Klaipėdos valdžia bando išjudinti daugiabučių namų renovaciją

Uostamiesčio valdžia bandys išjudinti daugiabučių namų renovaciją. Vieno kvartalo pastatams jau rengiami projektai. Atnaujinti bus skatinami ir namai, kuriuose savivaldybė turi pusę ar daugiau butų.

Tipiniai renovacijos projektai rengiami 140 daugiabučių namų, esančių zonoje, kurią riboja Kauno gatvė, Senasis turgus ir Šilutės plentas, Taikos prospektas. Ši teritorija yra prioritetinė.

Klaipėdos mero patarėjas Simonas Gentvilas tvirtino, kad tipiniai renovacijos projektai visiems minėto kvartalo namams bus parengti sausį.

„Taip bus sutaupyta daug pinigų. Nereikės kiekvienam namui atskirai ruošti projekto“, – pabrėžė S.Gentvilas.

Projektuose bus numatyta daug pastatų atnaujinimo priemonių: šilumos punkto modernizavimas, stogo, langų keitimas, sienų šiltinimas. Anot S.Gentvilo, žmonės galės pasirinkti tas, kurių norės ir išgalės.

„Jau nuo sausio žmonės gali pradėti planuoti darbus. Norime, kad namų renovacija būtų atlikta, kol bus pradėtas kvartalo viešųjų erdvių tvarkymas“, – tvirtino patarėjas.

S.Gentvilo teigimu, savivaldybė turės ieškoti mechanizmą, kaip skatinti gyventojus imtis renovacijos. Jo manymu, gal reikėtų atnaujintų namų aplinką sutvarkyti pirmiausia.

„Kalbėjome su šio kvartalo namų administratoriais. Jie tipinių projektų rengimą vertina pozityviai“, – pasakojo patarėjas.

Anot jo, šiame kvartale gyvena vyresnio amžiaus žmonės. Jiems sudėtinga imti paskolas. Tačiau prieš mėnesį atsirado galimybė jas imti administratoriams. Gyventojas po renovacijos prižiūrėtojui įsipareigoja mokėti dalį sumos, kiek anksčiau mokėjo už šilumą.

Pasak S.Gentvilo, jei minėto kvartalo gyventojai nenorės atnaujinimo darbų, tipinius projektus bus galima panaudoti kitiems – pavyzdžiui Laukininkų gatvės namams.

Noriu paskatinti ir namų, kuriuose yra 50 ar daugiau butų priklausančių savivaldybei. Tokių yra apie 30.

„Kadangi šiuo pastatuose dauguma butų priklauso savivaldybei, galime inicijuoti renovaciją. Juose bus organizuojami susitikimai su gyventojais“, – tvirtino patarėjas.

Dėl renovacijos savivaldybė bendradarbiauja su Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra. Domimasi, ar minėti pastatai galėtų gauti valstybės paramą.

Bendrijos kai kuriems darbams paramą gali gauti ir iš specialaus savivaldybės fondo.

Daugiabučių namų atnaujinimas Klaipėdos regione

Šiuo metu Klaipėdos regiono gyventojai prašo renovuoti 41 daugiabutį namą.

Dabar Klaipėdos regione atliekama 11 daugiabučių namų renovacija.

2 iš jų remonto darbus planuojama užbaigti šiemet.

Iš viso Klaipėdos regione yra renovuoti daugiabučiai 46 namai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sveikintina inciatyva

Sveikintina inciatyva portretas
Labai gerai, kad projektai nesiskirs ir bus vientisumas. Tikiuosi su ryskiomis spalvomis nenusigrybaus.. Vilniuje labai grazus renovuotu namu projektai zirmunu g. net akis dziaugiasi. Tikiuosi ir cia bus kazkas panasaus.

spalvos

spalvos portretas
Spalvos čia ne prie ko. Tai techniniai projektai, kurių parengimas kainuoja labai nepigiai. Bet kol kritinė masė (kokie 10-15%) daugiabučių nebus renovuoti, tol žmonės nepasijudins. O tada jau prasidės bumas - visi pavydės kaimynams. Bus renovacijos burbulas, kai augs kainos ir prastės kokybė. Kaip visada nukentės tie, kurie laukia.

666

666 portretas
žmonės nesirenuovuokit , europa ir valdžia jums tą turi padaryti nemokamai nes jie jus apvaginėja
VISI KOMENTARAI 28
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

  • Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai
    Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai

    Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė, kad konteineriniai tualetai Palangos paplūdimyje šią vasarą buvo pastatyti nelegaliai, antradienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

    9
  • Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės
    Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės

    Klaipėdos moksleiviai antrą kartą varžėsi dėl judriausios klasės titulo. Antradienį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizavo moksleivių konkurso „Judriausia klasė“ finalinį etapą. Šio konkurso tikslas ne&nbs...

  • Atvers eismą Tilžės gatve
    Atvers eismą Tilžės gatve

    Rekonstruojama Tilžės gatvės dalis pagaliau bus atverta vairuotojams. Eismą šios arterijos ruože nuo Jakų žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos planuojama atidaryti jau savaitgalį. ...

  • Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės
    Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės

    Socialdemokratų partijos susiskaldymas palietė ir atskilusių Seimo narių sekretorių-padėjėjų gyvenimus. Dalis jų jau neteko darbo, nes nepasekė paskui savo patronus ir liko senojoje socdemų gvardijoje. Viena tokių – klaipėdietė Lilija Petra...

    5
  • Elektroninė sistema egzaminuoja nervus
    Elektroninė sistema egzaminuoja nervus

    Ilga meditacija, žiūrint į kompiuterio ekraną, lakstymas nuo vieno kompiuterio prie kito, neaiškus burbuliavimas ar net keiksmažodžių virtinė – tokių situacijų liudininkai pastaruoju metu tampa gydytojų pacientai ar vaistinių klientai....

    3
  • Take skaičiuos dviratininkus
    Take skaičiuos dviratininkus

    Po metų startuos pėsčiųjų-dviratininkų tako, besidriekiančio Taikos prospekte nuo Sausio 15-osios iki Kauno gatvės, remontas. Planuojama ne tik sutvarkyti jo dangą, želdinius, bet ir įrengti suoliukus, užuovėjas, dviratininkų skaičiuotuvus. ...

    6
  • Rizikos vertė – 10 milijonų eurų
    Rizikos vertė – 10 milijonų eurų

    Prieš suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą reikšti nuogąstavimai dėl jo nepatogumų nepasitvirtino. ...

    14
  • Klaipėdiečiai aktyviai ruošiasi gripo egzaminui
    Klaipėdiečiai aktyviai ruošiasi gripo egzaminui

    Permainingi orai egzaminuoja klaipėdiečių sveikatą. Sergamumas peršalimo ligomis ir gripu kol kas uostamiestyje nepasiekė piko, bet gyventojai iš anksto pasirūpina apsauga nuo klastingos ligos. ...

    2
  • Klaipėdos universiteto mokslininkai tirs vėgėles
    Klaipėdos universiteto mokslininkai tirs vėgėles

    Maždaug po pusantrų metų sužinosime, ar Lietuvos vandenyse dar liko vėgėlių. ...

  • Uostamiestyje atnaujins mokyklų stadionus
    Uostamiestyje atnaujins mokyklų stadionus

    Per penkerius metus vaizdas miesto švietimo įstaigų sporto aikštynuose, kurių daugumos būklė prasta, kardinaliai pasikeis. Į stadionus kasmet ketinama investuoti po pusantro milijono eurų. ...

    6
Daugiau straipsnių