Kauno viešbučiai ir būsimos arenos griaučiai išlaikė pirmą FIBA testą

Į Europos krepšinio čempionatui besirengiantį Kauną trečiadienį užsukę pirmieji rimti revizoriai liko sužavėti. Ar Kaune bus žaidžiamas čempionato finalas paaiškės rudenį.

Apžiūrėjo viešbučius ir areną

„Aš nematau kliūčių, dėl kurių Lietuvoje negalėtų būti surengtas paties aukščiausio lygio čempionatas. O dėl Kauno aš niekada ir neabejojau“, - po viešnagės Kaune šypsenos negalėjo nuslėpti Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio (FIBA - Europa) generalinis sekretorius Naras Zanolinas.

N.Zanolinas ir federacijos renginių grupės vadovė Monika Puchner atvyko, kad savo akimis įsitikintų, jog Lietuva po pusantrų metų bus pajėgi surengti Europos vyrų krepšinio čempionatą. Labiausiai jie domėjosi krepšinio komandų, teisėjų, oficialių FIBA asmenų ir svečių apgyvendinimu bei arenomis.

Neoficialiai jau seniai nuspręsta, kad pirmojo etapo varžybos vyks Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Tuo metu Vilnius ir Kaunas konkuruos dėl teisės surengti antrąjį ir finalinį etapus. Antrajame etape varžysis net 12 nacionalinių rinktinių, todėl pirmoji rimta FIBA - Europa revizija stengėsi išsiaiškinti maksimalius abiejų miestų pajėgumus.

Viešbučiai - „Super“

Kaune revizija prasidėjo nuo viešbučių. Čempionato organizacinio komiteto atstovai preliminariai pasiūlė, kad „Europe Royale Kaunas“ ir „Kaunas“ viešbučiuose galėtų apsigyventi komandos, o „Daugirde“ - teisėjai.

Į kiekvieną „Europe Royale Kaunas“ kambarį įėjusi M.Puchner linguodavo galvą ir sakydavo: „Yes“, „Super“, „Geras stilius“.

M.Puchner liko patenkinta ir kitais viešbučiais, o jos išsakytas nedidelės pastabas prašė priimti, kaip maksimalius reikalavimus, kurių neįvykdžius nebūtų pasaulio pabaiga.

„Šitas kambarys pats mažiausias? Vis tiek labai gerai“, - iš nuostabos net aiktelėjo į mažiausią „Kauno“ viešbučio kambarį koją įkėlusi M.Puchner.

M.Puchner teigiamai įvertino ir kambarių išdėstymą, ir lovų ilgį, ir atstumą nuo arenos, bet nekreipė jokios dėmesio į nebūtinas komforto detales.

„Iš čia galima išnešti staliuką ir bus daug vietos krepšiams. Na o modernus televizorius manęs visai nedomina“, - lyg interjero dizainerė viešbučio kambaryje sukiojosi moteris.  

FIBA neprieštarauja, kad viename viešbutyje apsistotų po kelias komandas, bet reikalauja, kad jos ne tik gyventų atskiruose aukštuose ar sektoriuose, atskirai valgytų, bet ir būtų galimybė mažiausiai dviems komandos vienu metu skirti po konferencijų salę.

„Kambariai puikūs, valgomieji nuostabūs tik dar teks pasvarstyti, kaip atitvert sales video peržiūroms“, - N.Zanolinui raportavo „Kauno“ viešbutį apžiūrėjusi M.Puchner.

Užgrius sirgalių lavina

Šio vizito metu revizoriai neturėjo tikslo paskirstyti kambarių, bet siekė išsiaiškinti Kauno galimybes suorganizuoti daugiausiai viešbučius apkraunantį antrąjį varžybų etapą. Būtina viešbučių kambarių skaičius paaiškėtų čempionato išvakarėse ar net jo metu.

„Viskas priklausys nuo to, kaip klostysis čempionatas. Pavyzdžiui, dabar net neaišku, kiek reikia aukštos klasės kambarių rėmėjams. Jei Kaune žais italai, jiems reikės 30 kambarių rėmėjams, jei vokiečiai - dviejų“, - aiškino N.Zanolinas.

M.Puchner neplanavo, bet po trumpo pasitarimo dar nuvyko į „Santaką“ ir „Perkūno namus“. Žinoma, jos sąrašuose yra ir visi kiti viešbučiai. Pavyzdžiui, daugiausiai vietų turintis „Reval Hotel Neris“ numatytas žiniasklaidai. Tačiau kol kas šis suskirstymas tik išankstinis.  

Jeigu antrasis čempionato etapas vyktų Kaune, į 2,5 tūkst. vietų turistams turintį miestą gali sugūžėti kone 20 tūkst. užsieniečių sirgalių, bet to FIBA nelaiko problema. Aplink yra ne vienas viešbučius turinti mietas, o ir Vilnius, tarptautiniu vertinimu - čia pat.  

Laimės ir Kaunas, ir Vilnius

Kur organizuoti - Kaune ar Vilniuje finalinius etapus, FIBA turėtų apsispręsti rudenį.

Čempionato organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas teigė, kad lietuviai sprendimo neįtakos. Lemiamo žodžio neturės ir arenos dydis, bet visų čempionatą liečiančių detalių visuma. Anot M.Špoko, bet kokius atveju išloš abu miestai, todėl varžytis ir pyktis dėl finalinio etapo organizavimo jie neturėtų.   

„Finansine prasme miestui naudingiau organizuoti antrąjį etapą, nes atvažiuos daugiau komandų ir aistruolių. O reklamine - finalinį, nes jau dabar finalinių kovų transliacijas užsisakė 300 televizijos kanalų“, - kalbėjo M.Špokas.  

Kituose miestuose padėtis prastesnė

Pirmadienį į Lietuvą atvykę FIBA atstovai prieš užsukdami į Kauną jau buvo apsilankę Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Uostamiestis nenuvylė savo viešbučiais, tačiau arenos statybos vos išjudėjo iš vietos, tačiau miesto valdžia žada, kad arena iki metų pabaigos bus pastatyta.

Visiškai priešinga padėti yra Šiauliuose ir Panevėžyje. Revizoriai teigė net nesitikėję juose pamatyti tokias modernias arenas, tačiau pašiurpo apžiūrėję viešbučius. Panevėžio valdžia užtikrino, kad viešbučių problema bus išspręsta po netrukus prasidėsiančios vieno viešbučio rekonstrukcijos. Tuo metu Šiauliai šiai dienai neturi ką pasiūlyti. Yra pastatytas viešbutis, tačiau jis dar neįrengtas. Neoficialiais duomenimis, Šiauliams duotas ultimatumas jį įrengti iki metų pabaigos.

Vakar delegacija lankėsi ir Alytuje. Jame situacija pati prasčiausia - nėra nei arenos, nei viešbučių. Arena dygsta, bet viešbučio klausimas dar skendi migloje.

Čempionato organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas ramino, kad nereikia pergyventi dėl to, kad šios problemos gali Lietuvai grėsti sankcijomis.

„Visais atvejais turime ir planą B, ir planą C“, - nepergyveno M.Špokas.

Blogiausiu atveju pirmojo etapo varžybos iš Alytaus gali būti perkeltos į senutę Kauno sporto halę, o iš Šiaulių - į Vilnių.

Lietuvoje rasti trūkumai neišgąsdino ir FIBA - Europa generalinio sekretoriaus Naro Zanolino.

„Supraskite, kad Europos vyrų krepšinio čempionatas yra antrasis pagal dydį Europos sporto renginys po futbolo čempionato. Jam keliami labai aukšti reikalavimai, kurie sudaro net 300 puslapių ir atvykęs čia aš matau ne problemas tik detales, kurias reikia išspręsti. Aš pasiruošimu čempionatui esu labai patenkintas“, - džiūgavo svečias.

Areną žada pastatyti laiku  

Kauno savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius teigė, kad areną statanti „Vėtrūna“ šiek tiek atsilieka nuo darbo grafiko, tačiau jį nesunkiai galima pasivyti. Už 169 mln. litų areną statančios bendrovės atstovai sakė, kad šiuo metu darbai vyksta be didesnių nesklandumų, tačiau šiek tiek erzina šaltis. Temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio stabdomi betonavimo darbai. Kol kas finansavimas arenai nėra nutrūkęs. Turimų pinigų užteks iki vasaros, o tada jau tikimasi turėti ES skirtus 50 mln. litų. Dėl jų savivaldybė vargsta jau kone metus, bet viliasi, kad ES finansavimas bus gautas. Netrukus prie vidaus įrengimo darbų finansiškai turėtų prisidėti ir arenos valdymo sutartį pasirašęs  Kauno „Žalgirio“ rėmėjo ir asociacijos „Kauno futbolo ir beisbolo klubo“ konsorciumas.


Skaičiai

2528 - tiek turistų apgyvendinimo vietų yra Kaune

1178 - tiek yra kambarių

1819 - tiek žmonių galima apgyvendinti viešbučiuose

222 - moteliuose

196 - bendrabučiuose, nakvynės namuose

151 - svečių namuose

140 - kituose privačiuose apartamentuose

Šaltinis: Kauno regiono turizmo informacijos centras


Daugiausiai vietų turintys Kauno viešbučiai

„Reval Hotel Neris“ - 409

„Best Western Santaka“ - 200

„Magnus Hotel“ - 164

„Metropolis“ - 156

„Kaunas“ - 151

Šaltinis: Kauno regiono turizmo informacijos centras


Inga Pažereckaitė

Kauno regiono turizmo informacijos centro atvykstamojo turizmo vadovė

Didesnių tarptautinių renginių metu Kaune visų atvykstančių turistų poreikių patenkinti negalime. Tenka juos siųsti į netoliese esančius miestus: Kėdainius, Marijampolę, Birštoną. Kaune nėra nė vieno penkių žvaigždučių viešbučio. Vienas kitas toks viešbutis nepamaišytų, bet negalėtume pasakyti, kad jų poreikis yra labai didelis. Užsieniečiai nesiskundžia keturių žvaigždučių viešbučiais, nes jie atitinka tarptautinius standartus. Pavyzdžiui, yra viešbučių, kurie atitinka visus penkių žvaigždučių viešbučiams keliamus reikalavimus, bet dar vienos žvaigždutės negauna, nes neturi baseino. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių