Klaipėdoje terminuotieji bilietai atpigs 7-30 procentų

Nuo sausio uostamiestyje ne tik pigs dalis miesto autobusų bilietų, bet ir keleiviams bus pateikta nemažai naujovių. Jie bus skatinami rinktis elektroninius bilietus.

Pigs nuo 7 iki 30 proc.

Nuo sausio 1 dienos miesto autobusų elektroniniai terminuoti bilietai pigs nuo 7 iki 30 proc. priklausomai nuo jų rūšies. Jais naudojasi 63 proc. visų keleivių.

Autobusų bilietų kainos mažinamos, nes nuo sausio 12 proc. mažėja pridėtinės vertės mokestis šiai paslaugai bei įgyvendintos transporto pertvarkos.

Skaičiuojant kainas įvertinta suma, kurią reikės sumokėti už naujus autobusus, padidėsiąs kuro akcizas.

Labiausiai kainos mažėjimą pajus dienos ar savaitės bilietų turėtojai.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis pabrėžė, kad tokiu būdu siekiama paskatinti klaipėdiečius jais naudotis.

Popierinių ir elektroninių kartinių bilietų kaina išliks tokia pati 2 ir 1,80 lito atitinkamai. Nesikeis ir maršrutinių taksi kelionės kaina. Ji išliks 2,50 lito dieną ir 3,40 lito naktį.

Aiškinta, kad sumažinti maršrutinių taksi bilietų kainos negalima, nes nuo sausio didės minimali alga, o ji mokama beveik visiems jų vairuotojams.

Dėl bilietų kainų sumažinimo, įstaigą „Klaipėdos keleivinis transportas“ nesurinks 8 proc. – tai yra 2,5 mln. litų.

Popierinių bilietų neliks

Nuo sausio 1 dienos miesto autobusų keleivių laukia nemažai naujovių. G.Neniškis tvirtino, kad keleiviai bus skatinami naudotis elektroniniais kartiniais bilietais. Jų populiarumas auga neženkliai.

Per metus elektroninių kartinių bilietų parduota vidutiniškai tik 10 proc. daugiau nei pernai, nors jų kaina ir mažesnė nei popierinių.

„Reikia dėti kuo didesnes pastangas, kad jie taptų populiaresni. Ateityje popierinių bilietų nebeliks“, – tvirtino G.Neniškis.

Siekiant, kad elektroniniai kartiniai bilietai būtų populiaresni, popieriniai nebebus platinami viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinio transporto“ kasose. Juos bus galima įsigyti tik kioske.

Taip pat bus panaikinti apribojimai elektroniniams kartiniams bilietams. Dabar kortelę buvo galima papildyti nuo 10 iki 100 bilietų. Nuo sausio bus galima, kiek nori.

Autobusuose nebus pardavinėjami lengvatiniai – su 50 proc. ar 80 proc. nuolaida bilietai. Jame bus galima įsigyti pilnos kainos. Taip siekiama sumažinti transporto priemonių prastovas.

„Prie popierinių bilietų panaikinimo Klaipėdoje einama palengva. Kaune popierinių bilietų, išskyrus parduodamų autobuse, atsisakyta jau vasarą. Vilnius vėl pradėjo diskusiją apie tai. Pas mus tai vyksta palaipsniui“, – tvirtino G.Neniškis.

Rajonas neprisidėjo

Tačiau nuo sausio 1-osios pigesniais bilietais džiaugsis ne visi. Jie brangs kai kuriems Klaipėdos rajono gyventojams. Klaipėdos savivaldybei nepavyko susitarti su rajono valdžia, kad ši prisidėtų prie kelių gyvenviečių gyventojų vežiojimo į uostamiestį.

Dėl šios priežasties 11A mažojo autobuso keleiviai, gyvenantys už Lėbartų, už vienkartinį bilietą mokės 2,40 lito. Tiek pat kelionė kainuos ir Klaipėdos rajono teritorijoje gyvenantiems 7 autobuso keleiviams.

20 centų pigs kelionės maršrutiniais taksi į Palangą ir Aisę. Tiek pat mažiau kainuos ir bilietas į pastarąją gyvenvietę autobusu.

Dėl bilietų kainų dar turi apsispręsti miesto taryba. Politikai savo verdiktą išsakys gruodžio 20-ąją. Kadangi sprendimas bus priimtas tik šią dieną, nuo gruodžio 15 iki 20 dienos nebus pildomi terminuoti bilietai.


Šiame straipsnyje: autobusasviešasis transportas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hmm

Hmm portretas
Tai popieriniai vienkartinai realiai brangs, jei nebus kaip įsigyti Klaipėdos keleivinio transporto kasose. Dabar jie kainuoja 1,92 Lt, kai spaudos kioske tokių nusipirksi tik už 2 Lt. Negražus žingsnis, negražus...

G

G portretas
To Hmm. Elektroninis 1,80 kainuoja... tai pigiau nei 2 ir 1,92.. kame čia bėda?

Hmm

Hmm portretas
Elektroninis nebūtinai geriau už popierinį. Kai kontrolei sumoki 60 Lt baudą, nes jiems elektroninį bilietą tikrinantis aparatas ne taip parodo, pradedi kitaip žiūrėti. Tokia bauda atsiperka tik nusipirkus 300 elektroninių vienkartinių bilietų (60 Lt / 0,2 Lt =300). Štai ir matematika. O su popieriniu bilietu akivaizdu, kad jis pažymėtas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gyventojai renkasi etapinę renovaciją
  Gyventojai renkasi etapinę renovaciją

  Stringant valstybinei daugiabučių namų renovacijos programai, vis daugiau gyventojų atnaujinti pastatus apsisprendžia etapais – patys savo lėšomis. Įgyvendinami reikalingiausi darbai, kurie padeda sumažinti sąskaitas už šildymą. ...

  1
 • Prisiekė būsimi Lietuvos karininkai
  Prisiekė būsimi Lietuvos karininkai

  Sekmadienį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 80 Lietuvos karo akademijoje ir Lietuvos ...

 • Aktorius G. Savickas: Klaipėdos kraštas man – mieliausias
  Aktorius G. Savickas: Klaipėdos kraštas man – mieliausias

  Aktorius, LRT laidų vedėjas Giedrius Savickas tvirtina, kad nėra nieko malonesnio už nuovargį, kurį patiri būdamas gamtoje, o ir čia jaučiamos laisvės mieste, kuriame tiek daug apribojimų, aptikti negali. Vis dėlto aktorius nori gyventi mieste &nda...

  2
 • A. Baroti – spalvingo gyvenimo kūrėja
  A. Baroti – spalvingo gyvenimo kūrėja

  Baroti galerijai jau ketvirtį amžiaus vadovaujanti Andželika Baroti kuria spalvingą ne tik savo pačios, savo šeimos, bet ir visos Klaipėdos kultūrinį gyvenimą. Tarp gausybės darbų garsinant galerijos ir Klaipėdos vardus Lietuvoje bei užsien...

  1
 • Neįtikėtinas įžūlumas: parama maistu – į šiukšlių dėžę
  Neįtikėtinas įžūlumas: parama maistu – į šiukšlių dėžę

  Keturis vaikus auginanti klaipėdietė nutarė nesivarginti nešdama gautą paramą maisto produktais namo. Dalį jų ji vidury dienos išmetė į čia pat esančios autobusų stotelės šiukšlių dėžę. Toks moters elgesys šo...

  30
 • Minią „Palangos stintos“ lankytojų šokiravo kainos
  Minią „Palangos stintos“ lankytojų šokiravo kainos

  Žmonės masiškai plūsta į pajūrį, kur vyksta žiemos šventė „Palangos stinta“. Dėl eismo apribojimų prie kurorto nusidriekė automobilių eilės. Tiesa, šiemet verslininkai skundžiasi stintų stygiumi, o pirkėjai &nda...

  20
 • Užuomaršos ilgina eiles „Regitroje“
  Užuomaršos ilgina eiles „Regitroje“

  Uostamiestyje vis dar tįsta senojo tipo vairuotojų pažymėjimus atnaujinti norinčiųjų eilės. Nors „Regitros“ Klaipėdos padalinyje dirbama visu pajėgumu, laukiantiesiems tenka apsišarvuoti kantrybe, mat eilė dažną įkalina ne vien...

 • Planuose – dar vienas sąvartynas
  Planuose – dar vienas sąvartynas

  Klaipėdos pašonėje norima įrengti naują sąvartyną, kuriame būtų laikomos nepavojingos degiosios atliekos. Ši žinia sudomino miesto valdžios atstovus. Paaiškinti situacijos bus kviečiami atsakingi asmenys. ...

  6
 • Nakvynės namų laukia permainos
  Nakvynės namų laukia permainos

  Uostamiesčio valdžia rengiasi permainoms, paliesiančioms Klaipėdos nakvynės namus. Žadama iš šios biudžetinės įstaigos patalpų iškelti laikino apnakvindinimo paslaugas ir imtis pastato pirmojo aukšto remonto. ...

  2
 • Per kelerius metus stintos pabrango keturis kartus?
  Per kelerius metus stintos pabrango keturis kartus?

  Žvejai į krantą jau beveik savaitę grįžta pustuštėmis dėžėmis stintų, turgavietėse šių žuvų kaina šoka į viršų. Prognozuojama, kad savaitgalį vyksiančioje „Palangos stintos“ šventėje šio...

  12
Daugiau straipsnių