Klaipėdos senamiestyje prasideda eismo apribojimai (schemos)

Klaipėdiečiams jau antradienio vakarą teks pradėti gyventi švenčių ritmu. Senamiestyje pradės galioti eismo apribojimai, šiek tiek kitaip judės autobusai.

Ženklų prireikė daug

Eismo apribojimams miesto jubiliejaus ir Jūros šventės metu pradėta ruoštis dar pirmadienį. Senamiestyje buvo statomi kelio ženklai. Kai kurie jų pradės galioti antradienio vakarą.

„Ruoštis reikėjo iš anksto, nes iš karto visų ženklų negalėsime sustatyti. Ženklų pastatyta tikrai daug“, – tvirtino įmonės „Gatvių apšvietimas“ generalinis direktorius Algimantas Laurinavičius.

Įvairūs eismo apribojimai senamiestyje galios antradienio vakaro iki sekmadienio vakaro.

Nuo antradienio 18 val. transporto priemonės nebegalėjo važiuoti Tiltų gatve. Miesto autobusams teks pradėti važiuoti kaip savaitgaliais.

Trečiadienį nuo 13 val. bus uždaryta Turgaus gatvė. Nuo ryto eismas bus ribojamas Danės gatvės dalyje nuo Pilies tilto iki Juozo Karoso gatvės. Čia vyks tautodailės mugė. Transporto priemonės čia negalės važiuoti iki sekmadienio vidurnakčio. Tik laikinai čia įvažiuoti, sustoti ir išsikrauti galės mugės dalyviai.

Eismą reguliuos pareigūnai

Trečiadienį ir nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro bus draudžiama įvažiuoti į Kruizinių laivų terminalo teritoriją. Tą galės padaryti tik šventės dalyviai ir aptarnaujantis transportas.

„Šventės metu laukiame aukščiausių šalies vadovų, oficialių delegacijų vizitų. Tad eismą reguliuos ir transporto srautus valdus policijos pareigūnai“, – tvirtino įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Remigijus Mockus.

Tiek policijos pareigūnai, tiek savivaldybės, tiek viešojo transporto atstovai gyventojus ir miesto svečius ragina nevykti į šventę automobiliais. Patariama persėsti į viešąjį transportą.

„Važiuojant į balių bet kokiu atveju mašiną reikia palikti namie. Priešingu atveju matuoji matuoji alaus bokalus, nenumatuoji ir problemos kyla. Kam reikia save taip sunkiai bandyti?“, – klausė viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Autobusai važiuos kitaip

Miesto jubiliejaus ir Jūros švenčių metu keisis praktiškai visų autobusų maršrutai.

Uždarius eismą centrinėje miesto dalyje – Tiltų, Danės, Naujojo Sodo gatvėse bei Manto gatvės dalyje, didžioji dalis autobusų jas apvažiuos Pilies, Naująja Uosto, S.Daukanto gatvėmis. Vienintelio 10 maršruto autobusai važiuos Bangų gatve.

Uždarius Manto gatvės dalį keisis 26 maršruto galutinis sustojimas. Paprastai jis važiuodavo iki Atgimimo stotelės. Nuo ketvirtadienio 16 val. jis maršrutą baigs prie Menų fakulteto.

Pasak G.Neniškio, reikia atkreipti dėmesį, kad penktadienį nuo 19.30 val., pakėlus Pilies tiltą, visi autobusai apvažiavimus darys per Mokyklos gatvės viaduką.

Švenčių metu Pilies gatve galės važiuoti tik viešasis transportas.

Organizuos specialius reisus

G.Neniškis pabrėžė, kad autobusų važiuos daug. Transporto priemonių visiems išvežti užteks.

Tradiciškai organizuojami specialieji reisai: 66, 88, 140 ir 170. Jie važiuos ir naktimis – iki 1 val.

Iš pietinės miesto dalies klaipėdiečius ir miesto svečius atveš ir parveš 66, 88, 140 numeriais pažymėti autobusai. Jie atitinka sutrumpintus 6, 8, ir 14 maršrutus. Šie autobusai važiuos iki „Turgaus“ stotelės.

G.Neniškio teigimu, žmonių vežimas į šiaurinę miesto dalį šiek tiek problematiškesnis. Čia trūksta gero apsisukimo autobusais kaip prie turgaus.

Keleiviai, kol nebus uždaryta Manto gatvės dalis – trečiadienį, ketvirtadienį ir sekmadienį, į šiaurinę miesto dalį bus vežami iš laikinosios stotelės, kuri bus įrengta prie viešbučio Naujojo Sodo gatvėje.

Kai bus uždaryta Manto gatvės ruožas nuo Naujojo Sodo iki S.Daukanto gatvės, 170 numeriu pažymėtas autobusas važiuos iš „Bibliotekos“ stotelės. Specialių maršrutų autobusai važiuos 5-10 minučių intervalu.

„Kadangi transporto priemonių spūsčių nepavys išvengti, nuo grafiko gali atsilikti įprastų maršrutų autobusai. Tai neišvengiama. Keleivių prašome kantrybės, palaukti tas 5 minutes“, – prašė direktorius.

Gėrimai – tik plastikinėje taroje

Automobilių vairuotojams šventės metu patariama miesto centrą apvažiuoti per Mokyklos gatvę. Mašinas prašoma statyti ten, kur leidžiama ir ji netrukdys eismui.

R.Mockus taip pat prašė penktadienį, kada vyks jūrinių organizacijų eisena, žiūrovų besibrauti į gatvė ir nestabdyti eismo. Tokių atvejų yra buvę ankstesniais metais.

„Patogiausia eisenos dalyvius bus pamatyti Atgimimo aikštėje. Čia vyks kompanijų prisistatymas“, – patarė organizatorius.

R.Mockus priminė, kad kaip ir ankstesniais metais Jūros šventės teritorijoje esančioms prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms visą šventinį laikotarpį alkoholinius gėrimus išsinešimui galima parduoti tik nedūžtančioje taroje.

„Tvarka išlieka tokia pat, kaip ir pernai. Vienintelis skirtumas, kad šįkart šventė pora dienų ilgesnė“, – pabrėžė R.Mockus.

Miesto jubiliejaus ir Jūros šventės dienomis eismas draudžiamas

Nuo antradienio vakaro – Tiltų gatvėje.
Nuo trečiadienio – Turgaus gatve, Teatro gatve, Žvejų gatve, Danės gatve.
Nuo penktadienio – Pilies gatve, leidžiant važiuoti viešajam keleiviniam transportui, Manto gatve nuo S.Daukanto gatvės iki Danės gatvės, Liepų gatve nuo Manto iki J.Karoso gatvės, Naujojo Sodo gatve nuo Manto iki Puodžių gatvės.
Eismo apribojimai negalioja šioje zonoje gyvenantiems, dirbantiems asmenims bei aptarnaujančiam transportui.
Gyventojai ir dirbantys asmenys pareigūnams turės pateikti dokumentus, įrodančius jų gyvenamąją ar darbo vietą.
Visi eismo apribojimai bus panaikinti sekmadienio vėlų vakarą.


Šiame straipsnyje: Jūros šventėeismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Viesasis transportas perdaug brangus, pigiau su taksi vaziuoti. Ypac jei visai seimai reiks persedineti is vieno i kita autobusus... Neniskis su kompanija specialiaidaro, kad zmonems kuo daugiau persedimu butu... taip sureguliuoja marsrutus, begedziai, kad tik reiktu bent du kartus persesti...

SOS

SOS portretas
Kas kontroliuoja taksistus? Isnaglejo iki begalybes, taksometru nebejungia, plesia izuliaaaai tiesiog, nemandagiai ispraso lauk is taxi, jei paklausi kodel tiek daug moketi, kodel taksometro nejungia....Kazkoks kosmaras mieste. Ypac prie Klaipedos viesbucio veliau vakare ar nakti.

Užkniso

Užkniso portretas
atvyke is kitu miestu pilna chemikalu svyturio slykstu alu gers o mes negalesime nei dirbti ir kvepuoti normaliai tomis denomis :(
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Siekis – neįgaliųjų integracijos metai
  Siekis – neįgaliųjų integracijos metai

  Uostamiesčio neįgalieji pasijuto taip, lyg miesto valdžia iš jų tyčiotųsi. Negalią turintiems žmonėms užkliuvo lėšos, skirtos Neįgaliųjų dienai paminėti. Palyginta, kad kalėdinėms atrakcijoms kasmet atseikėjama daug solidesnė s...

  3
 • Klaipėdietė pasiekė pasaulio rekordą
  Klaipėdietė pasiekė pasaulio rekordą

  Klaipėdietė penkiametė Sabina Petrauskaitė ilgiausių plaukų savininkių konkurse nuskynė pasaulio rekordą savo amžiaus grupėje. Mergaitės kasa siekia net 80 cm. ...

  4
 • Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše
  Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše

  Šeštadieni vidurdienį Klaipėdoje merkė lietus, tačiau Teatro aikštėje buvo daugiau nei įprasta žmonių. Aikštė kvepėjo krosnimi, būrys žmonių šildėsi srėbdami žuvienę ir valgydami sodrią košę, kurią ...

  1
 • Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį
  Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau du dešimtmečius puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai į ligoninę vėl sugūžėjo nešini savo darbus, kurių namai nuo šio b...

  1
 • Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“
  Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“

  Paskutinė savaitė prieš Kalėdas sukelia stresą iš anksto neapsirūpinusiems dovanomis. Apsilankymas Naujajame turguje iki pat gruodžio 23 dienos išspręs šį galvos sopulį. Mugėje „Mėmelio Kalėdos“ galima rasti ...

  3
 • „Moteris turi būti moteriška“
  „Moteris turi būti moteriška“

  Sporto trenerė Lina Jančauskaitė įsitikinusi, kad moters žavesį ir laimės jausmą lemia ne rodmenys svarstyklėse, o pasitikėjimas savimi. Maža to, Lina griežtai nusiteikusi prieš bet kokias dietas. Jos manymu, pasiekti idealią figūrą pad...

  13
 • Gamta dar pažers išdaigų
  Gamta dar pažers išdaigų

  Neįprasti orai ir kritulių negailinti gamta nesiliauja stebinti. Dėl šiltų orų pajūryje vis dar pastebimi itin gausūs į pietus neišskridusių paukščių pulkai. Iš Palangos į Klaipėdą važinėjantys žmonės jau pusę m...

 • Klaipėdiečiams sniego nežada
  Klaipėdiečiams sniego nežada

  Panašu, kad ruduo pamiršo išeiti, o žiema neranda į pajūrį kelio. Savaitgalį ir kitą savaitę orai vis dar primins vėlų rudenį. ...

  1
 • Pradėjo tiltelio remontą
  Pradėjo tiltelio remontą

  Į Jono kalnelį ves atnaujintas tiltelis. Statinio remonto ėmėsi nekilnojamojo turto vystytojai, netoliese statę gyvenamuosius namus. ...

 • Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože
  Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Savaitei bus sudarytas eismas Jūrininkų prospekto dalyje nuo Šilutės plento iki Bandužių gatvės. Labiausiai šie apribojimai palies į uostą ir iš jo vykstantį sunkiasv...

  10
Daugiau straipsnių