Kleboniškio parke policininkų terorizuoti įsimylėjėliai - nekalbūs (papildyta)

Kauno apygardos teismas pirmadienį tęsė baudžiamosios bylos nagrinėjimą, kurioje du Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai kaltinami kyšininkavimu ir neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais. Įtariama, kad jiedu reketuodavo Kleboniškio parke naktinėdavusias poreles.

Bylos medžiagoje esama duomenų, kad Žaliakalnio policijos komisariato Prevencijos poskyrio tyrėjas Algimantas Babilas ir postinis Paulius Sakalauskas įžūliai pasipinigaudavo terorizuodami į Kauno miesto pakraštyje esantį miškelį naktimis užsukdavusias ir ten meilės žaidimais užsiiminėdavusias poreles.

Pirmadienį Kauno apygardos teisme už uždarų durų apklausta beveik dešimt liudininkų. Panašus skaičius liudininkų apklaustas ir pirmojo posėdžio metu. Nuo susikompromitavusių pareigūnų nukentėję žmonės už teismo salės ribų buvo nekalbūs. Vos tik paklausti, kaip jie susiję su byla, nuo žiniasklaidos atstovų liudininkai sprukdavo tolyn.  

„Ar iš manęs prašė kyšio? Taip atrodo, bet nieko nepasakosiu“, - šyptelėjo vienas jaunuolis.

Bylos duomenimis, beveik pusė porelių, kurias įtariamiesiems pavykdavo sumedžioti, viduržiemį į Kleboniškio parką užsukdavo pasimylėti. Jiems susidūrus akis į akį su „įstatymo ir viešosios tvarkos sergėtojais“, įsimylėjėliai ryždavosi padaryti bet ką, kad tik išvengtų administracinės atsakomybės. Vietoje oficialių baudų jie atseikėdavo pareigūnams nuo vieno iki kelių šimtų litų. Neoficialiais duomenimis, šių metų pradžioje beveik du mėnesius savavališkai siautėję pareigūnai į savo kišenes galėjo susižerti apie 18 kyšių. Uniformuotus reketininkus demaskavo jų automobilyje sumontuota slapta vaizdo kamera ir kita sekimo įranga.

Ikiteisminį tyrimą kolegų adresu „užtaisė“ informacijos apie jų naktines „šėliones“ sulaukę Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Jų veiksmus kuravę prokurorai teismo leidimą slapta sekti akivaizdžiai savo įgaliojimus viršijusius policijos budėtojus gavo dar pernai, prieš pat Naujuosius. Žiemai besibaigiant buvo nuspręsta, kad surinktų įkalčių pakanka, jog byla atsidurtų teisme. Taip Žaliakalnio policijos komisariato budėtojai priėjo liepto galą - vasarį jiems buvo uždėti antrankiai.

Didžiausias kyšininkavimu įtariamų pareigūnų grobis siekė 700 litų už tai, kad vairuotojo pažymėjimo neturėjęs jaunuolis siautėjo automobiliu vienoje stovėjimo aikštelių. Tiesa, šiedu policininkai net neturėjo įgaliojimų bausti už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Pačiame „veiksmo įkarštyje“ naktinėtojus demaskavę pareigūnai nevengdavo net ir absurdiškai skambančių grasinimų, esą porelėms teks privaloma tvarka apsilankyti ligoninėje pas lytiškai plintančių venerinių ligų specialistus. Kone kaskart nuskambėdavo ir klausimas apie „nusikaltimo“ vietoje užkluptų naktinėtojų šeimyninę padėtį. Su draugėmis intymiai vakarodavę vyrai nė už ką nesutikdavo, kad jų namų adresu būtų siunčiami „kvietimai į administracinės bylos nagrinėjimą“, kuriais įtaigiai gąsdindavo pareigūnai.

Sulaikius kyšininkavimu įtariamus pareigūnus, paaiškėjo, kad apylinkės inspektorių funkcijas atlikdavę A.Babilas ir P.Sakalauskas turėjo dirbti visai kitose Žaliakalnio mikrorajono vietovėse, o Kleboniškio parkas į jų prižiūrimas valdas nepatekdavo. Be to, jiedu savo reikmėms naudodavo „Volkswagen Golf“ markės tarnybinį automobilį, kuris buvo priskirtas visam komisariato Prevencijos skyriui.

Pareigūnų provokavimas duoti kyšį ar kyšio priėmimas už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus Baudžiamajame kodekse įvertintas griežtomis bausmėmis - teisės toliau dirbti policijoje atėmimu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kratų metu P.Sakalausko namuose aptikta neteisėtai laikytas didelis kiekis šovinių. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

A.Babilas į kolegų teisėsaugininkų akiratį pakliuvo nebe pirmą kartą. Kaip jau buvo rašyta „Kauno dienoje“, prieš kelerius metus specialios operacijos metu jį buvo sulaikę pasieniečiai, demaskavę kontrabandinių cigarečių gabentojus. Jonavoje esančiame garaže buvo rasta stambi nelegalių rūkalų siunta ir aptikta A.Babilo pirštų antspaudų (garažas priklausė jo seseriai). Tačiau mundurą susitepęs pareigūnas nuo griežtesnės atsakomybės vis išsisukdavo ir toliau tęsė tarnybą policijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių