Klaipėdos jubiliejuje – šimtai kviestinių svečių (programa)

Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui skirtų renginių maratonas ir Jūros šventė.

„Tikiuosi, jog sulauksime gausaus svečių būrio ir gražiai švęsti. Miestas jau yra visiškai pasirengęs, klaipėdiečių ir miesto svečiams paruošta per šimtą renginių, todėl šventė išties bus įspūdinga – kiekviena diena su savo spalva ir vėju“, - teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Renginių maratonas prasidės trečiadienį ankstų rytą gyventojų žadinimu. Vėliau Klaipėdos piliavietėje bus pakelta miesto vėliava.

Pagrindiniu renginiu neabejotinai taps iškilmingas miesto tarybos posėdis, skirtas Klaipėdos 760-ajam jubiliejui. Jis vyks Koncertų salėje.

Į šį posėdį yra pakviesta apie 700 žmonių – Klaipėdos miestų partnerių delegacijos, įvairių uostamiesčio organizacijų atstovai.

Posėdyje lankysis ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji vėliau lankysis Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, prie paminklo „Albatrosas“ dalyvaus jūrininkų pagerbimo ceremonijoje.

„Smagu, kad šventiniuose miesto reginiuose dalyvaus ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Ji į Klaipėdą atvyks penktadienį ir dalyvaus jūrininkų eisenoje“, - teigė V.Grubliauskas.

Pagrindinį pranešimą iškilmingame miesto tarybos posėdyje skaitys filosofas ir Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

„Džiaugiamės, kad ji sutiko. L.Donskis apie Klaipėdą yra kalbėjęs ir rašęs įvairiuose kontekstuose, todėl ir pakvietėme jį skaityti pranešimą ir Klaipėdos gimtadienyje“, - sprendimą komentavo uostamiesčio savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Trečiadienį Danės gatvėje prasideda ir penkias dienas truksianti šventinė tautodailininkų mugė. Joje laukiama apie 600 prekybininkų.

Miesto jubiliejų vakare vainikuos specialiai jam Gyčio Padegimo ir Giedriaus Kuprevičiaus sukurta oratorija „Miestas ir žmonės“ – savotiška ekskursija per Klaipėdos istoriją.

Skambant jos baigiamiesiems akcentams dangų virš piliavietės fejerverkas, kuriam pinigų aukojo klaipėdiečiai ir uostamiesčio įmonės. Skaičiuojama, kad šiuo metu fejerverkui jau paaukota 26 tūkst. litų, tačiau aukoti dar galima iki trečiadienio 11 valandos.

Renginiai rugpjūčio 1 d.

7.30 val. – Teatralizuotas gyventojų žadinimas (Klaipėdos senamiestis)

9 val. – Miesto vėliavos pakėlimo ceremonija (Klaipėdos piliavietė)

11 val. – Iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos miesto įkūrimo 760 metų sukakties paminėjimo progai (Klaipėdos koncertų salė)

12 val. – Šventinė mugė (Danės gatvė – Šiaurės ragas)

14 val. – Jūrininkų pagerbimo ceremonija (Lietuvos jūrų muziejus)

14 val. – Šv. Jono Atminimo bažnyčios simbolinio kertinio akmens atstatomam bažnyčios bokštui padėjimo ceremonija (Turgaus gatvė)

14.30 val. – Parodos „Su pirmojo Prezidento vardu“ atidarymas (Lietuvos jūrų muziejus)

15 val. – Parodos, skirtos Klaipėdos miesto heraldikai, atidarymas ir leidinio, skirto miesto heraldikai, pristatymas (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus)

16 val. – Kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija (Pilies muziejaus Frydricho poterna)

17 val. – Renginys „Senuosius Klaipėdos gyventojus prisimenant“ (Skulptūrų parkas prie Tautinių kultūrų centro)

19 val. – Kamerinio choro iš Vokietijos koncertas (parkas prie Koncertų salės)

21.30 val. – oratorija „Miestas ir žmonės“ ir fejerverkas (Klaipėdos piliavietė)

 
NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui.......na, nepykite prašau, bet koks čia jubiliejus yra 760, gal vadinkite tai tiesiog sukaktimi, ar dar kaip.Nesugebėjimas atskirti netgi šitų elementarių dalykų paverčia mūsų valdininkus pataikautojais.

klaipeda

klaipeda portretas
Kas is tu kviestiniu sveciu, su valdzia palebaus, su meru, o mes uz viska mokesime....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Medis butą pavertė ola
  Medis butą pavertė ola

  Budelkiemio gatvės 17-ojo daugiabučio namo gyventojams dar kelis mėnesius teks kęsti tamsą, drėgmę, pelėsių tvaiką namuose ir baimę – ar nebus suniokotas jos turtas. Moters bėdų priežastis – per arti langų augantis medis, kuris nieka...

  4
 • Ar reikia įkurti šunų pliažus?
  Ar reikia įkurti šunų pliažus?

  Higienos normoje numačius, kad paplūdimiuose turi atsirasti zona, kurioje galima lankytis su gyvūnais, kilo daug diskusijų. Keturkojų mylėtojai sveikina tokius pakeitimus. ...

  3
 • Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV
  Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV

  JAV išgautos gamtinės dujos jau šią savaitę pasieks Lietuvos ir Baltijos šalių gyventojų namus, verslą ir pramonę, elektrines bei ūkininkus. ...

  15
 • Girtuoklių paplūdimiuose mažėja
  Girtuoklių paplūdimiuose mažėja

  Šį sezoną paplūdimyje laiką leidę ir alkoholį vartoję vasarotojai nesiveržė pasitikrinti blaivumo, nors tokia galimybė buvo. Gelbėtojai pastebi, kad girtaujančiųjų pliažuose gerokai sumažėjo. ...

 • Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį
  Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį

  Skvero, kuriame yra memorialas, skirtas Klaipėdos politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti, laukia permainos. Projektuotojai siūlo apšviesti paminklą, o grindinį paversti žemėlapiu, kur švieselėmis būtų pažymėtos lietuvių tremties...

  2
 • Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį
  Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį

  Lietuvos universitetai jau skaičiuoja galutinius 2017 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, todėl galima aptarti kai kuriuos faktus, pasidalinti planais. Viešojoje erdvėje jau skelbti statistiniai duomenys, bet jie buvo fragmenti&sc...

  4
 • Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova
  Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova

  Liepą Baltijos jūros regione vėl sublizgėjo Klaipėdos uostas. Pirmą kartą visos jo krovinių grupės pasiekė teigiamą rezultatą. ...

  2
 • Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką
  Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką

  Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą. ...

  6
 • Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?
  Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?

  Artinantis naujiems mokslo metams – sąmyšis. Klaipėdietė Virginija tikino nebežinanti, ko griebtis, kad jos vaikas būtų priimtas į uostamiesčio gimnaziją. Arčiausiai namų esančioje įstaigoje vietų jau seniai nėra, o kitos mokyklos e...

  24
 • Parke – Berbomų kapai
  Parke – Berbomų kapai

  Buvusios miesto kapinės, prieš kelis dešimtmečius paverstos Skulptūrų parku, dar slepia nemažai paslapčių. Vieną jų atskleidė klaipėdietis, ilgus metus laikęs atmintyje garbingo Klaipėdos krašto vyro – Ernsto Vilhelmo Be...

  8
Daugiau straipsnių