Kiek sostinės moksleivių Lietuvoje gyvena nelegaliai?

Sostinės pareigūnai miesto bendrojo lavinimo mokyklose yra aptikę neteisėtai Lietuvoje gyvenančių užsieniečių vaikų.

Neteisėtai gyvenančiaisiais laikomi tie užsienio valstybių piliečiai, kurie Lietuvoje gyvena neturėdami dokumento, suteikiančio teisę gyventi Lietuvos Respublikoje. Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklas skatina pasidomėti jose besimokančių vaikų teisiniu statusu šalyje, rašoma Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pranešime.

Leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje suteikia teisę užsieniečiui pasirinkti ir keisti gyvenamąją vietą šalyje, išvykti iš jos ir grįžti  leidimo gyventi galiojimo laikotarpiu. Toks pats leidimas išduodamas ir jo vaikui.

Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai prašo mokyklų vadovų, priimant vaikus į mokyklą, pasidomėti apie jų teisinę padėtį šalyje: ar vaikų tėvai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, ar užsieniečiai, jei užsieniečiai, ar jie turi dokumentus, suteikiančius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

Tokios žinios svarbios ne tik švietimo įstaigai ar migracijos tarnybai - dėl netvarkingų dokumentų daug rūpesčių gali kilti baigiamiesiems egzaminams besirengiantiems jaunuoliams. Vilniaus migracijos valdyba primena, jog už užsieniečių neteisėtą gyvenimą Lietuvos Respublikoje yra numatyta administracinė atsakomybė.

Šie ir kiti klausimai su kai kurių mokyklų vadovais šių metų balandžio 27 d. buvo aptariami Vilniaus migracijos valdyboje. Kalbėta pilietybės klausimais, apie gyvenamosios vietos deklaravimą, problemas, su kuriomis susiduria asmenys, neturintys asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, apie baudas tokio dokumento neturintiesiems, mokyklos vaidmenį aiškinantis vaiko teisinį statusą šalyje.

Susitikti su Užsieniečių reikalų skyriaus viršininke Irena Dvilaitiene, šio ir Pasų skyriaus specialistėmis atvyko tų mokyklų atstovai, kuriose, manoma, mokosi  daugiausiai užsieniečių vaikų. Tai Vilniaus Naujamiesčio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mišrienė, Vilniaus Simono Konarskio direktorė Teresa Michailovič, Vilniaus Lukiškių vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Agata Višnevska. Kartu su jomis mokykloms rūpimus klausimus aiškinosi ir Naujamiesčio seniūnė Jūratė Paulionienė.

Susitikimus su sostinės mokyklų vadovais ir moksleiviais  Vilniaus migracijos valdybos darbuotojai organizuoja nuolat. Jais siekiama skleisti svarbią informaciją švietimo įstaigų darbuotojams, skatinti vaikų pilietinį ir teisinį išprusimą.


Šiame straipsnyje: nelegalaimoksleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių