Klaipėdos senamiestyje prasideda eismo apribojimai (schemos)

Klaipėdiečiams jau antradienio vakarą teks pradėti gyventi švenčių ritmu. Senamiestyje pradės galioti eismo apribojimai, šiek tiek kitaip judės autobusai.

Ženklų prireikė daug

Eismo apribojimams miesto jubiliejaus ir Jūros šventės metu pradėta ruoštis dar pirmadienį. Senamiestyje buvo statomi kelio ženklai. Kai kurie jų pradės galioti antradienio vakarą.

„Ruoštis reikėjo iš anksto, nes iš karto visų ženklų negalėsime sustatyti. Ženklų pastatyta tikrai daug“, – tvirtino įmonės „Gatvių apšvietimas“ generalinis direktorius Algimantas Laurinavičius.

Įvairūs eismo apribojimai senamiestyje galios antradienio vakaro iki sekmadienio vakaro.

Nuo antradienio 18 val. transporto priemonės nebegalėjo važiuoti Tiltų gatve. Miesto autobusams teks pradėti važiuoti kaip savaitgaliais.

Trečiadienį nuo 13 val. bus uždaryta Turgaus gatvė. Nuo ryto eismas bus ribojamas Danės gatvės dalyje nuo Pilies tilto iki Juozo Karoso gatvės. Čia vyks tautodailės mugė. Transporto priemonės čia negalės važiuoti iki sekmadienio vidurnakčio. Tik laikinai čia įvažiuoti, sustoti ir išsikrauti galės mugės dalyviai.

Eismą reguliuos pareigūnai

Trečiadienį ir nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro bus draudžiama įvažiuoti į Kruizinių laivų terminalo teritoriją. Tą galės padaryti tik šventės dalyviai ir aptarnaujantis transportas.

„Šventės metu laukiame aukščiausių šalies vadovų, oficialių delegacijų vizitų. Tad eismą reguliuos ir transporto srautus valdus policijos pareigūnai“, – tvirtino įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Remigijus Mockus.

Tiek policijos pareigūnai, tiek savivaldybės, tiek viešojo transporto atstovai gyventojus ir miesto svečius ragina nevykti į šventę automobiliais. Patariama persėsti į viešąjį transportą.

„Važiuojant į balių bet kokiu atveju mašiną reikia palikti namie. Priešingu atveju matuoji matuoji alaus bokalus, nenumatuoji ir problemos kyla. Kam reikia save taip sunkiai bandyti?“, – klausė viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Autobusai važiuos kitaip

Miesto jubiliejaus ir Jūros švenčių metu keisis praktiškai visų autobusų maršrutai.

Uždarius eismą centrinėje miesto dalyje – Tiltų, Danės, Naujojo Sodo gatvėse bei Manto gatvės dalyje, didžioji dalis autobusų jas apvažiuos Pilies, Naująja Uosto, S.Daukanto gatvėmis. Vienintelio 10 maršruto autobusai važiuos Bangų gatve.

Uždarius Manto gatvės dalį keisis 26 maršruto galutinis sustojimas. Paprastai jis važiuodavo iki Atgimimo stotelės. Nuo ketvirtadienio 16 val. jis maršrutą baigs prie Menų fakulteto.

Pasak G.Neniškio, reikia atkreipti dėmesį, kad penktadienį nuo 19.30 val., pakėlus Pilies tiltą, visi autobusai apvažiavimus darys per Mokyklos gatvės viaduką.

Švenčių metu Pilies gatve galės važiuoti tik viešasis transportas.

Organizuos specialius reisus

G.Neniškis pabrėžė, kad autobusų važiuos daug. Transporto priemonių visiems išvežti užteks.

Tradiciškai organizuojami specialieji reisai: 66, 88, 140 ir 170. Jie važiuos ir naktimis – iki 1 val.

Iš pietinės miesto dalies klaipėdiečius ir miesto svečius atveš ir parveš 66, 88, 140 numeriais pažymėti autobusai. Jie atitinka sutrumpintus 6, 8, ir 14 maršrutus. Šie autobusai važiuos iki „Turgaus“ stotelės.

G.Neniškio teigimu, žmonių vežimas į šiaurinę miesto dalį šiek tiek problematiškesnis. Čia trūksta gero apsisukimo autobusais kaip prie turgaus.

Keleiviai, kol nebus uždaryta Manto gatvės dalis – trečiadienį, ketvirtadienį ir sekmadienį, į šiaurinę miesto dalį bus vežami iš laikinosios stotelės, kuri bus įrengta prie viešbučio Naujojo Sodo gatvėje.

Kai bus uždaryta Manto gatvės ruožas nuo Naujojo Sodo iki S.Daukanto gatvės, 170 numeriu pažymėtas autobusas važiuos iš „Bibliotekos“ stotelės. Specialių maršrutų autobusai važiuos 5-10 minučių intervalu.

„Kadangi transporto priemonių spūsčių nepavys išvengti, nuo grafiko gali atsilikti įprastų maršrutų autobusai. Tai neišvengiama. Keleivių prašome kantrybės, palaukti tas 5 minutes“, – prašė direktorius.

Gėrimai – tik plastikinėje taroje

Automobilių vairuotojams šventės metu patariama miesto centrą apvažiuoti per Mokyklos gatvę. Mašinas prašoma statyti ten, kur leidžiama ir ji netrukdys eismui.

R.Mockus taip pat prašė penktadienį, kada vyks jūrinių organizacijų eisena, žiūrovų besibrauti į gatvė ir nestabdyti eismo. Tokių atvejų yra buvę ankstesniais metais.

„Patogiausia eisenos dalyvius bus pamatyti Atgimimo aikštėje. Čia vyks kompanijų prisistatymas“, – patarė organizatorius.

R.Mockus priminė, kad kaip ir ankstesniais metais Jūros šventės teritorijoje esančioms prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms visą šventinį laikotarpį alkoholinius gėrimus išsinešimui galima parduoti tik nedūžtančioje taroje.

„Tvarka išlieka tokia pat, kaip ir pernai. Vienintelis skirtumas, kad šįkart šventė pora dienų ilgesnė“, – pabrėžė R.Mockus.

Miesto jubiliejaus ir Jūros šventės dienomis eismas draudžiamas

Nuo antradienio vakaro – Tiltų gatvėje.
Nuo trečiadienio – Turgaus gatve, Teatro gatve, Žvejų gatve, Danės gatve.
Nuo penktadienio – Pilies gatve, leidžiant važiuoti viešajam keleiviniam transportui, Manto gatve nuo S.Daukanto gatvės iki Danės gatvės, Liepų gatve nuo Manto iki J.Karoso gatvės, Naujojo Sodo gatve nuo Manto iki Puodžių gatvės.
Eismo apribojimai negalioja šioje zonoje gyvenantiems, dirbantiems asmenims bei aptarnaujančiam transportui.
Gyventojai ir dirbantys asmenys pareigūnams turės pateikti dokumentus, įrodančius jų gyvenamąją ar darbo vietą.
Visi eismo apribojimai bus panaikinti sekmadienio vėlų vakarą.


Šiame straipsnyje: Jūros šventėeismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Viesasis transportas perdaug brangus, pigiau su taksi vaziuoti. Ypac jei visai seimai reiks persedineti is vieno i kita autobusus... Neniskis su kompanija specialiaidaro, kad zmonems kuo daugiau persedimu butu... taip sureguliuoja marsrutus, begedziai, kad tik reiktu bent du kartus persesti...

SOS

SOS portretas
Kas kontroliuoja taksistus? Isnaglejo iki begalybes, taksometru nebejungia, plesia izuliaaaai tiesiog, nemandagiai ispraso lauk is taxi, jei paklausi kodel tiek daug moketi, kodel taksometro nejungia....Kazkoks kosmaras mieste. Ypac prie Klaipedos viesbucio veliau vakare ar nakti.

Užkniso

Užkniso portretas
atvyke is kitu miestu pilna chemikalu svyturio slykstu alu gers o mes negalesime nei dirbti ir kvepuoti normaliai tomis denomis :(
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja
  Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja

  Nors dabartinių uostamiesčio seniūnaičių kadencija baigsis jau kitais metais, daugiau nei pusė Klaipėdos seniūnaitijų gyventojų tokių savo atstovų vis dar neturi. Tiesa, šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktori...

  1
 • Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas
  Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas

  Šeštadienį į Klaipėdos uostą įplauks Danijos štabo ir aprūpinimo laivas ,,Niels Juel“ F-363. ...

  1
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  19
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  1
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  22
 • Jauna mama – 15 ir 50 metų
  Jauna mama – 15 ir 50 metų

  Šių metų pradžioje Lietuvoje pagimdė jauniausia mama – jai tebuvo vos 12. Klaipėdos apskrityje jaunų gimdyvių iki 15 metų būna pavieniai atvejai. Pasak uostamiesčio gydytojų, labiau nei jaunos gimdyvės neramina tos, kurios motinystę a...

 • Ragina gyventojus skųsti pažeidėjus
  Ragina gyventojus skųsti pažeidėjus

  Gyventojų kiemuose vis dar tvyro chaosas – mieste yra net 130 komplikuotų vietų, kuriose itin trūksta švaros. Neužtikrinama tvarka kelia rūpestį ir Klaipėdos savivaldybės administracijos atstovams, kurie žada didesnę kontrolę pažeid...

  12
 • Sugriuvusi istorinių laivų flotilė
  Sugriuvusi istorinių laivų flotilė

  Pradėjęs naudoti istorinių laivų krantinę Mažosios Lietuvos istorijos muziejus susidūrė su daugybe sunkumų. ...

Daugiau straipsnių