Ketvirtis milijono litų – dizainerio patriotizmo kaina?

Susipyko du vieni garsiausių Lietuvos vyrų – sostinės meras Artūras Zuokas ir mados korifėjus Juozas Statkevičius. Dėl ko? Meras nesutiko patenkinti dizainerio prašymo, kurio vertė – daugiau kaip ketvirtis milijono litų?

Kupinas pykčio laiškas

Kovo 16-ąją, po to, kai buvo atsisakyta dizainerio paslaugų sukurti Vilniaus miesto savivaldybės valdomos nacionalinės oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ darbuotojų uniformas, J. Statkevičius išplatino viešą laišką, kuriame piktinosi mero elgesiu.

„Maniau, kad jūsų žodis ne toks skuduras, kaip visų mūsų politikų, bet apsirikau. Tas uniformas tegul daro kas nori, ne esmė. Esu tikras, kad tai bus visiškas šlamštas ir nesėkmė, fiasko. Skūpūs moka du kartus. Kodėl toks civilizuotas žmogus, kuo labai abejoju, net nesugeba pranešti, kad sudarė sutartį su kitais!!! Gėda, juokinga. Tiesiog elementarus neišsiauklėjimas“, – viešame laiške, kuris, beje, greitai buvo pašalintas iš mero feisbuko profilio, piktinosi mados guru.

Dizainerio teigimu, pigiau reiškia daug prasčiau, o nemokamai šiais laikais esą tik paukščiai čiulba. „Teisingas žmogus, o poelgiai Gariūnų lygio. Nieko, dar prireiks, ne paskutinis kartas. Valdininkai keičiasi, o dirba tie patys. Dar viena smulkmena – salės nuoma, jūsų žiniai – 30 tūkst. litų, o pasiruošimų dieną – 5 tūkst. Taigi, nereikia pasakų, atsiųsiu jums faktūrą. Ir užtenka tų pasakų. Šiais laikais tik paukšteliai nemokamai čiulba, jūs tai puikiai žinote, ir visuomenė žino. Taip niekas nesielgia, bet perspėti privalote. Užsako ir tyli. Gėda, kaimo lygis. Tegul daro kas nori pigiau – tai reiškia žymiai prasčiau... Kaip ir viskas Lietuvoje“, – rėžė J. Statkevičius.

Kaina – per didelė

Netrukus A. Zuokas pakomentavo J. Statkevičiaus laišką. Jis teigė, kad dizainerio paslaugų atsisakyta, nes jo kaina buvusi per didelė. Todėl savivaldybė rado kitus klientus.

„Air Lituanica“, kaip nacionalinis oro vežėjas, gali ir nori pristatyti geriausius Lietuvos vardus ir jų pasiekimus. Todėl ir buvo kreiptasi į J. Statkevičių su prašymu sukurti oro bendrovės darbuotojų uniformas. Tačiau su sąlyga, kad tai bus padaryta nemokamai, tiksliau, kompensuojant tik realias išlaidas (medžiagos, bandomieji modeliai ir t. t.)", – savo feisbuko profilyje komentavo meras.

Jis teigė, kad tai būtų ir reklama dizaineriui, ir galimybė prisidėti prie Lietuvai svarbaus projekto. Ir apgailestavo, kad J. Statkevičiaus paslaugos per brangios, o noro prisidėti prie projekto nebuvo.

„Nesutinku, kad tik “paukštukai čiulba už dyką„. Todėl įmonės vadovai surado ne vieną gabų ir talentingą Lietuvos modeliuotoją, kurie mielai sutiko atlikti šiuos darbus. O patarimas Juozui, kurio talentą gerbiu, – neužmiršti, kad klientai yra visada teisūs ir juos apkalbinėti yra labai prastas skonis. Kartu nereikia nuvertinti savo kolegų, nes talentingų dizaino meistrų Lietuvoje yra ne vienas“, – rašė A. Zuokas.

Atsakydamas į mero komentarą, kurį perskaitė portale delfi.lt, J. Statkevičius parašė antrą viešą laišką. Tiesa, jis taip pat greitai dingo iš mero profilio.

„Noriu priminti ir patikslinti, kad apie kainas net kalbos nebuvo. Atėjus į susitikimą su jumis, dar dalyvavo dvi liudininkės: Rasa Razgaitienė ir mano vadybininkė Živilė Matačiūnaitė. Jos mielai paliudys jūsų žodžius, kad uniformą turiu padaryti vedamas patriotinių jausmų. Argi tai ne juokinga? Jūs net piršto nepajudinate iš patriotizmo. O DELFI aiškinate, kad aš per brangus? Labai lengva apšmeižti“, – rašė dizaineris.

Dizainerio teigimu, teisybės mūsų šaly nėra ir nebus, ir ji visuomet nepatogi tiems, kurių pusėje jos nėra.

Paprašė net 4 renginių?

Vis dėlto nei meras, nei dizaineris neįvardijo kainos, kuri neva ir tapo konflikto priežastimi.

Tačiau, „Vilniaus dienos“ šaltinių teigimu, A. Zuoką iš kantrybės išvedė su uniformų „Air Lituanicai“ kūrimu susijęs J. Statkevičiaus prašymas.

Vilniaus miesto savivaldybė turi galimybę surengti „Siemens“ arenoje maždaug dešimt nekomercinių ir visuomenei reikšmingų renginių. Teigiama, kad dizaineris iš miesto savivaldybės paprašė net keturių tokių savo reikmėms.

Renginio „Siemens“ arenoje kaina – 53 tūkst. litų be PVM. Matematika čia paprasta, išeitų, kad paprašyta suma viršija 250 tūkst. litų.

Deja, išgirsti mero komentarų šiuo klausimu, taip pat ir atsakymų, kas yra naujieji uniformų kūrėjai, kokia suma miestui yra ne per didelė ir galų gale kiek už tas uniformas bus sumokėta, nepavyko.

„Meras nieko daugiau, nei buvo pakomentuota jo feisbuko profilyje, šia tema nekomentuos“, – pranešė savivaldybės viešųjų ryšių tarnyba.

Nepavyko prisiskambinti ir dizaineriui J. Statkevičiui. Jo vadybininkė Ž. Matačiūnaitė trumpai atsakė, kad dizaineris labai užsiėmęs, o viską, ką norėjo pasakyti, jau perskaitėme jo laiške. „Viskas, ką perskaitėte, taip ir yra. Ši tema jau išseko. Juozas labai užsiėmęs, dabar jau kiti darbai“, – nedaugžodžiavo Ž. Matačiūnaitė.

Tapo atpirkimo ožiu?

Prisiskambinti mados guru nepavyko, tačiau vėliau pavyko susisiekti SMS žinutėmis. Paklaustas, ar tiesa, kad kaip užmokesčio už uniformas jis savivaldybės paprašė keturių renginių „Siemens“ arenoje, J. Statkevičius tai nei patvirtino, nei paneigė. Jo teigimu, „gandus kuria tie, kurie apsišiko ir meluoja, fantazuoja.“

Pasiteiravus, ar šis prašymas sietinas su „Air Lituanicos“ darbuotojų uniformomis, dizaineris su šypsenėlėmis atsakė: „Savivaldybė prašė, kad padaryčiau uniformas iš patriotinio jausmo.“

Į klausimą „O jūs nusprendėte, kad patriotiniai jausmai ir miesto oro linijos neturi nieko bendra?“ jis, vėl su šypsenėlėmis, atsakė: „Paklauskit, ar Zuokas, ar Vaupšas pirštą pajudina nemokamai? Visada Lietuvoje padlaižiaujama viršaičiams! Bet tik vienas dalykas, kad jie turi tendenciją keistis! O žmonės, išdrįsę pasakyti tiesą, visada nepatogūs!“

Dizaineris piktinosi, kad visada viskas krinta ant jo, kad kiti gali elgtis kaip tinkami – gaišinti žmogų ir už tai net neatsiprašyti.

„Aš visad būnu atpirkimo ožiu! Mane gali trypt neauklėti chamai, kurie dėl pinigų ir atkatų pamiršta, kad yra vyrai, ir atsiprašyt už laiko gaišinimą net nesugeba!“ – parašė savo SMS dizaineris.NAUJAUSI KOMENTARAI

zemaitis

zemaitis portretas
Susireikšmines daugiaspalvis siuvėjas

Nuomonė

Nuomonė portretas
Kaip ten buvo iš ties, ne man žinoti, bet čia pats Juozukas yra tikras "chamas". Vienareikšmiškai.

saulius

saulius portretas
Tuoj depardje ar B.B. keliais pasuks?
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių