Keturračių vagys Kaune sukosi lyg Holivudo filme (papildyta)

Kaune įvykdyta masinė keturračių motociklų vagystė savo scenarijumi ir nepriekaištingu išankstiniu nusikaltėlių pasirengimu nustebino net ir daug ko mačiusius policijos pareigūnus bei apsaugininkus.

Įžūlus nusikaltimas įvykdytas naktį iš pirmadienio į antradienį, apie 1.20 val., Europos prospekte įsikūrusios keturračiais motociklais prekiaujančios bendrovės patalpose. Ilgapirščiai spėjo išvaryti tris tokio tipo transporto priemones - dvi iš jų naujos, o viena jau važinėta.

Dar kelis kartus daugiau keturračių liko užvestais varikliais, tačiau iš garažo nepajudėjo. Operatyviai į vagystės vietą atlėkę patalpas saugančios vienos Kauno apsaugos bendrovės darbuotojai spėjo likusius motociklus apsaugoti, o pabaidyti vagišiai kaipmat išsilakstė. Jie peršoko teritoriją juosusią tvorą ir paspruko savo keliais.

Apsaugininkai teigė paprastai apsidraudžiantys ir klientams pažadantys sureaguoti bei aliarmo taške pasirodyti daugiausiai per šešias minutes, bet šįkart jie buvo netoliese ir iki vietos nukako greičiau nei per porą minučių. Vis dėlto ir tokio trumpo laiko tarpo pakako, kad iš didžiulio angaro išriedėtų trys keturračiai motociklai.

„Nežinau, kiek žmonių ten turėjo dalyvauti, bet manau, kad bent dešimt tai tikrai. Visą dieną mėginau įminti jų veiksmų eigą, kaip buvo įvykdyta vagystė. Sunku net įsivaizduoti, kiek ilgai ir kaip kruopščiai tam buvo ruoštasi. Įsivaizduokite, jie netgi atsinešė su savimi kiekvienas po pusantro litro benzino, jei sprunkant iš nusikaltimo vietos netyčia būtų pritrūkę degalų. Apgalvotos net menkiausios smulkmenos“, - pasakojo prisistatyti nepanoręs vienas iš netiesioginių įvykio liudytojų.

Pirminiais duomenimis, ilgapirščiai pirmiausiai angaro sienoje greta vartų išmušė nedidelę skylę, pro kurią įkišo veidrodėlį ir taip apžiūrėjo, kokios apsaugos priemonės sumontuotos patalpoje, kur ir kaip išsidėstę įvairūs davikliai. Beje, veidrodžiu jie apsirūpino irgi be didesnių vargų, „pasiskolindami“ jį nuo čia pat stovėjusio visureigio.

Tik nuodugniai išanalizavus apsaugos sistemas buvo brautasi vidun pro mažesnes dureles ir galiausiai atverti masyvūs garažo vartai. Beje, pastarieji buvo dar ne paskutinė kliūtis.

Stengdamiesi žūtbūt apsisaugoti nuo nepageidaujamų „svečių“, keturračių sandėlio šeimininkai kaskart iš vidaus ant vartų užstumdavo ir palikdavo vienatūrio tipo lengvąjį automobilį „Dodge Grand Voyager“. Antradienio naktį išimties irgi nebuvo, tačiau savo užmačioms visapusiškai pasirengę ilgapirščiai automobilį tuoj pat paslinko į šalį.

Manoma, kad grobis buvo nusižiūrėtas jau anksčiau, mat ilgapirščiai, lyg susitarę, stvėrė būtent 2008 metais pagamintus keturračius (vienas jų buvo sportinis). Išsirinkę juos dominančius vertingus motociklus, vagišiai buvo besinešdinantys iš nusikaltimo vietos. Du iš jų spėjo niekieno netrukdomi tai padaryti.

Lėkdami į aliarmo vietą apsaugininkai prasilenkė su sprunkančiais motociklininkais. Įkandin jiems lėkęs trečias keturratis nespėjo ištrūkti iš sandėlių teritorijos, mat ties įvažiavimų į ją kelią užblokavo apsaugos automobilis.

Tačiau ir tai įžūlaus vagies nesustabdė - aikštelėje vikriai išrėžęs „saulę“ jis pasileido išvažiavimo link, pakilo ant dviejų ratų ir taip prasmuko pro maždaug metro pločio plyšį tarp automobilio ir tvoros. Toks kaskadininkams būdingas triukas vienareikšmiškai byloja, kad vagišius gerai įvaldęs keturračių vairavimo techniką.

Trečias bėglys, kaip ir ankstesni du, nurūko Botanikos sodo link ir veikiausiai pasislėpė Fredos gilumoje. Manoma, kad dar ir dabar vagių grobis gali būti saugomas kažkur netoliese, baiminantis jį pervežti į kitą vietą.

Nors iškart po įvykio mieste budėję policijos patruliai mėgino blokuoti artimiausias gatves, susekti vagišių pėdsakų jiems nepavyko. Nepadėjo ir pėsčiomis sprukusių bėglių ieškoję kinologai su tarnybiniais šunimis. Pareigūnai teigė išnaršę artimiausius garažų masyvus, tačiau nieko apčiuopiamo ten neradę.

Nuo vagių nukentėjusi įmonė tikslina patirtus nuostolius. Pirminiais duomenimis, vienas motociklas kainavo mažiausiai 20 tūkst. litų. Ar turtas buvo draustas, policijos pareigūnai nekomentuoja. Oficialiai žinoma tik tai, kad visos trys transporto priemonės buvo neregistruotos.

Vagystę tiriantys Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai prašo atsiliepti gyventojus, mačiusius antradienio naktį pravažiuojant keturračius motociklus ar turinčius kitos tyrimui vertingos informacijos. Turima duomenų, kad įtariamieji galėjo vilkėti motociklų sporte naudojamą išmargintą specialią aprangą, o taip pat buvo apsirūpinę šalmais.

Kauniečiai, galintys padėti tyrimą atliekantiems pareigūnams, turėtų skambinti telefonų numeriais 303 034 arba 303 112.


Šiame straipsnyje: vagystės kaune

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių