Kino festivalyje – gangsterių gyvenimas

Šiandien vakare Vilniuje prasideda savaitę truksiantis nekomercinių filmų festivalis „Gala“.

Lapkričio 27 - gruodžio 4 dienomis Vilniuje, kino centre „Forum Cinemas Vingis", vyks antrasis nekomercinių filmų festivalio „Gala" sezonas. Iš viso festivalyje bus pristatyti keturi filmai.

Šiandien 19 valandą festivalį atidarys prancūzų filmas „Antrasis kvėpavimas". Gruodžio 5 dieną įvyks juostos „Antrasis kvėpavimas" seansas Panevėžio, o gruodžio 6 dieną - Kauno kino teatruose „Forum Cinemas".

Anot organizatorių, šio festivalio filmai leis pasinerti į bekompromisį, tačiau stilingą gangsterių gyvenimą, atvers šokiruojančias emigrantų buities peripetijas, praskleis naktinio klubo užkulisius bei supažindins su pasaulinio masto „blogiukų" advokatu.

„Startui parinkome įvairaus žanro ir tematikos juostas, kurios tiks ir atsipalaidavimui, ir pažintiniams tikslams, tad neabejojame, jog naujų įspūdžių žiūrovams pakaks su kaupu. Juk neveltui šiuos filmus palankiai vertino ir autoritetingiausi ekspertai", - sako festivalio „Gala" direktorius Vaidas Stackevičius.

Atidaryti festivalį „Gala" garbė teko prancūzų kriminalinei dramai „Antrasis kvėpavimas", kurioje vaidina žavioji italų aktorė Monica Bellucci bei prancūzų kino grandas Danielis Auteuilis. Net trims „Cezario" apdovanojimams nominuota juosta perkels į šeštąjį dešimtmetį su jo specifine atmosfera - griežtu gangsterių kodeksu, stulbinamo grožio moterimis, ekspresyviais barų interjerais bei elegantiškais didžiuliais automobiliais.

„Antrajame kvėpavime" netrūksta smurto scenų, tačiau jos pateiktos itin stilingai ir estetiškai, pistoletų šūviai ir besiliejantis kraujas nekelia šiurpo ir neužgožia romantiškos filmo dvasios. Nepriekaištinga vaidyba, dinamiškas veiksmas ir autentiška penkiasdešimtųjų nuotaika šią juostą paverčia vienu įdomiausių žanro pavyzdžių per pastaruosius metus.

Filmas turėtų sudominti ir futbolo gerbėjus, mat čia visu gražumu puikuojasi netikėtas gangsteris - praeityje garsus Prancūzijos rinktinės ir „Manchester United" klubo futbolininkas Ericas Cantona.

Ko griebtis, kai netenki darbo, slegia skolos ir skurdi buitis? Kai lieka tik jaunas kūnas, kurį desperatiškai sieki parduoti svetur? Kitas festivalio „Gala" filmas „Importas/Eksportas" tokią situaciją nušviečia nepaprastai realistiškai, įtaigiai, kartais net drastiškai. Dokumentine maniera susukta juosta pasakoja apie sunkią dviejų emigrantų kasdienybę, susiduriant su išnaudojimu, panieka, abejingumu ir vienatve.Juosta pelnytai figūravo tarp nominantų laimėti „Auksinę palmės šakelę" Kanų kino festivalyje.

Patrauklūs moterų kūnai, tuštybė, intrigos, melagingi pažadai ir netikras rojus - taip naktinio klubo spindesį ir skurdą atskleidžia dar viena festivalio „Gala" juosta „Naktinio klubo istorijos". Monrealio filmų festivalyje tarp pretendentų didžiajam prizui gauti puikavęsis filmas alsuoja hedonistine ir kartu kiek absurdiška nuotaika, kupina kunkuliuojančių emocijų bei susimąstymo akimirkų.

 „Naktinio klubo istorijose" vaidina amerikiečių aktorius Willemas Dafoe, vaidinęs filmuose „Anglas ligonis", „Amerikos psichopatas" ir kituose.

Dar vienas festivalio filmas „Teroro advokatas" praplės kiekvieno istorijos ir teisės žinias bei sulaužys ne vieną stereotipą. Šis filmas šiemet laimėjo „Cezario" apdovanojimą kaip geriausias dokumentinis filmas ir buvo tarp pretendentų Amerikos režisierių gildijos apdovanojimui už režisūrinius pasiekimus. Jis pasakoja apie vieną kontroversiškiausių pasaulio advokatų Jacques Vergčs, kurio „sąskaitoje" buvo daugybė nepopuliarių asmenybių.

Kino festivalį „Gala" organizuoja M.P.3 muzikos vadybos agentūros specialiai šiam projektui suformuota kompanija „ShowNet Entertainment". Festivalio mecenatė -bendrovė TEO LT, AB, teikianti skaitmeninės televizijos „GALA" paslaugas.

Nepriklausomų studijų kino filmai festivalyje bus rodomi iki kitų metų birželio mėnesio. Kai kuriuos iš festivalio filmų bus galima išvysti ir per skaitmeninę televiziją „GALA", kuri teikia videonuomos paslaugą. Be sostinės, „Gala" kino festivalio naktys pirmą kartą vyks Kaune, Panevėžyje, o sezono viduryje - ir Šiauliuose.

Festivalio programa ir filmų aprašymai>>


Šiame straipsnyje: kinasgangsteris"Gala"

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių