Kazokiškių sąvartynui išduotas naujas leidimas

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas antradienį pranešė nusprendęs išduoti leidimą, kuris leis toliau eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną.

Antradienį išplatintame pranešime spaudai departamentas teigia nurodęs mažinti į sąvartyną patenkančių atliekų kiekį, vykdyti sąvartyno poveikio stebėseną ir spręsti papildomų kompensacijų gyventojams klausimą.

Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą išdavęs departamentas taip pat sukritikavo Vilniaus apskrityje esančias savivaldybes, kad jos nesiima pakankamai priemonių mažinti į sąvartyną patenkančių atliekų kiekį ir tinkamai rūšiuoti atliekas.

„Tikimės, kad Vilniaus miesto savivaldybės, didžiausios atliekų “gamintojos„, naujoji vadovybė priims reikiamus sprendimus ir nekartos ankstesnių miesto vadovų klaidų, nenusišalins nuo šios visam regionui opios komunalinių atliekų tvarkymo problemos sprendimo“, - sakoma pranešime spaudai.

Jei naujas leidimas nebūtų buvęs išduotas, Elektrėnų savivaldybėje esantis sąvartynas turėtų stabdyti veiklą.

Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus teigia, kad alternatyvų Kazokiškių sąvartynui esą nėra, ir jei tektų jį uždaryti, kiltų nepaprastoji padėtis. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas antrina, kad jei sąvartyno veikla nebūtų pratęsta, sostinėje susikaups tūkstančiai tonų šiukšlių.

Tolesniam sąvartyno eksploatavimui priešinasi Kazokiškių bendruomenė, teigdama, kad sąvartynas aštuonis mėnesius veikia be galiojančios poveikio aplinkai vertinimo analizės ir jo esą laukia toks pat likimas kaip uždaryto Kariotiškių sąvartyno, kurio vietoje susidarė dumblo pelkės, toje vietoje užteršta aplinka.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš metus panaikino leidimą naudoti Kazokiškių sąvartyną, bet sprendimo vykdymą atidėjo vieneriems metams - įpareigojo per tą laiką pašalinti formalius trūkumus - atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir gauti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.


Šiame straipsnyje: SąvartynasKazokiškiųleidimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

gediminas

gediminas portretas
Kitos išeities ir nebuvo, nes nėra šiai dienai alternatyvos, tačiau teisės aktus, dokumentaciją reikia tvarkingai sutvarkyti.

gediminas

gediminas portretas
Suprantamas žmonių susirūpinimas dėl Kazokiškių sąvartyno eksploatavimo, jiems tai sunki problema. Tačiau reikia pasakyti, kad ši problema neturėtų būti sprendžiama Vilniaus gyventojų sąskaita, neturi būti daromas pavojus Vilniaus žmonių sveikatai ir aplinkai (apie ką liudija mokslininkų tyrimai), pvz. stumiant atliekų deginimo gamyklos projektą. Tiek aš, tiek kiti Lazdynų bendruomenės atstovai jau seniai siūlėme ir raginome valdžią, kad atliekas reikia rūšiuoti, perdirbti ir kitaip panaudoti, tačiau ne deginti. Buvo raginama statyti atliekų rūšiavimo linijas ar gamyklą ir geriausia būtų, kad ta infrastruktūra būtų šalia sąvartynų. Prirašyta daugybė raštų, kolektyvių raštų, būta daug susirinkimų. O dabar manau, gali būti problema nesprendžiama sąmoningai, nesprendžiama atliekų rūšiavimo, perdirbimo problemos ir tai naudinga atliekų deginimo šalininkams ir vėl dirbtinai kuriama situacija, kai spaudžiama iki ekstremalių situacijų. Turime jau sunkią patirtį, kai buvo sukurta dirbtina ekstremali situacija dėl medicinos atliekų ir manau su komunalinėmis atliekomis gali būti panaši situacija, galimas šantažas, nesprendžiant problemos nedeginant atliekų, sąmoningai laikoma problema, kuri tik sunkėja ir gilėja ir paskui jie vėl gali sakyti, kaip ir su medicinos atliekomis, kad atseit ,,nėra kitos išeities tik deginti atliekas''. Nereikia pasiduoti tokiems metodams ir tokiai propogandai.

jurate

jurate portretas
Pabandykit cia pagyvent,nespejam vaiku gyditi,visokie zarnyno susirgimai,ryte iskisa nosi i lauka,smarve,i mokykla nosis uzsidenge eina,o po to galvos skausmai,pykinimas,ka daryt?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių