Klaipėdos valdžia bando išjudinti daugiabučių namų renovaciją

Uostamiesčio valdžia bandys išjudinti daugiabučių namų renovaciją. Vieno kvartalo pastatams jau rengiami projektai. Atnaujinti bus skatinami ir namai, kuriuose savivaldybė turi pusę ar daugiau butų.

Tipiniai renovacijos projektai rengiami 140 daugiabučių namų, esančių zonoje, kurią riboja Kauno gatvė, Senasis turgus ir Šilutės plentas, Taikos prospektas. Ši teritorija yra prioritetinė.

Klaipėdos mero patarėjas Simonas Gentvilas tvirtino, kad tipiniai renovacijos projektai visiems minėto kvartalo namams bus parengti sausį.

„Taip bus sutaupyta daug pinigų. Nereikės kiekvienam namui atskirai ruošti projekto“, – pabrėžė S.Gentvilas.

Projektuose bus numatyta daug pastatų atnaujinimo priemonių: šilumos punkto modernizavimas, stogo, langų keitimas, sienų šiltinimas. Anot S.Gentvilo, žmonės galės pasirinkti tas, kurių norės ir išgalės.

„Jau nuo sausio žmonės gali pradėti planuoti darbus. Norime, kad namų renovacija būtų atlikta, kol bus pradėtas kvartalo viešųjų erdvių tvarkymas“, – tvirtino patarėjas.

S.Gentvilo teigimu, savivaldybė turės ieškoti mechanizmą, kaip skatinti gyventojus imtis renovacijos. Jo manymu, gal reikėtų atnaujintų namų aplinką sutvarkyti pirmiausia.

„Kalbėjome su šio kvartalo namų administratoriais. Jie tipinių projektų rengimą vertina pozityviai“, – pasakojo patarėjas.

Anot jo, šiame kvartale gyvena vyresnio amžiaus žmonės. Jiems sudėtinga imti paskolas. Tačiau prieš mėnesį atsirado galimybė jas imti administratoriams. Gyventojas po renovacijos prižiūrėtojui įsipareigoja mokėti dalį sumos, kiek anksčiau mokėjo už šilumą.

Pasak S.Gentvilo, jei minėto kvartalo gyventojai nenorės atnaujinimo darbų, tipinius projektus bus galima panaudoti kitiems – pavyzdžiui Laukininkų gatvės namams.

Noriu paskatinti ir namų, kuriuose yra 50 ar daugiau butų priklausančių savivaldybei. Tokių yra apie 30.

„Kadangi šiuo pastatuose dauguma butų priklauso savivaldybei, galime inicijuoti renovaciją. Juose bus organizuojami susitikimai su gyventojais“, – tvirtino patarėjas.

Dėl renovacijos savivaldybė bendradarbiauja su Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra. Domimasi, ar minėti pastatai galėtų gauti valstybės paramą.

Bendrijos kai kuriems darbams paramą gali gauti ir iš specialaus savivaldybės fondo.

Daugiabučių namų atnaujinimas Klaipėdos regione

Šiuo metu Klaipėdos regiono gyventojai prašo renovuoti 41 daugiabutį namą.

Dabar Klaipėdos regione atliekama 11 daugiabučių namų renovacija.

2 iš jų remonto darbus planuojama užbaigti šiemet.

Iš viso Klaipėdos regione yra renovuoti daugiabučiai 46 namai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sveikintina inciatyva

Sveikintina inciatyva portretas
Labai gerai, kad projektai nesiskirs ir bus vientisumas. Tikiuosi su ryskiomis spalvomis nenusigrybaus.. Vilniuje labai grazus renovuotu namu projektai zirmunu g. net akis dziaugiasi. Tikiuosi ir cia bus kazkas panasaus.

spalvos

spalvos portretas
Spalvos čia ne prie ko. Tai techniniai projektai, kurių parengimas kainuoja labai nepigiai. Bet kol kritinė masė (kokie 10-15%) daugiabučių nebus renovuoti, tol žmonės nepasijudins. O tada jau prasidės bumas - visi pavydės kaimynams. Bus renovacijos burbulas, kai augs kainos ir prastės kokybė. Kaip visada nukentės tie, kurie laukia.

666

666 portretas
žmonės nesirenuovuokit , europa ir valdžia jums tą turi padaryti nemokamai nes jie jus apvaginėja
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių