Klaipėdos jubiliejuje – šimtai kviestinių svečių (programa)

Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui skirtų renginių maratonas ir Jūros šventė.

„Tikiuosi, jog sulauksime gausaus svečių būrio ir gražiai švęsti. Miestas jau yra visiškai pasirengęs, klaipėdiečių ir miesto svečiams paruošta per šimtą renginių, todėl šventė išties bus įspūdinga – kiekviena diena su savo spalva ir vėju“, - teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Renginių maratonas prasidės trečiadienį ankstų rytą gyventojų žadinimu. Vėliau Klaipėdos piliavietėje bus pakelta miesto vėliava.

Pagrindiniu renginiu neabejotinai taps iškilmingas miesto tarybos posėdis, skirtas Klaipėdos 760-ajam jubiliejui. Jis vyks Koncertų salėje.

Į šį posėdį yra pakviesta apie 700 žmonių – Klaipėdos miestų partnerių delegacijos, įvairių uostamiesčio organizacijų atstovai.

Posėdyje lankysis ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji vėliau lankysis Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, prie paminklo „Albatrosas“ dalyvaus jūrininkų pagerbimo ceremonijoje.

„Smagu, kad šventiniuose miesto reginiuose dalyvaus ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Ji į Klaipėdą atvyks penktadienį ir dalyvaus jūrininkų eisenoje“, - teigė V.Grubliauskas.

Pagrindinį pranešimą iškilmingame miesto tarybos posėdyje skaitys filosofas ir Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

„Džiaugiamės, kad ji sutiko. L.Donskis apie Klaipėdą yra kalbėjęs ir rašęs įvairiuose kontekstuose, todėl ir pakvietėme jį skaityti pranešimą ir Klaipėdos gimtadienyje“, - sprendimą komentavo uostamiesčio savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Trečiadienį Danės gatvėje prasideda ir penkias dienas truksianti šventinė tautodailininkų mugė. Joje laukiama apie 600 prekybininkų.

Miesto jubiliejų vakare vainikuos specialiai jam Gyčio Padegimo ir Giedriaus Kuprevičiaus sukurta oratorija „Miestas ir žmonės“ – savotiška ekskursija per Klaipėdos istoriją.

Skambant jos baigiamiesiems akcentams dangų virš piliavietės fejerverkas, kuriam pinigų aukojo klaipėdiečiai ir uostamiesčio įmonės. Skaičiuojama, kad šiuo metu fejerverkui jau paaukota 26 tūkst. litų, tačiau aukoti dar galima iki trečiadienio 11 valandos.

Renginiai rugpjūčio 1 d.

7.30 val. – Teatralizuotas gyventojų žadinimas (Klaipėdos senamiestis)

9 val. – Miesto vėliavos pakėlimo ceremonija (Klaipėdos piliavietė)

11 val. – Iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos miesto įkūrimo 760 metų sukakties paminėjimo progai (Klaipėdos koncertų salė)

12 val. – Šventinė mugė (Danės gatvė – Šiaurės ragas)

14 val. – Jūrininkų pagerbimo ceremonija (Lietuvos jūrų muziejus)

14 val. – Šv. Jono Atminimo bažnyčios simbolinio kertinio akmens atstatomam bažnyčios bokštui padėjimo ceremonija (Turgaus gatvė)

14.30 val. – Parodos „Su pirmojo Prezidento vardu“ atidarymas (Lietuvos jūrų muziejus)

15 val. – Parodos, skirtos Klaipėdos miesto heraldikai, atidarymas ir leidinio, skirto miesto heraldikai, pristatymas (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus)

16 val. – Kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija (Pilies muziejaus Frydricho poterna)

17 val. – Renginys „Senuosius Klaipėdos gyventojus prisimenant“ (Skulptūrų parkas prie Tautinių kultūrų centro)

19 val. – Kamerinio choro iš Vokietijos koncertas (parkas prie Koncertų salės)

21.30 val. – oratorija „Miestas ir žmonės“ ir fejerverkas (Klaipėdos piliavietė)

 
NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui.......na, nepykite prašau, bet koks čia jubiliejus yra 760, gal vadinkite tai tiesiog sukaktimi, ar dar kaip.Nesugebėjimas atskirti netgi šitų elementarių dalykų paverčia mūsų valdininkus pataikautojais.

klaipeda

klaipeda portretas
Kas is tu kviestiniu sveciu, su valdzia palebaus, su meru, o mes uz viska mokesime....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė
  Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė

  Penktadienio vakarą nuslūgus vandeniui, atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė. ...

 • Vėl – ciklonų apsiaustis
  Vėl – ciklonų apsiaustis

  Nieko gero. Tiek pasakė sinoptikai, paklausti, kokie orai mūsų laukia šį savaitgalį ir ateinančiomis dienomis, nes visą kitą savaitę Lietuvą vėl atakuos ciklonai, tik šįkart iš pietų ir iš vakarų. ...

 • Dovanų pakišo kiaulę?
  Dovanų pakišo kiaulę?

  Juoku pro ašaras gali virsti ir dovanos. Klaipėdiečių pora internete plūsta miniatiūrinio paršelio pardavėją už tai, kad augintinis išaugo į tikrą paršą. O štai viename nedideliame miestelyje kruvinomis skerdynėmi...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet
  Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet

  Kretingos ir Šviesos gatvių kampe planuojama pradėti statyti dar vieną sporto salę. Ja galės naudotis miesto sporto mokyklos. ...

  4
 • Sąjūdžio parke norima interneto
  Sąjūdžio parke norima interneto

  Sąjūdžio parko lankytojams ketinama sudaryti galimybę nemokamai naudotis internetu. ...

  3
 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  3
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  10
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  15
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
Daugiau straipsnių