Kaunui - didžiausias karšto vandens skaitiklio mokestis (papildyta)

"Kauno energija" apskaičiavo, kad naujasis karšto vandens skaitiklio mokestis galėtų būti 8,96 lito su PVM per mėnesį. Šis mokestis būtų bene didžiausias visoje šalyje.

Teisinasi kokybe?

Paklaustas, kodėl kauniečiams naujasis skaitiklio mokestis būtų didžiausias, centralizuotos šilumos tiekimo bendrovės "Kauno energija" generalinis direktorius Rimantas Bakas aiškino, kad esą tai lėmė sprendimas teikti gyventojams aukštesnės kokybės paslaugas.

"Galima pasirinkti skirtingus variantus, - aiškino jis. - Pavyzdžiui, statyti kinų gamybos skaitiklį, kuris kainuoja 20-30 litų, bet kiek jis tarnaus? Vartotojams nebūtų patogu, jeigu skaitiklį reikėtų keisti kas pusę metų."

Todėl nuspręsta kauniečių butuose statyti esą geresnius skaitiklius su nuotoliniu duomenų nuskaitymu, kurių kaina siekia 100 litų. Įrengus tokius vandens suvartojimo apskaitos prietaisus, nereikėtų kiekvieną mėnesį į vartotojų butus siųsti "Kauno energijos" darbuotojo, kuris nurašytų rodmenis - duomenys automatiškai būtų perduodami į bendrovės apskaitos sistemas.

"Kauno energijos" specialistai suskaičiavo, kad priešingu atveju reikėtų priimti papildomai 400 darbuotojų, kurie eitų į butus tikrinti skaitiklių rodmenų.

"Nemanau, kad kauniečiams patiktų, jeigu kiekvieną mėnesį į jų butus ateitų "Kauno energijos" darbuotojai, todėl pasiūlėme įrengti geresnius skaitiklius", - kalbėjo R.Bakas.

Kitų miestų gyventojams naujasis karšto vandens skaitiklio mokestis, negalutiniais duomenimis, būtų mažesnis. Vilniuje jis būtų 7,14 lito su PVM, Panevėžyje ir Šiauliuose - iki 5 litų su PVM.

"Gal tuose miestuose pasirinkti skaitikliai be nuotolinio rodmenų nuskaitymo? - svarstė R.Bakas. - O gal ten pasirinktas paprastesnis būdas ir neįvertinti tam tikri niuansai. Kol nesusipažinau su tų miestų mokesčio apskaičiavimo duomenimis, negaliu paaiškinti, kodėl ten mokestis būtų mažesnis."

Naująjį karšto vandens skaitiklio mokestį posėdyje svarstys Kauno miesto savivaldybės taryba.

Mokės karšto vandens tiekėjui

"Kauno energijos" generalinis direktorius Rimantas Bakas skaičiuoja, jeigu visi centralizuotos šilumos vartotojai jų bendrovę pasirinktų karšto vandens tiekėju, į naujuosius skaitiklius "Kauno energijai" tektų investuoti apie 30 mln. litų.

Bendrovės duomenimis, Kauno mieste butuose ir individualiuose namuose yra sumontuota apie 143 tūkst. skaitiklių. Kai kuriuose butuose karšto vandens skaitiklių yra ne vienas, bet du - vonios kambaryje ir virtuvėje.

Naująjį mokestį, jeigu jį patvirtins Kauno miesto taryba, rinks ta bendrovė, kurią kauniečiai pasirinks karšto vandens tiekėja.

R.Bakas mano, kad karšto vandens tiekėju galėtų būti ne tik "Kauno energija", bet ir bendrovė "Kauno vandenys".

Kai kurių specialistų skaičiavimu, renkant beveik 9 litų mokestį per mėnesį, naujieji skaitikliai atsipirktų per metus, o keisti skaitiklius bendrovė planuoja kas ketverius metus.

R.Bakas tokius skaičiavimus vadina nenuosekliais, nes esą kainuotų ne tik skaitiklis, bet ir jo sumontavimas, priežiūra, plombavimas. Be to, skaitikliams pirkti lėšų "Kauno energija" neturi, todėl tektų imti paskolas ir mokėti bankams palūkanas.

Skaitiklio mokestis legalus

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Energetikos ir komunalinių paslaugų skyriaus vedėjas Edvinas Pabrinkis tikino, kad karšto vandens tiekėjai turi teisę rinkti mokestį už apskaitos prietaisų priežiūrą, remontą ir jų įrengimą.

Tokio mokesčio dydis nustatomas pagal Valstybinės kainų ir energetikos komisijos parengtą metodiką. Šilumos ūkio įstatymo 15 straipsnyje numatyta, kad mokestį už karšto vandens skaitiklių įrengimą tvirtina savivaldybės taryba.

Esą kol toks mokestis nėra patvirtintas, nėra galimybių įvertinti, ar jo dydis yra pagrįstas. Kai mokestis bus patvirtintas ir jeigu tarnyba gaus vartotojų skundų, ji galės tirti, ar mokestis nėra per didelis.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba anksčiau yra gavusi vartotojų skundų dėl šalto vandens tiekėjų siunčiamų sąskaitų, kuriose į bendrą vandens kainą įtrauktas ir skaitiklių priežiūros mokestis. Tokius skundus tiria Valstybinė kainų ir energetikos komisija.


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  2
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  2
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  7
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
 • G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja
  G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos dalyvis Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Su juo kalbasi Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. ...

  1
Daugiau straipsnių