Klaipėdos jubiliejuje – šimtai kviestinių svečių (programa)

Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui skirtų renginių maratonas ir Jūros šventė.

„Tikiuosi, jog sulauksime gausaus svečių būrio ir gražiai švęsti. Miestas jau yra visiškai pasirengęs, klaipėdiečių ir miesto svečiams paruošta per šimtą renginių, todėl šventė išties bus įspūdinga – kiekviena diena su savo spalva ir vėju“, - teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Renginių maratonas prasidės trečiadienį ankstų rytą gyventojų žadinimu. Vėliau Klaipėdos piliavietėje bus pakelta miesto vėliava.

Pagrindiniu renginiu neabejotinai taps iškilmingas miesto tarybos posėdis, skirtas Klaipėdos 760-ajam jubiliejui. Jis vyks Koncertų salėje.

Į šį posėdį yra pakviesta apie 700 žmonių – Klaipėdos miestų partnerių delegacijos, įvairių uostamiesčio organizacijų atstovai.

Posėdyje lankysis ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji vėliau lankysis Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, prie paminklo „Albatrosas“ dalyvaus jūrininkų pagerbimo ceremonijoje.

„Smagu, kad šventiniuose miesto reginiuose dalyvaus ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Ji į Klaipėdą atvyks penktadienį ir dalyvaus jūrininkų eisenoje“, - teigė V.Grubliauskas.

Pagrindinį pranešimą iškilmingame miesto tarybos posėdyje skaitys filosofas ir Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

„Džiaugiamės, kad ji sutiko. L.Donskis apie Klaipėdą yra kalbėjęs ir rašęs įvairiuose kontekstuose, todėl ir pakvietėme jį skaityti pranešimą ir Klaipėdos gimtadienyje“, - sprendimą komentavo uostamiesčio savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Trečiadienį Danės gatvėje prasideda ir penkias dienas truksianti šventinė tautodailininkų mugė. Joje laukiama apie 600 prekybininkų.

Miesto jubiliejų vakare vainikuos specialiai jam Gyčio Padegimo ir Giedriaus Kuprevičiaus sukurta oratorija „Miestas ir žmonės“ – savotiška ekskursija per Klaipėdos istoriją.

Skambant jos baigiamiesiems akcentams dangų virš piliavietės fejerverkas, kuriam pinigų aukojo klaipėdiečiai ir uostamiesčio įmonės. Skaičiuojama, kad šiuo metu fejerverkui jau paaukota 26 tūkst. litų, tačiau aukoti dar galima iki trečiadienio 11 valandos.

Renginiai rugpjūčio 1 d.

7.30 val. – Teatralizuotas gyventojų žadinimas (Klaipėdos senamiestis)

9 val. – Miesto vėliavos pakėlimo ceremonija (Klaipėdos piliavietė)

11 val. – Iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos miesto įkūrimo 760 metų sukakties paminėjimo progai (Klaipėdos koncertų salė)

12 val. – Šventinė mugė (Danės gatvė – Šiaurės ragas)

14 val. – Jūrininkų pagerbimo ceremonija (Lietuvos jūrų muziejus)

14 val. – Šv. Jono Atminimo bažnyčios simbolinio kertinio akmens atstatomam bažnyčios bokštui padėjimo ceremonija (Turgaus gatvė)

14.30 val. – Parodos „Su pirmojo Prezidento vardu“ atidarymas (Lietuvos jūrų muziejus)

15 val. – Parodos, skirtos Klaipėdos miesto heraldikai, atidarymas ir leidinio, skirto miesto heraldikai, pristatymas (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus)

16 val. – Kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija (Pilies muziejaus Frydricho poterna)

17 val. – Renginys „Senuosius Klaipėdos gyventojus prisimenant“ (Skulptūrų parkas prie Tautinių kultūrų centro)

19 val. – Kamerinio choro iš Vokietijos koncertas (parkas prie Koncertų salės)

21.30 val. – oratorija „Miestas ir žmonės“ ir fejerverkas (Klaipėdos piliavietė)

 
NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
Klaipėdoje trečiadienį prasideda penkias dienas truksiantis miesto jubiliejui.......na, nepykite prašau, bet koks čia jubiliejus yra 760, gal vadinkite tai tiesiog sukaktimi, ar dar kaip.Nesugebėjimas atskirti netgi šitų elementarių dalykų paverčia mūsų valdininkus pataikautojais.

klaipeda

klaipeda portretas
Kas is tu kviestiniu sveciu, su valdzia palebaus, su meru, o mes uz viska mokesime....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paskelbtas kandidatas į KU rektoriaus postą
  Paskelbtas kandidatas į KU rektoriaus postą

  „Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisija, sausio 22 dieną uždarame posėdyje atplėšė voką, kuriame buvo pateikti vienintelio kandidato į KU rektoriaus postą dokumentai. ...

 • Titului – 20 nusipelniusių moterų
  Titului – 20 nusipelniusių moterų

  Dienraščio "Klaipėda" kasmet rengiami Metų klaipėdietės rinkimai įgauna pagreitį. Miestiečiai aktyviai siūlė moteris, vertas pretenduoti į šį titulą, ir jau dabar gali balsuoti už tas dailiosios lyties atstoves, kurias nor...

  1
 • Išsigelbėjimas nuo krizės – verslas?
  Išsigelbėjimas nuo krizės – verslas?

  Kol vieni spėlioja kada ir kokio juodumo krizės scenarijus nusimato, kiti ieško verslo galimybių. Kaip pastebi buhalterines paslaugas teikiančios bendrovės „LC paslaugų centras“ vadovas Laurynas Čiutys, krizė tai nauj...

  2
 • Klaipėdos šviesų festivalis stebins dar didesniais užmojais
  Klaipėdos šviesų festivalis stebins dar didesniais užmojais

  Jubiliejiniame Klaipėdos šviesų festivalyje – dar gausesnė renginių ir interaktyvių pramogų programa, įspūdingi šviesos ir muzikos įrangos kiekiai, specialus projektas Neringoje, Skonių aikštė smaguriams ir daug kitų nauj...

  13
 • Diskusija uostamiestyje įplieskė aistras
  Diskusija uostamiestyje įplieskė aistras

  Klaipėdoje vykusi diskusija, kurioje turėjo būti kalbama apie aktualius dalykus, virto dviem tiesos sakymo valandomis. Be užuolankų, aštriai rėžė ne tik klausytojai, bet ir svečiai. Tapo akivaizdu, kad tame pačiame mieste gyvenantys žmonės n...

  10
 • Lietuva gali netekti baltarusiškų krovinių?
  Lietuva gali netekti baltarusiškų krovinių?

  Dar niekada taip nebuvo, kad Baltarusijos prezidentas atvirai būtų pasakęs, kad Lietuvą, kaip tranzito šalį ir Klaipėdos uostą gali keisti į Latvijos ir Ukrainos uostus. ...

  20
 • Pavargusiai širdžiai kardiologai siūlo naujas galimybes
  Pavargusiai širdžiai kardiologai siūlo naujas galimybes

  Pacientams, sergantiems sudėtingomis kardiologinėmis ligomis, ištiesta dar viena pagalbos ranka – Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pradėtos atlikti lėtinės okliuzijos – seniai užakusių širdies kraujagyslių – atvėrimo ...

  2
 • Rygos pretenzijos tapti kruizų centru
  Rygos pretenzijos tapti kruizų centru

  Dabar lietuviai vyksta į Rygą dėl didesnio kiekio lėktuvų reisų, o ateityje vyks ir dėl palankių kruizinių reisų. ...

  11
 • Nemokami muziejai atvers duris sekmadieniais
  Nemokami muziejai atvers duris sekmadieniais

  Jau artėjantį sekmadienį, sausio 27-ąją, kai kurių Klaipėdos muziejų lankymas bus nemokamas. Kultūros ministerija patvirtino, kad nuo šių metų pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi gyventojai galės nemokamai lankytis muzi...

  8
 • Uostui ir „Lietuvos geležinkeliams“ – ypatingi metai
  Uostui ir „Lietuvos geležinkeliams“ – ypatingi metai

  Ypatingai gerai 2018 metais dirbęs Klaipėdos uostas sudarė sąlygas ir vežėjams pasiekti įspūdingų rodiklių. ...

  2
Daugiau straipsnių