Kauno VMI vadovas: kiekvienas keleivis turėtų reikalauti čekio (papildyta)

Gyventojai neturėtų toleruoti dalies prekybininkų ir paslaugų teikėjo noro išvengti mokesčių - tai padėtų spręsti šešėlinės ekonomikos problemą. Tuo įsitikinęs portalo redakcijoje viešėjęs Kauno Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Antanas Nesteckis.

„Aš manau, kad visuomenės toleravimas šios problemos turi labai svarbią reikšmę. Manyčiau, kad gyventojai turėtų aktyviau įsijungti į bendrą šios problemos sprendimą, pavyzdžiui, kiekvienas mikroautobuso keleivis turėtų reikalauti iš vairuotojo čekio“, -ketvirtadienį atsakinėdamas į portalo lankytojų klausimus sakė A.Nesteckis.

Gaudomi nesąžiningi butų nuomotojai

Portalo lankytojos Ritos paklaustas, kodėl likviduojamų įmonių atstovai, laukdami mokesčių patikrinimo, eilėse esą turi laukti kelerius metus, ir kodėl problema esą nesprendžiama, VMI atstovas su tokiais teiginiais sutiko tik iš dalies.

„Norėčiau pasakyti, kad ši problema dalinai yra išspręsta. Šiai dienai mes neturime tokio didelio skaičiaus įmonių, laukiančių patikrinimo. Manytume, kad reikia ir individualiųjų įmonių savininkų sprendimų dėl nesumokėtų mokesčių sumokėjimo. Sumokėjus mokesčius būtų galima išspręsti įmonės likvidavimo klausimą“, - greitesnį būdą likviduoti įmonę nurodė A.Nesteckis.

Svetainės lankytoja, prisistačiusi Zita, teiravosi portalo svečio, kokia esanti jo nuomonė apie butus nuomojančius, tačiau jokių mokesčių nemokančius gyventojus. Atsakydamas į klausimą, VMI atstovas nurodė, kad ši problema yra labai aktuali.

„Gyventojai, nuomojantys savo būstus, privalo teikti deklaracijas ir mokėti mokesčius. Mes pasinaudodami įvairia informacija tikriname mokesčių nemokančius gyventojus. Jūsų keliamas klausimas iš tikrųjų yra labai aktualus ir mes esame dėkingi, jeigu gauname papildomos informacijos dėl nelegaliai vykdomos nuomos veiklos“, - kalbėjo A.Nesteckis.

Naujovės deklaruojant pajamas

Portalo skaitytojus domino ir klausimai susiję su gyventojų turto bei pajamų deklaracijomis. Svetainės lankytoja Rasa prašė Kauno VMI viršininko paaiškinti, kokie pokyčiai šioje srityje šiemet laukia gyventojų

A.Nesteckis nurodė, kad deklaruojant turtą pasikeitimų nėra. Kaip ir anksčiau, savo šeimos ir narių turtą turi deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai bei kandidatai į valstybės politikus ir Europos Parlamento narius. Turtą taip pat privalo deklaruoti gyvemtojai, pageidaujantys gauti piniginę socialinę paramą bei garantuojamą teisinę pagalbą.

Tačiau deklaruojant 2009 metų pajamas ir gyventojams pildant metinę pajamų deklaraciją GPM308, pasirodo, esama naujovių.

"Nauja tai, kad deklaracijoje už 2009 m. bus skaičiuojamas ne tik gyventojų pajamų mokestis, bet ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Kaip ir ankstesniais metais, gyventojai pajamoms deklaruoti gali naudotis elektroninio deklaravimo sistema. Ne anksčiau kaip 2010 m. kovo mėnesio pradžioje bus suformuota preliminari deklaracija pagal trečiųjų asmenų pateiktus duomenis“, - naujoves įvardijo VMI specialistas.

Kartu jis paragino gyventojus deklaracijas pateikti elektroniniu būdu - taip esą bus sutaupomas žmonių laikas, mat nereikės laukti eilėje.

Kaip portalo svečias atsakinėjo į portalo lankytojų klausimus, galite perskaityti čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių