Kėdainių teismas: L.Stankūnaitė su dukra dažniau matytis negalės (dar papildyta)

Buvusi Drąsiaus Kedžio sugyventinė Laima Stankūnaitė, kaip ir iki šiol, su dukra galės matytis du kartus per savaitę po dvi valandas.

Motina prieš globėją

Kėdainių rajono apylinkės teismas pirmadienį nuo ryto buvo numatęs nagrinėti du civilinius ginčus, susijusius su Drąsiaus Kedžio dukra ir buvusia sugyventine Laima Stankūnaite. Deja, išnagrinėtas tik vienas, o kitą ketinama išspręsti po mėnesio. Byla nagrinėta neviešame teismo posėdyje, už uždarų durų, mat joje kalbėta apie mažametės interesus.

Teismas atmetė L.Stankūnaitės prašymą panaikinti laikinąsias apsaugos priemones. Liko galioti anksčiau Kauno miesto apylinkės teismo paskirtos laikinosios apsaugos priemonės. Tokį sprendimą L.Stankūnaitė kartu su savo gynėja gali apskųsti aukštesnės instancijos - Panevėžio apygardos teismui.

„Kai tos priemonės buvo paskirtos, atitinkamai buvo nurodyti ir tam tikri pagrindai. Iš esmės niekas nepasikeitė. Kol byla neišnagrinėta, nieko blogo, jei tos priemonės bus taikomos. Apskritai, motinos ir dukters bendravimo tvarka yra nustatyta, tik joje pasimatymų trukmė sumažinta. Tai svarbu ir siekiant užtikrinti pačios L.Stankūnaitės saugumą“, - pasibaigus teismo posėdžiui pasakojo visas tris bylas nagrinėjantis teisėjas Bronius Varsackis.

Vadinasi, kaip ir iki šiol, L.Stankūnaitė galės matytis su dukra du kartus per savaitę po dvi valandas. Tuo tarpu mergaitės mama prašė panaikinti šias apsaugos priemones. Jei teismas jos prašymą būtų patenkinęs, tai reikštų, kad ji galėtų matyti dukrą kas antrą savaitgalį nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Būtent tokia motinos ir dukters pasimatymų tvarka buvo numatyta anksčiau sudarytoje D.Kedžio ir L.Stankūnaitės taikos sutartyje.

Klausimo dėl mergaitės gyvenamosios vietos svarstymas atidėtas. Pastaroji byla sujungta su dar viena - dėl motinos valdžios apribojimo ir bus nagrinėjama tame pačiame Kėdainių rajono apylinkės teisme mažiausiai po mėnesio. Gegužės 11 dieną vyks parengiamasis teismo posėdis.

„Taip jau susiklostė, kad vienoje byloje yra D.Kedžio atstovavimas, o kitoje nėra. Tad nutarėme abi bylas sujungti ir taip išsprendėme šį klausimą. Dabar jam bus atstovaujama sprendžiant abu klausimus“, - pridūrė teisėjas.

Slaptos psichologų išvados

Teismą pasiekė ir psichologų išvados. Tačiau jų turinio niekas iš proceso dalyvių nekomentavo, nes tai yra slapta informacija.

„Atplėšėme užantspauduotą voką su grifu „Konfidencialu“, susipažinome su jo turiniu, viską sudėjome atgal ir vėl užantspaudavome. Tokio ypatingo slaptumo aš dar nesu matęs“, - sakė Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas B.Varsackis.

Neoficialiai teigiama, kad vis dėlto išvados palankesnės laikinajai mergaitės globėjai nei motinai. Slaptų psichologinio tyrimo rezultatų nesiryžo atskleisti ir mergaitę auginanti Kauno apygardos teismo teisėja bei D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė: „Negaliu nieko apie tai kalbėti. Viena aišku, kad tai turėjo įtakos šiandieninei teismo nutarčiai. Galiu pasakyti, kad tam, ko aš siekiu ir kaip man atrodo, kad mergaitei būtų geriausia, tai ta išvada yra labai gera.“

Kaip jau buvo rašyta „Kauno dienoje“, praėjusį mėnesį minėtas civilines bylas atvertęs Kėdainių rajono apylinkės teismas pareikalavo psichologinės konsultacijos, taigi buvo pavesta atlikti papildomą tyrimą.

N.Venckienė, kaip įprastai, teisme savo interesus gynė su vyru advokatu Aidu Venckumi, kuris oficialiai atstovauja iki šiol policijos ieškomam D.Kedžiui.

Beje, dabartinė mergaitės globėja prasitarė savo akimis išvydusi kaltinamąjį aktą, surašytą tvirkinimu įtariamam kauniečiui verslininkui Andriui Ūsui. N.Venckienę šokiravo tai, kad Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika viską išdėstė vos ant 6 puslapių. Juose tepaminėta vienintelė Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos išvada, kurioje teigiama, kad mergaitė nelinkusi fantazuoti, o visi kiti jai atlikti tyrimai liko nepaliesti. Tuo tarpu nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą velionio teisėjo Jono Furmanavičiaus, mergaitės motinos L.Stankūnaitės ir jos nužudytos sesers Violetos Naruševičienės atžvilgiu buvo išsamiai surašytas net 55 lapuose.

Paklausta, kaip uždarame teismo posėdyje elgėsi nuo žiniasklaidos atstovų akylai slepiama L.Stankūnaitė, N.Venckienė nedaugžodžiavo: „Aš į tą Stankūnaitę jau ir nežiūriu. Jau net ir pažinti jos nenoriu.“

L.Stankūnaitė vėl tyli

Beje, ne per seniausiai žiniasklaidos priemonėms laišką su viešu kreipimusi išplatinusi L.Stankūnaitė vėl apsigalvojo ir nuo žurnalistų atsitvėrė tylos siena. Ji iš teismo salės išėjo tik praėjus maždaug valandai nuo teismo posėdžio pabaigos. Tiek užtruko jos pokalbis su advokate Loreta Kraujutaitiene. Pastaroji be L.Stankūnaitės kituose teisminiuose procesuose gina ir tvirkinimu įtariamą A.Ūsą.

Žurnalistų paklausta, kaip vertina teismo nutartį, L.Stankūnaitė nepratarė nė žodžio.

Veidus po juodomis kaukėmis slėpę du apsaugininkai valstybės saugomą moterį išvedė pro gretimo kabineto duris, veikiausiai tikėdamiesi sumėtyti pėdas ir likti nepastebėtiems. Gatvėje prie teismo rūmų jų jau laukė automobilis tamsintais stiklais, o prie lauko durų lūkuriavo dar vienas apsaugos darbuotojas.

Pastarasis išleido išeinančius kolegas ir nepaisydamas į paskui einančius žmones jėga užrėmė teismo duris. Vienas televizijos operatorius kurį laiką liko prispaustas tarpduryje. Vos tik L.Stankūnaitei įlipus į apsaugos automobilį, šis nuvažiavo, o duris laikęs civiliai apsirengęs vyras nuėjo šalin.


Šiame straipsnyje: Kedysmitingas prieš pedofilus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių