K.Betingis: žmogžudystės tyrimo aš tiesiogiai nekuravau (dar papildyta)

Penktadienį pagaliau prabilęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis pareiškė, jog tiesiogiai dvigubos žmogžudystės tyrimo nekuravo.

Be to, K.Betingis, viešojoje erdvėje pasigirdus kalboms apie jo pažeminimą pareigose, pats atsistatydinti neketina.

Penktadienį po pietų su žurnalistais susitikęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras teigė pareiškimų apie galimai netinkamą savo darbą negirdėjęs. O į klausimą, ar iš tiesų jam buvo pasiūlyta atsisakyti dabartinio posto ir pereiti dirbti į Vilniaus apygardos prokuratūrą, atsakė, kad čia esama dalis tiesos.

Prokuroras prisipažino ketvirtadienį lankęsis pas laikinai generalinio prokuroro pareigas einantį Raimondą Petrauską: „Jau susipažinau šiek tiek su informacija viešojoje erdvėje, kur cituojamas generalinis prokuroras. Jei tai išties yra jo žodžiai, tai norėčiau pasakyti, kad vakar dieną, nepaisant pas mus vykusio svarbių baudžiamųjų bylų aptarimo, buvau iškviestas į generalinę prokuratūrą neva pasitarimui, bet paaiškėjo, kad pokalbiui.“

K.Betingis teigė etikos sumetimais nenorįs atskleisti viso pokalbio turinio, tačiau prasitarė, kad R.Petrauskas sulaukė nurodymo atleisti jį iš pareigų: „Generalinis prokuroras labai apgailestavo, kad turi įvykdyti tokią misiją. Kai paklausiau, kokie yra tokio sprendimo argumentai ar motyvai, man buvo paaiškinta, kad dėl šventos ramybės ir kad nebūtų žmonių nepasitenkinimo, susijusio su D.Kedžio palaikų suradimu. Buvo pasakyta, kad reikia, jog aš išvis išnykčiau iš sistemos ir prokuratūroje nebebūčiau. Tai, kad buvo siūlyta dirbti kažkur kitur, tėra tik pamąstymai, bet nieko konkretaus - gal Vilniuje, gal apygardoje, gal kažkuriame mieste.“

Konkrečių motyvų dėl pažeminimo pareigose K.Betingis tvirtino neišgirdęs, o pats per 25 savo karjeros metus sako visuomet dirbęs sąžiningai ir su atsidavimu duotai priesaikai.

„Generalinis prokuroras puikiai žino, kad aš jau ilgą laiką svarstau ir pats noriu išeiti iš sistemos, ieškausi darbo. Matau, kad yra betvarkė, prokuratūros vadovybė nevaldo situacijos, nevykdome mes tų pareigų, kurias galėtume vykdyti. Bet palikti darbą norėčiau tikrai ne tokiomis sąlygomis. Oficialiai jokių priekaištų ar sprendimų mano atžvilgiu aš neišgirdau. Laukiu. Todėl ir jokių oficialių sprendimų neturiu. Jeigu jus domina, kaip aš toliau elgsiuosi, tai lauksiu oficialaus sprendimo, kas netinkamai buvo padaryta, kad galėčiau gintis teisiškai. Atrodo, kad teisinėje valstybėje gyvename“, - savo pozicijos tvirtai laikėsi Kauno apygardos prokuratūros vadovas.

Kauno apygardos prokuratūros vadovas pagaliau atskleidė tai, ko iki šiol nebuvo nė užsiminęs ir kas, anot jo, galbūt nebuvo žinoma ir dabartiniam laikinajam generaliniam prokurorui: dar praėjusių metų spalio 14 dieną tuometinis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas sudarė tyrimo grupę tyčinio nužudymo (dvigubos žmogžudystės) bylai tirti.

Tyrimo kontrolė buvo pavesta Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Vladimirui Kakoškinui, o visiška koordinacija patikėta Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiajam prokurorui Algimantui Kliunkai. Vadinasi, šioje byloje pats K.Betingis tiesioginės kontrolės ir nevykdė.

Tuo pačiu Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras pateikė ir daugiau šiuo atveju jo atsakomybę švelninančių faktų. Anot jo, kelios dienos po dvigubos žmogžudystės Kauno apskrities policijos vadovas Algirdas Kaminskas pateikė informaciją, kad buvo sudarytas įtariamojo D.Kedžio ir jam galimai talkinusių asmenų paieškos štabas. Nežiūrint to, K.Betingis šių metų kovą savo iniciatyva kreipėsi į generalinį policijos komisarą Vizgirdą Telyčėną, prašydamas dar labiau sustiprinti paieškoms mestas pajėgas ir ragino ieškoti D.Kedžio kuo arčiau, nes šis galįs bendrauti su artimaisiais.

Anot K.Betingio, nužudymo byloje esminiai įrodymai jau buvo surinkti ir tyrimas buvo beveik baigtas, tad buvo likusi svarbiausia užduotis - surasti D.Kedį.


Šiame straipsnyje: KedysBetingis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių