Kazimiero mugėje neleis prekiauti kiču

Kitą savaitgalį Kaune vyksiančioje Kazimiero mugėje savo dirbiniais prekiaus daugiau kaip tūkstantis amatininkų, o tarp jų nebus nė vieno kiniškų prekių ar kičo perpardavinėtojo.

Pranoko rengėjų lūkesčius

Likus savaitei iki tradicinės, dešimtosios Kazimiero mugės, jos organizatorius, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis trina rankomis: jau užsiregistravo daugiau kaip 900 dalyvių ir, jo vertinimu, iki mugės pradžios dalyvių skaičius turėtų viršyti tūkstantį.

"Planavome įrengti prekystalius nuo buvusio "Merkurijaus" iki Rotušės aikštės, bet supratome, kad visi norintys netilps, todėl išplėtėme mugę iki Soboro", - pasakojo V.Juodsnukis.

Planavusi įrengti dvi scenas - prie kavinės "Miesto sodas" ir prie Istorinės Prezidentūros - šventės organizatoriai nusprendė linksminti mugės lankytojus dar dvejose vietose: Rotušės aikštėje ir prie "Merkurijaus". Liaudies ir kitokios muzikos koncertai kasdien vyks Rotušės aikštėje ir prie "Miesto sodo", o kitos dvi scenos bus skirtos žaidimams, ten nuolatos skambės muzikos įrašai.

Stengdamiesi sutalpinti visus amatininkus, Vilniaus gatvėje organizatoriai planuoja įrengti prekystalius dviem eilėmis, nors paprastai ten jie būdavo rikiuojami tik vienoje pusėje. Šįmet 50 prekybinio ploto vietų nemokamai išdalyta neįgaliesiems amatininkams.

Prekiaus ne visi norintys

Registruodami mugės prekeivius organizatoriai kėlė esminį klausimą - ar nebus prekiaujama Kinijoje pagamintomis prekėmis ir kiču? Tokių prekių kauniečiams ir miesto svečiams per Kazimiero mugę ketinę siūlyti prekybininkai sulaukė neigiamo atsakymo.

"Būna, kad deklaruoja viena, o prekiauja visai kitais dalykais, - iš patirties kalba V.Juodsnukis. - Kontroliuosime, kad šiais metais taip nebūtų. Jeigu pastebėsime, kad prekiaujama kiču, per mugę paprašysime susikrauti prekes ir išeiti".

Pirmaisiais mugės metais atrankos nebuvo, prekiauti galėdavo visi norintys, o esą dabar tikimasi miestiečiams pasiūlyti tikrojo meno. Laisvės alėjoje bus įrengta ir vadinamoji gyvųjų amatų teritorija, kurioje veiks kalvė, kepykla, vytelių pynėjų kampelis. Visiems norintiesiems amatininkai parodys, kaip gimsta kūrinys, pamokins pasigaminti rankdarbį.

Lietuvos amatininkams konkurenciją sudarys šimtas prekybininkų iš Latvijos, pusšimtis Estijos amatininkų ir tiek pat svečių iš Lenkijos. Sulaukę didelio susidomėjimo iš aludarių, mugės organizatoriai atrinko tik, jų vertinimu, išskirtinę produkciją siūlančius gamintojus.

"Nenorime, kad mugėje būtų girdoma tautą, bet paragauti, žinoma, galima", - teisinosi V.Juodsnukis.

Vyks nemokami koncertai

Kiekvieną mugės dieną vyks koncertai ir renginiai specialiai jiems įrengtose scenose. Mugės lankytojus linksmins keturiasdešimt skirtingų kolektyvų, daugiausia - liaudies muzikos atstovai.

Didžiojoje scenoje prie restorano "Miesto sodas" pirmąją mugės dieną nuo 10 val. skambės liaudiškos melodijos. Truputį po vienuoliktos, lydimi folkloro ansamblio "Goštauta", Kazimiero karieta atvažiuos šventės kviesliai. Likus pusvalandžiui iki vidudienio scenoje pasirodys pučiamųjų orkestras, o 12 val. bus iškilmingai paskelbta šventės pradžia.

Gros Kauno muzikos ansamblis "Ainiai", šoks Santaros gimnazijos tautinių šokių kolektyvas, bus įteiktos verbos, pagerbti visi Kazimierai ir Kazytės. Vėliau į sceną žengs savita, energinga folk-roko grupė "Kreizas", o vėliau - liaudiškos muzikos kapela "Sadūnai" ir "Ant ketvirto".

Šeštadienį organizatoriai tikisi sulaukti daugiau tėvelių su vaikais, todėl jiems nuo 12 valandos gros vaikų kolektyvai "Lašeliukai", "Seklytėlė", "Dzinguliukai". Linksmybes tęs liaudiškos muzikos kolektyvai "Kanapėlė" ir "Pivašiūnai", seniai girdėtieji "16 Hercų". Sekmadienį didžiojoje scenoje išvysime kapelą iš Biržų, "Daumantų muzikantus", "Radastą" ir Alšėnų liaudiškos muzikos kapelą.

Mugės organizatorių duomenimis, pernai mugę aplankė maždaug 100 tūkst. svečių. Tikimasi, kad šiemet Kazimiero mugė lankytojų sutrauks dar daugiau. Kazimiero mugė  vyks kovo 12 - 14 dienomis.

Nuomonės
Verslininkė Bronė Bašinskienė
Labai džiaugiuosi, kad ir šiemet, nepaisant krizės ir sunkumų, bus surengta tradicinė Kazimiero mugė. Ji gerokai pranoksta visas kitas muges, net ir Vilniuje rengiamą Kaziuko mugę. Dabar smulkiajam verslui labai reikia paskatos, o mugėje galėsime pasireklamuoti ir šiek tiek uždirbti. Vos galą su galu suduriame, todėl net ir šimtą litų uždirbę būsime labai laimingi. Džiaugiuosi, kad organizatoriai neleis prekiauti kiniškomis prekėmis. Gerai, kad sudaroma galimybė Lietuvos amatininkams parodyti savo gaminius, kuriuos sukūrėme žiemą. Kaip ir kiekvienoje mugėje, šiemet planuojame siekti rekordo - kepsime didžiausią kalakutą ir vaišinsime muges lankytojus. Be to, bus galima paragauti žemaitiškų ir aukštaitiškų blynų, Kaziuko žirnienės su kiaulių galvom.

Amatininkė Teresė Lelešienė
Mugėje pristatysiu ekologišką produkciją, pagamintą pagal mano šeimos receptus. Visi jie mūsų šeimoje perduodami iš kartos į kartą. Aš paveldėjau iš mamos, ji - iš savosios. Į mugę atvešiu keturiasdešimties rūšių skilandžių ir kitų mėsos gaminių, kurie išrūkyti alksnio dūmuose, medinėse rūkyklose. Dedu dideles viltis į mugę, nes nuo rudens prekyba sekasi nelabai gerai. Nuo rugsėjo parduodu 40 proc. mažiau produkcijos, o ir dabar nesitikiu stebuklo, nes žinau, kad žmonės neturi pinigų. Gal nepirks, bet prieis, paragaus, paklaus kontaktų ir, kai prasigyvens, susiras mane, kad įsigytų gardžių mėsos gaminių.


Šiame straipsnyje: Kazimiero mugėKaziuko mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių