Klaipėdos politikai palaimino SGD terminalą

Uostamiesčio politikai uždegė žalią šviesą suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Klaipėdos uoste statyboms, tačiau už tai norėtų daugiau kompensacijų.

Klaipėdos miesto tarybos nariai ketvirtadienį vykstančiame posėdyje kone vienbalsiai pritarė suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai.

Juos ataskaitos rengėjai įtikino, kad nors objektas ir yra labai pavojingas, tačiau rizika, kad jame įvyks avarija yra vieną kartą per milijoną metų.

Į miesto tarybos posėdį padėti Klaipėdos politikams teigiamai apsispręsti dėl pritarimo ataskaitai atvyko ir Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, ministro pirmininko patarėjas Alvydas Šakalys ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Artūras Račkauskas.

„SGD terminalas šiuo metu yra vienas iš dviejų svarbiausių Lietuvos įgyvendinamų projektų ir vienas reikšmingiausių per visą šalies nepriklausomybės laikotarpį. „Klaipėdos“ nafta jau intensyviai derasi dėl dujų tiekėjo, kuris turėtų paaiškėti metų pabaigoje. Tikimės, kad Klaipėdos miesto tarybos nariai taip pat supranta šio objekto svarbą visai šaliai“, - į politikus kreipėsi D.Matulionis.

Jis priminė, kad Vyriausybė yra įsipareigojusi už pritarimą SGD statyboms Klaipėdos uoste ties Kiaulės nugara keturis Klaipėdoje planuojamus objektus pripažinti svarbiais valstybei ir taip užtikrinti jiems finansavimą. Tie objektai: pietinio aplinkkelio statyba, Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukcija, Klaipėdos piliavietės atkūrimas, naujo baseino uostamiestyje statybos.

„Tie objektai anksčiau ar vėliau įgautų nacionalinės svarbos statusą ir be SGD terminalo. Todėl galbūt reikėtų pagalvoti apie kitas kompensacijas – naujo Muzikinio teatro statybas, Dramos teatro rekonstrukcijos paspartinimas, naujo stadiono statybos, naujo tilto per Danę statybos. Visi šie objektai miestiečiams yra labai svarbūs, todėl institucijos, nors ir yra toli nuo Klaipėdos, turėtų įsiklausyti į uostamiesčio gyventojų nuomonę“, - frakcijos nuomonę išsakė Rimantas Taraškevičius.

Jam paprieštaravo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigdamas, jog spekuliuoti dėl kompensacijų negalima, nors ir artėja rinkimai į Seimą.

„Nekorektiška ateiti į Vyriausybę su sąrašėliu, o paskui būti apkaltintiems, kad kažką už kažkiek pardavėme“, - tvirtino V.Grubliauskas.

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas, informavęs, jog ataskaitai pritars tik dėl vilties, kad nebeaugs šildymo kainos, teigė, jog uostamiestis turi pakankamai svertų sustabdyti terminalo statybas bet kuriame procese.

„Stabdyti šį projektą be aiškių motyvų būtų sabotažas“, - pavaldiniui papriekaištavo V.Grubliauskas.

Klaipėdos miesto taryba yra viena iš 14 institucijų, kuri turėjo pritarti SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai. Didžioji dauguma institucijų jai jau yra pritarusios.

Numatyta, kad SGD terminalas turi pradėti veikti 2014 metų pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

keistoka

keistoka portretas
kad vieta SDT parinkta tik sita unikali sala...juk per 2 metus Lisco keltai planuola keltis i naujaji kroviniu ir kruizu terminala(bent jau taip buvo deklaruojama)- tad kodel nebuvo galima isnaudoti jau seniai sukurta ir isbandyta infrastruktura???? net ir avarijos atveju tasos problemos butu analogiskos kaip ir su "salos terminalu"...nes geografiskai tiek sala, tiek "Lisco terminalas" yra praktiskai vienodu atstumu nuo pietines miesto dalies...

lt

lt portretas
politikai viska palaikis, kas babkes atnesa i jos kisenes.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių