 m., 1919 m., 1920 m., nuolatinės 1922 m., 1938 m. Konstitucijos.


Šiame straipsnyje: Konstitucijos egzaminas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  2
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  1
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  7
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
 • G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja
  G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos dalyvis Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Su juo kalbasi Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. ...

  1
Daugiau straipsnių