Klaipėdos senamiestyje prasideda eismo apribojimai (schemos)

Klaipėdiečiams jau antradienio vakarą teks pradėti gyventi švenčių ritmu. Senamiestyje pradės galioti eismo apribojimai, šiek tiek kitaip judės autobusai.

Ženklų prireikė daug

Eismo apribojimams miesto jubiliejaus ir Jūros šventės metu pradėta ruoštis dar pirmadienį. Senamiestyje buvo statomi kelio ženklai. Kai kurie jų pradės galioti antradienio vakarą.

„Ruoštis reikėjo iš anksto, nes iš karto visų ženklų negalėsime sustatyti. Ženklų pastatyta tikrai daug“, – tvirtino įmonės „Gatvių apšvietimas“ generalinis direktorius Algimantas Laurinavičius.

Įvairūs eismo apribojimai senamiestyje galios antradienio vakaro iki sekmadienio vakaro.

Nuo antradienio 18 val. transporto priemonės nebegalėjo važiuoti Tiltų gatve. Miesto autobusams teks pradėti važiuoti kaip savaitgaliais.

Trečiadienį nuo 13 val. bus uždaryta Turgaus gatvė. Nuo ryto eismas bus ribojamas Danės gatvės dalyje nuo Pilies tilto iki Juozo Karoso gatvės. Čia vyks tautodailės mugė. Transporto priemonės čia negalės važiuoti iki sekmadienio vidurnakčio. Tik laikinai čia įvažiuoti, sustoti ir išsikrauti galės mugės dalyviai.

Eismą reguliuos pareigūnai

Trečiadienį ir nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro bus draudžiama įvažiuoti į Kruizinių laivų terminalo teritoriją. Tą galės padaryti tik šventės dalyviai ir aptarnaujantis transportas.

„Šventės metu laukiame aukščiausių šalies vadovų, oficialių delegacijų vizitų. Tad eismą reguliuos ir transporto srautus valdus policijos pareigūnai“, – tvirtino įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Remigijus Mockus.

Tiek policijos pareigūnai, tiek savivaldybės, tiek viešojo transporto atstovai gyventojus ir miesto svečius ragina nevykti į šventę automobiliais. Patariama persėsti į viešąjį transportą.

„Važiuojant į balių bet kokiu atveju mašiną reikia palikti namie. Priešingu atveju matuoji matuoji alaus bokalus, nenumatuoji ir problemos kyla. Kam reikia save taip sunkiai bandyti?“, – klausė viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Autobusai važiuos kitaip

Miesto jubiliejaus ir Jūros švenčių metu keisis praktiškai visų autobusų maršrutai.

Uždarius eismą centrinėje miesto dalyje – Tiltų, Danės, Naujojo Sodo gatvėse bei Manto gatvės dalyje, didžioji dalis autobusų jas apvažiuos Pilies, Naująja Uosto, S.Daukanto gatvėmis. Vienintelio 10 maršruto autobusai važiuos Bangų gatve.

Uždarius Manto gatvės dalį keisis 26 maršruto galutinis sustojimas. Paprastai jis važiuodavo iki Atgimimo stotelės. Nuo ketvirtadienio 16 val. jis maršrutą baigs prie Menų fakulteto.

Pasak G.Neniškio, reikia atkreipti dėmesį, kad penktadienį nuo 19.30 val., pakėlus Pilies tiltą, visi autobusai apvažiavimus darys per Mokyklos gatvės viaduką.

Švenčių metu Pilies gatve galės važiuoti tik viešasis transportas.

Organizuos specialius reisus

G.Neniškis pabrėžė, kad autobusų važiuos daug. Transporto priemonių visiems išvežti užteks.

Tradiciškai organizuojami specialieji reisai: 66, 88, 140 ir 170. Jie važiuos ir naktimis – iki 1 val.

Iš pietinės miesto dalies klaipėdiečius ir miesto svečius atveš ir parveš 66, 88, 140 numeriais pažymėti autobusai. Jie atitinka sutrumpintus 6, 8, ir 14 maršrutus. Šie autobusai važiuos iki „Turgaus“ stotelės.

G.Neniškio teigimu, žmonių vežimas į šiaurinę miesto dalį šiek tiek problematiškesnis. Čia trūksta gero apsisukimo autobusais kaip prie turgaus.

Keleiviai, kol nebus uždaryta Manto gatvės dalis – trečiadienį, ketvirtadienį ir sekmadienį, į šiaurinę miesto dalį bus vežami iš laikinosios stotelės, kuri bus įrengta prie viešbučio Naujojo Sodo gatvėje.

Kai bus uždaryta Manto gatvės ruožas nuo Naujojo Sodo iki S.Daukanto gatvės, 170 numeriu pažymėtas autobusas važiuos iš „Bibliotekos“ stotelės. Specialių maršrutų autobusai važiuos 5-10 minučių intervalu.

„Kadangi transporto priemonių spūsčių nepavys išvengti, nuo grafiko gali atsilikti įprastų maršrutų autobusai. Tai neišvengiama. Keleivių prašome kantrybės, palaukti tas 5 minutes“, – prašė direktorius.

Gėrimai – tik plastikinėje taroje

Automobilių vairuotojams šventės metu patariama miesto centrą apvažiuoti per Mokyklos gatvę. Mašinas prašoma statyti ten, kur leidžiama ir ji netrukdys eismui.

R.Mockus taip pat prašė penktadienį, kada vyks jūrinių organizacijų eisena, žiūrovų besibrauti į gatvė ir nestabdyti eismo. Tokių atvejų yra buvę ankstesniais metais.

„Patogiausia eisenos dalyvius bus pamatyti Atgimimo aikštėje. Čia vyks kompanijų prisistatymas“, – patarė organizatorius.

R.Mockus priminė, kad kaip ir ankstesniais metais Jūros šventės teritorijoje esančioms prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms visą šventinį laikotarpį alkoholinius gėrimus išsinešimui galima parduoti tik nedūžtančioje taroje.

„Tvarka išlieka tokia pat, kaip ir pernai. Vienintelis skirtumas, kad šįkart šventė pora dienų ilgesnė“, – pabrėžė R.Mockus.

Miesto jubiliejaus ir Jūros šventės dienomis eismas draudžiamas

Nuo antradienio vakaro – Tiltų gatvėje.
Nuo trečiadienio – Turgaus gatve, Teatro gatve, Žvejų gatve, Danės gatve.
Nuo penktadienio – Pilies gatve, leidžiant važiuoti viešajam keleiviniam transportui, Manto gatve nuo S.Daukanto gatvės iki Danės gatvės, Liepų gatve nuo Manto iki J.Karoso gatvės, Naujojo Sodo gatve nuo Manto iki Puodžių gatvės.
Eismo apribojimai negalioja šioje zonoje gyvenantiems, dirbantiems asmenims bei aptarnaujančiam transportui.
Gyventojai ir dirbantys asmenys pareigūnams turės pateikti dokumentus, įrodančius jų gyvenamąją ar darbo vietą.
Visi eismo apribojimai bus panaikinti sekmadienio vėlų vakarą.


Šiame straipsnyje: Jūros šventėeismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Viesasis transportas perdaug brangus, pigiau su taksi vaziuoti. Ypac jei visai seimai reiks persedineti is vieno i kita autobusus... Neniskis su kompanija specialiaidaro, kad zmonems kuo daugiau persedimu butu... taip sureguliuoja marsrutus, begedziai, kad tik reiktu bent du kartus persesti...

SOS

SOS portretas
Kas kontroliuoja taksistus? Isnaglejo iki begalybes, taksometru nebejungia, plesia izuliaaaai tiesiog, nemandagiai ispraso lauk is taxi, jei paklausi kodel tiek daug moketi, kodel taksometro nejungia....Kazkoks kosmaras mieste. Ypac prie Klaipedos viesbucio veliau vakare ar nakti.

Užkniso

Užkniso portretas
atvyke is kitu miestu pilna chemikalu svyturio slykstu alu gers o mes negalesime nei dirbti ir kvepuoti normaliai tomis denomis :(
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vairuotojų ir keliautojų dieną šventino transporto priemones
  Vairuotojų ir keliautojų dieną šventino transporto priemones

  Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčios šventoriuje. Po rytinių ir vidurdienio mišių čia buvo šventinami automobiliai, motociklai, vežimėliai ir kitos transporto priemonės. ...

 • Ant Žardės piliakalnio atgijo protėvių dvasia
  Ant Žardės piliakalnio atgijo protėvių dvasia

  Minint rudens lygiadienį klaipėdiečiai pakviesti iš naujo atrasti pietinėje miesto dalyje esantį Žardės piliakalnį. Atvykusieji galėjo pamatyti ir daugiau sužinoti, kaip gyveno kuršių gentis, taip pat apie jų papročius. ...

  9
 • Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą
  Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą

  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta Sauliaus Gudo fotografijų paroda „Pagoniška Lietuva: kuršių ir žemaičių piliakalniai“, skirta Piliakalnių metams. ...

  1
 • Startavo Liepų gatvės dalies remontas <span style=color:red;>(ribojamas eismas)</span>
  Startavo Liepų gatvės dalies remontas (ribojamas eismas)

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Šeštadienį pradėtas remontuoti Liepų gatvės ruožas nuo J.Karoso iki Liepų, Manto ir Naujojo Sodo gatvių sankryžos. ...

  7
 • Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius
  Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius

  Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį kviečiami į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią, esančią Rumpiškės gatvėje. ...

  5
 • Palanga švenčia Baltų vienybės dieną
  Palanga švenčia Baltų vienybės dieną

  Šiandien Palangoje – ypatinga šventė. Tarpvalstybiniu lygiu minėdamas Baltų vienybės dieną, didžiausias šalies kurortas tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybės ­– Lietuvą ir Latviją. ...

  4
 • Pietinėje miesto dalyje – permainos
  Pietinėje miesto dalyje – permainos

  Gražėja viešosios erdvės, dėl kurių klaipėdiečiai reikšdavo kone didžiausią nepasitenkinimą. Veikiausiai jau lapkritį bus sutvarkyta teritorija prie vadinamosios trečiosios poliklinikos, taip pat ir Žardininkų aikštė. ...

  8
 • Nebeliks „gyvosios“ eilės
  Nebeliks „gyvosios“ eilės

  Gyvenamąją vietą norinčių deklaruoti klaipėdiečių laukia pokyčiai. Nuo spalio 2-osios jie nebebus laukiami vadinamosiose gyvosiose eilėse. Žadama priimti tik iš anksto užsiregistravusius interesantus. ...

  3
 • Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo
  Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo

  Steampunk'as – nuo realybės kiek nutolęs fantastikos žanras, kilęs iš Viktorijos epochos laikų. Lietuvoje šios kultūros puoselėtojų, ko gero, tėra vienas kitas. Vienas tokių – Andrius Tapinas, būtent steampunk’o s...

 • Į pajūrį įsiverš bobų vasara
  Į pajūrį įsiverš bobų vasara

  Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. ...

  2
Daugiau straipsnių