Kodėl vicemerui Vilniaus gatvės svarbiau už Kauno?

Kauno vicemeras Steponas Vaičikauskas, trečiadienį planavęs kone visą dieną priiminėti miesto gyventojus, išvažiavo pasidairyti, kaip valomos Vilniaus gatvės.

Iš ryto viešai savivaldybės interneto svetainėje skelbiamoje vicemero darbotvarkėje buvo nurodyta, kad S.Vaičikauskas nuo pietų iki vakaro priiminės gyventojus. 11 val. vicemero darbotvarkė pasikeitė. Remiantis ja, S.Vaičikauskas išvyko dalyvauti Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose.

„Jokių pavedimų aš asmeniškai vicemerui S.Vaičikauskui nedaviau ir apie jo vykimą į Vilnių per rytinį posėdį nekalbėjome“, - paaiškino laikinai mero pareigas einantis vicemeras R.Mikaitis. Jis pavaduoja nedarbingumo pažymėjimą turintį merą Andrių Kupčinską. Anot R.Mikaičio, galbūt jo kolega S.Vaičikauskas pagal savo kuruojamas sritis sostinėje turėjo kokių nors reikalų, apie kuriuos jis negirdėjęs.

Vilniuje Sausio 13-osios Atminimo laužas suliepsnojo pusę vienuolikos ryto, o iškilmingas Seimo posėdis prasidėjo lygiai vienuoliktą. S.Vaičikauskas iš Kauno išvyko tik vidurdienį, tad į šiuos renginius jau nespėjo.

Žurnalistams kilo klausimas, kokie Sausio 13-osios aukoms atminti skirti renginiai vyko viename Vilniaus notarų biurų, į kurį apie 14 val. skubantį miesto vicemerą atsitiktinai užfiksavo mūsų fotografas.

Pokalbis telefonu su S.Vaičikausku:

– Ar šiandien esate Vilniuje?

– Taip, buvau trumpam nulėkęs, dabar jau važiuoju Kauno link (pokalbis vyksta 15 val.).

– Kokia proga važiavot?

– Taip tiktai važiavau pažiūrėti, nes buvau po pietų laisvesnis, kaip Vilnius išvalytas. Pervažiavau per kelias gatves, pasižiūrėjau. Pagrindinės gatvės link Geležinkelio stoties, „Akropolio“ nuvalytos, pasižiūrėjau - autostrada ne tik švari, bet visai sausa. Didelių skirtumų nėra tiek Kaune, tiek Vilniuje.

– Darbotvarkėje parašyta, kad Jūs Laisvės gynėjų dienos renginiuose dalyvaujate. Ar buvot kur nors?

– Tik pravažiavau ir viskas. Pasižiūrėjau, masinio susibūrimo vietų niekur nemačiau. Prie Seimo žmonių nemačiau, Laisvės prospekte - irgi. Bet paskaičiau, kad visos priemonės arba buvo iš ryto, arba bus vėlai vakare.

– Vakaro nelaukėte?

– Ne, nelaukiau, lekiu namo. Maniau, kad bus baisiau, bet jau važiuoju namo.

– Ką veikėte Notarų biure Vilniuje?

– Notarų biure tik pasirašiau ant sutarties ir viskas.

– Čia asmeniniai reikalai?

– Taip, asmeniniai. Penkias minutes gal užtrukau.

– Bet ne dėl to važiavote į Vilnių?

– Bet kada galėjau nuvažiuoti ir pasirašyti.

– Ar važiavote su savivaldybės automobiliu?

– Ne, su savo asmeniniu.

– Ar su merą pavaduojančiu R.Mikaičiu savo išvykimą derinote?

– Nemanau, kad kiekvieną žingsnį reikia derinti.

Vilniuje nerado kabineto

2008-ųjų sausį vicemeras Steponas Vaičikauskas buvo pasiklydęs Vilniuje. Tuomet jam buvo pavesta dalyvauti Viešųjų logistikos centrų plėtros ir veiklos priežiūros nuolatinės komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomi Kaunui svarbūs klausimai, tačiau Susisiekimo ministerijoje S.Vaičikauskas nepasirodė. „Kauno dienai“ vicemeras tuomet pateikė komedijos vertą scenarijų.

Jis aiškino tą dieną pakeleivingu automobiliu nuvykęs į Vilnių ir neradęs, kur vyko susitikimas, nes esą jo vieta buvo pakeista. Po poros savaičių S.Vaičikauskas neatvyko į darbą po Vilniuje vykusio verslininko Vladimiro Romanovo tradicinio pokylio, kuriame vicemeras dalyvavo. S.Vaičikauskas teisinosi likęs sostinėje derinti naujų kapinių klausimų, nors niekas jo nebuvo įpareigojęs tai daryti.


Šiame straipsnyje: Vaičikauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių