Klaipėdos karate mokykla „Shodan“ – stipriausia Lietuvoje

Šiaulių arenoje vyko Lietuvos „Pepsi“ taurės karate kiokušin moksleivių (10-18metų) varžybos.

Šios varžybos yra vienos iš svarbiausių sezone, kadangi išaiškina ne tik stipriausius kovotojus, bet ir stipriausias šalies karate kiokušin mokyklas. Šiais metais į Šiaulius suvažiavo apie 500 dalyvių iš 32 Lietuvos karate mokyklų. Ypač sėkmingai šiose varžybose pasirodė karatė kiokušin mokykla „Shodan“, kuri jau trečius metus iš eilės tapo absoliučia nugalėtoja komandinėje įskaitoje, iškovoti 41 medaliai – 14 aukso, 13 sidabro ir 14 bronzos.

"Shodan“ kovotojai ženkliai komandinėjė įskaitoje aplenkė visas komandas – įskaitant vicečempiono vardą iškovojusią Kėdainių „Stoiko“ komandą, ir trečia vietą užėmusią Vilniaus „Saulės ženklo“ rinktinę. Tuo metu kitas Klaipėdos klubas „Okinava“ liko tik 13 vietoje.

Prestižiškiausioje jaunių amžiaus grupėje čempionais tapo Joana Tydikaitė (sv. kat - 55 kg), finalinėje kovoje galingu rankos smūgiu korpusą nokautavusi savo varžovę iš Vilniaus bei Naglis Piatkovskis (sv. kat.- 60 kg) visas savo kovas taipogi laimėjęs anksčiau laiko, siųsdamas varžovus į nokautą.

Vicečempiono vardus iškovojo Laura Staniūtė (sv. kat. – 60 kg) bei Evaldas Slušnys (sv. kat.- 70 kg). Tris iš eilės kovas anksčiau laiko laimėjusiam E.Slušniui kiek  nepasisekė finalinė kova, kovos eigą kontroliavęs klaipėdietis galingai smūgiavo kojom, tačiau to pasekoje patyrė traumą ir nebegalėjo tęsti kovos. Laurai Staniūtei pusfinalio kovoje smūgiu iš kelio pasiuntusiai varžovę į nokdauną, finalas susiklostė nesėkmingai, teko pripažinti varžovės iš Akmenės pranašumą.

Šiose varžybose čempionais įvairaus amžiaus grupėse bei svorio kategorijose tapo: Viktorija Lingaitytė, Viktorija Mockutė, Ričardas Drugeika, Mantas Tičkus, Dmitrij Sekunda, Skaistė Venckutė, Aušrinė Mažulytė, Julius Urbonas, Rima Barusaitė, Lijana Apanavičiūtė, Vaičikauskas Laurynas, Adelė Arcimavičiūtė.

Sidabro medalius iškovojo: Vaida Neimantaitė, Vilius Skučas, Gintarė Tydikaitė, Kasparavičiūtė Rita, Benedikta Abaravičiūtė, Paulius Kuliešius, Ugnė Daukšaitė, Vilius Lipnickas, Oleg Zemlianskij, Karolis Butvilas, Ugnius Kystautas.

Bronzos medaliais pasipuošė: Juozas Džiaugys, Aivaras Jurevičius, Giedrė Kuliešiūtė, Gytis Ruzgys, Laura Platakytė, Monika Tydikaitė, Edgaras Jokubauskas, Giedrė Grigūnaitė, Dominykas Juškevičius, Ronaldas Rusys, Justina Vrašinskaitė, Dalia Grikšaitė, Indrė Uselytė, Erika Jokubauskaitė.

Karate kiokušin mokyklos mokytojai Lukas Kubilius ir Viktorija Silvaškaitė, bei asistentai Aivaras Baltmiškis, Arnoldas Stanius, Tautyvas Šniaukas, Asta Galdikaitė, bei Viktor Usov džiaugiasi istorine auklėtinių sėkme. Tris metus eilės tapti Lietuvos moksleivių „Pepsi“ taurės laimėtojais dar nėra niekam pavykę per visą karate kyokushin Lietuvos istoriją.

Šiame straipsnyje: ShodanKarate