Kiek prokurorai mokės už D.Kedžio galvą? (papildyta)

„Apie kalbas, esą D.Kedys ieško kontakto su prokurorais, galiu pasakyti, kad kol kas nieko panašaus nesulaukiau. Mes esame pasirengę eiti į kontaktą, išklausyti pozicijas“, - tvirtina Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

Prokurorai gauna daug laiškų

Ketvirtadienį spaudoje pasirodę straipsniai apie grasinančius policijos ieškomo dviem žmogžudystėmis kaltinamo Drąsiaus Kedžio laiškus Kauno prokurorų nenustebino.

„Be įvairių pranešimų mes turime ir įvairių laiškų. Pagal konkretų laišką jau nemažai padirbėta, atlikti patikrinimai ir panašiai“, - tikino K.Betingis.

Vyriausiasis prokuroras tvirtina, kad žmogžudysčių byloje mozaika pamažu dėliojasi, prokurorai gauna vis daugiau specialistų išvadų. „Vienos versijos patvirtinamos, kitos atmetamos. Greitai galėsime pasakyti, kas tai padarė“, - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijos tvirtino K.Betingis.

Daro, ką gali

Atremdamas visus kaltinimus esą prokurorai neskuba tirti rezonansinio nusikaltimo, nusinešusio dviejų žmonių gyvybes, K.Betingis aiškino, kad pareigūnai dirba negailėdami jėgų.

„Mes jokių duomenų neturime, kad D.Kedys ar kartu su juo esantys asmenys būtų išėję iš šio pasaulio. Yra pakankamai informacijos ir tam tikri duomenys, leidžiantys teigti, kad jis yra tam tikroje erdvėje. Anksčiau mano sakyti teiginiai, kad D.Kedys yra netoli, iki šiol nepasikeitę“, - glaustai turimą informaciją dėstė prokuroras.

Pašnekovas viena pagrindinių pastarųjų dienų problemų įvardijo internete pasirodančius komentarus, kuriuose kartais bandoma pranešti įvairią nepatvirtintą informaciją, o dar blogiau - vis dažniau kurstoma neapykanta, nepagrįstai demonstruojama perdėta pagieža.

„Žmonės, kurie turi vertingos informacijos, galėtų kreiptis tiesiai į prokurorus, esame pasirengę bendrauti asmeniškai ir tai būtų geriau, nei skelbti kažkokią informaciją viešoje erdvėje. Yra tikrai geranoriškas supratimas iš žmonių pusės. Kol kas jų suteikiama informacija realios naudos neduoda, bet aktyvumas jaučiamas“, - pridūrė K.Betingis.

Internautų emocijos stebimos

Jis pridūrė, kad pastarosiomis savaitėmis viešojoje erdvėje mirgėte mirga pasisakymai dėl Drąsiaus Kedžio, pateikiamos įvairios žudynių Kaune interpretacijos, kurios domina ir prokurorus.

K.Betingis patvirtino, kad Kauno apygardos prokuroro pavaduotojas Viktoras Biriukovas dėl pasisakymų interneto erdvėje jau kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Nuo to momento pradėta labai atidžiai stebėti, kas darosi viešojoje erdvėje.

„Atkreipiau dėmesį, kad viešojoje erdvėje pasirodė daug įvairių interpretacijų ir spėlionių, susijusių su šių įvykių tyrimu. Taip pat pasirodė informacija, kurioje raginama vykdyti smurto veiksmus prieš atskiras institucijas ar susidoroti su tam tikrais asmenimis. Už tokių viešų pasisakymų slepiasi organizuotas pradas, įžvelgiami kurstymo motyvai. Kurstoma daryti nusikaltimus, susidoroti su žmonėmis. Peržengiamos bet kokios ribos, o už tai jau numatyta baudžiamoji atsakomybė“, - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė K.Betingis.

Jis pridūrė, kad susidomėjimas Drąsiumi Kedžiu ir pedofilijos skandalu savaime nėra smerktinas, tačiau „nereikia peržengti ribų“.

„Kiekvienu atveju aiškinamės, kas slypi už tam tikrų pasisakymų. Tikriname visą informaciją. Į tai mes negalime nereaguoti, nes viešoje erdvėje yra susikaupę daug neigiamų emocijų. Kai kurie žmonės į diskusijas viešoje erdvėje įsitraukia nežinodami realios situacijos“, - tvirtino K.Betingis.

Į klausimą, ar komentarų internete negali rašyti pats D.Kedys, prokuroras atsakė trumpai: „Visa informacija, kuri yra erdvėje, kiek tai įmanoma, yra tikrinama. Tam dirba ir speciali paieškos grupė“, - teigė K.Betingis.

Premija už D.Kedį?

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras neatmetė galimybės, kad gali būti pasiūlyta premija už vertingą informaciją apie D.Kedžio buvimo vietą.

„Kol kas nepasirengęs apie tai kalbėti, bet tokia galimybe būtinai artimiausiu metu pasidomėsiu detaliau“, - žadėjo prokuroras.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių