Klaipėdoje terminuotieji bilietai atpigs 7-30 procentų

Nuo sausio uostamiestyje ne tik pigs dalis miesto autobusų bilietų, bet ir keleiviams bus pateikta nemažai naujovių. Jie bus skatinami rinktis elektroninius bilietus.

Pigs nuo 7 iki 30 proc.

Nuo sausio 1 dienos miesto autobusų elektroniniai terminuoti bilietai pigs nuo 7 iki 30 proc. priklausomai nuo jų rūšies. Jais naudojasi 63 proc. visų keleivių.

Autobusų bilietų kainos mažinamos, nes nuo sausio 12 proc. mažėja pridėtinės vertės mokestis šiai paslaugai bei įgyvendintos transporto pertvarkos.

Skaičiuojant kainas įvertinta suma, kurią reikės sumokėti už naujus autobusus, padidėsiąs kuro akcizas.

Labiausiai kainos mažėjimą pajus dienos ar savaitės bilietų turėtojai.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis pabrėžė, kad tokiu būdu siekiama paskatinti klaipėdiečius jais naudotis.

Popierinių ir elektroninių kartinių bilietų kaina išliks tokia pati 2 ir 1,80 lito atitinkamai. Nesikeis ir maršrutinių taksi kelionės kaina. Ji išliks 2,50 lito dieną ir 3,40 lito naktį.

Aiškinta, kad sumažinti maršrutinių taksi bilietų kainos negalima, nes nuo sausio didės minimali alga, o ji mokama beveik visiems jų vairuotojams.

Dėl bilietų kainų sumažinimo, įstaigą „Klaipėdos keleivinis transportas“ nesurinks 8 proc. – tai yra 2,5 mln. litų.

Popierinių bilietų neliks

Nuo sausio 1 dienos miesto autobusų keleivių laukia nemažai naujovių. G.Neniškis tvirtino, kad keleiviai bus skatinami naudotis elektroniniais kartiniais bilietais. Jų populiarumas auga neženkliai.

Per metus elektroninių kartinių bilietų parduota vidutiniškai tik 10 proc. daugiau nei pernai, nors jų kaina ir mažesnė nei popierinių.

„Reikia dėti kuo didesnes pastangas, kad jie taptų populiaresni. Ateityje popierinių bilietų nebeliks“, – tvirtino G.Neniškis.

Siekiant, kad elektroniniai kartiniai bilietai būtų populiaresni, popieriniai nebebus platinami viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinio transporto“ kasose. Juos bus galima įsigyti tik kioske.

Taip pat bus panaikinti apribojimai elektroniniams kartiniams bilietams. Dabar kortelę buvo galima papildyti nuo 10 iki 100 bilietų. Nuo sausio bus galima, kiek nori.

Autobusuose nebus pardavinėjami lengvatiniai – su 50 proc. ar 80 proc. nuolaida bilietai. Jame bus galima įsigyti pilnos kainos. Taip siekiama sumažinti transporto priemonių prastovas.

„Prie popierinių bilietų panaikinimo Klaipėdoje einama palengva. Kaune popierinių bilietų, išskyrus parduodamų autobuse, atsisakyta jau vasarą. Vilnius vėl pradėjo diskusiją apie tai. Pas mus tai vyksta palaipsniui“, – tvirtino G.Neniškis.

Rajonas neprisidėjo

Tačiau nuo sausio 1-osios pigesniais bilietais džiaugsis ne visi. Jie brangs kai kuriems Klaipėdos rajono gyventojams. Klaipėdos savivaldybei nepavyko susitarti su rajono valdžia, kad ši prisidėtų prie kelių gyvenviečių gyventojų vežiojimo į uostamiestį.

Dėl šios priežasties 11A mažojo autobuso keleiviai, gyvenantys už Lėbartų, už vienkartinį bilietą mokės 2,40 lito. Tiek pat kelionė kainuos ir Klaipėdos rajono teritorijoje gyvenantiems 7 autobuso keleiviams.

20 centų pigs kelionės maršrutiniais taksi į Palangą ir Aisę. Tiek pat mažiau kainuos ir bilietas į pastarąją gyvenvietę autobusu.

Dėl bilietų kainų dar turi apsispręsti miesto taryba. Politikai savo verdiktą išsakys gruodžio 20-ąją. Kadangi sprendimas bus priimtas tik šią dieną, nuo gruodžio 15 iki 20 dienos nebus pildomi terminuoti bilietai.


Šiame straipsnyje: autobusasviešasis transportas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hmm

Hmm portretas
Tai popieriniai vienkartinai realiai brangs, jei nebus kaip įsigyti Klaipėdos keleivinio transporto kasose. Dabar jie kainuoja 1,92 Lt, kai spaudos kioske tokių nusipirksi tik už 2 Lt. Negražus žingsnis, negražus...

G

G portretas
To Hmm. Elektroninis 1,80 kainuoja... tai pigiau nei 2 ir 1,92.. kame čia bėda?

Hmm

Hmm portretas
Elektroninis nebūtinai geriau už popierinį. Kai kontrolei sumoki 60 Lt baudą, nes jiems elektroninį bilietą tikrinantis aparatas ne taip parodo, pradedi kitaip žiūrėti. Tokia bauda atsiperka tik nusipirkus 300 elektroninių vienkartinių bilietų (60 Lt / 0,2 Lt =300). Štai ir matematika. O su popieriniu bilietu akivaizdu, kad jis pažymėtas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėda 360: gražiausios miesto erdvės ir akimirkos virtualiai
  Klaipėda 360: gražiausios miesto erdvės ir akimirkos virtualiai

  Pažinkite kitokią Klaipėdą projekte „Klaipėda 360“. Specialus, Klaipėdai – Lietuvos kultūros sostinei skirtas projektas, kviečia pasivaikščioti miesto gatvėmis, atrasti unikalią architektūrą, žmones, renginius, ...

 • Gripas traukiasi iš pajūrio
  Gripas traukiasi iš pajūrio

  Artėjant paskutiniam pavasario mėnesiui iš uostamiesčio bei jo apylinkių traukiasi ir žiemiškos ligos. Pastarąją savaitę Klaipėdos apskrityje užfiksuoti tik trys gripo atvejai, peršalimas kamavo daugiau nei 1 tūkst. gyventojų. ...

 • V. Grubliauskas: Klaipėda nusipelnė Europos sporto miesto vardo
  V. Grubliauskas: Klaipėda nusipelnė Europos sporto miesto vardo

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. ...

  2
 • Pradėti darbus trukdo oras
  Pradėti darbus trukdo oras

  Užsitęsę šalti ir drėgni orai kelininkams trukdo pradėti miesto gatvių žymėjimo atnaujinimą. Kad būtų galima imtis šio darbo, naktimis turi būti ne mažiau kaip penki laipsniai šilumos. ...

  2
 • Klaipėdietis įveikė itin klastingą ligą
  Klaipėdietis įveikė itin klastingą ligą

  Septyniolikmetis Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos pirmakursis Karolis po mėnesio, praleisto Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jau sugrįžo namo. Dar silpnas, bent pusmetį dar nieko negalėsiantis dirbti, tik saugoti save ir stiprėti, bet laim...

 • Į Baltijos jūrą paleisti du ruoniukai
  Į Baltijos jūrą paleisti du ruoniukai

  Lietuvos jūrų muziejus šiandien, kiek prieš vidurdienį, grąžino Baltijai dvi pagydytas ruoniukes – Popkę ir Šmikę. Pavasariškai šviečiant saulei, gyvūnėliai mikliai, it būtų tik to ir telaukę, nėrė į bal...

  1
 • Geriausi kariūnai – iš Klaipėdos
  Geriausi kariūnai – iš Klaipėdos

  Savaitgalį uostamiestyje vyko jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) žaidynės Kariūno aspiranto taurei laimėti, kuriose susirungė net dešimt komandų iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. ...

 • Šildymo sezonas baigia pasiekti rekordą
  Šildymo sezonas baigia pasiekti rekordą

  Kad šis šildymo sezonas taptų rekordiniu – ilgiausiai užsitęsusiu per dvidešimtmetį, trūksta vos dviejų dienų. Panašu, kad tokios prognozės taps realybe. Meteorologai didesnę šilumą žada tik kitą savaitę. ...

  8
 • Sveikatos mokslai Klaipėdos universitete privalo išlikti
  Sveikatos mokslai Klaipėdos universitete privalo išlikti

  Audringose diskusijose dėl rengiamo aukštojo mokslo ir studijų institucijų pertvarkos plano dažnai pabrėžiama, kad vienintelė galimybė Klaipėdos universitetui išlikti - orientuotis vien į jūrinius tyrimus ir jūrines specialybes. Tači...

  3
 • Lietaus nuotekų tinklų laukia remontas
  Lietaus nuotekų tinklų laukia remontas

  Lietaus nuotekų tinklams pastaraisiais metais uostamiestyje skiriamas vis didesnis dėmesys. Šiemet numatyta sutvarkyti dar tris daugiausia rūpesčių keliančias vietas. Tokių yra apie pusšimtį. ...

Daugiau straipsnių