Kauno „VIČI-Aistės“ laimėjo kovą prieš Vilniaus „Kibirkštį-Tichę-IKI“

Aštuoniese rungtyniavusios Kauno „VIČI-Aistės“ pergalingai pradėjo antrąjį LMKL čempionato ratą. Trečiąsias rungtynes per 4 dienas žaidusios kaunietės išvykoje nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį-Tichę-IKI“ rezultatu 63:57 ir pasiekė 8-ąją pergalę.

Aikštelės šeimininkės dvikovą pradėjo sėkmingai. Greta Šniokaitė pelnė 5 taškus iš eilės, parėmusi kamuolį, dvitaškį pridėjo, Sakelle Daniels ir privertė Mantą Šernių prašyti minutės pertraukėlės - 9:2.

„VIČI-Aisčių“ žaidimas gynyboje šiek tiek pagerėjo aikštelėje pasirodžius Vaidai Sipavičiūtei. Vidurio puolėja dukart blokavo varžovių metimus, tačiau atsiliepė laikinosios sostinės krepšininkių nuovargis: puolime kaunietės neįprastai daug klydo ir buvo baudžiamos greitomis „Kibirkšties-Tichės-Iki“ atakomis. Po pirmųjų 10 minučių, komandas skyrė 5 taškai - 18:13.

Judri zoninė „Kibirkšties-Tichės-Iki“ gynybos sistema antrajame kėlinuke pasiteisino. Nors „VIČI-Aisčių“ krepšininkės susikurdavo geras progas metimams, tačiau Rimos Valentienės ir Courtnay Pilypaitis tritaškiai skriejo pro šalį. Po Ievos Priekienytės dvitaškio sostinės ekipos persvara tapo dviženkle - 24:14.

Sumažinusios atsilikimą prieš didžiąją pertrauką, „VIČI-Aistės“ tęsė pradėtą darbą trečiajame kėlinuke, išnaudodamos galingesnę priekinę liniją. Amanda Kemezys sėkmingai užbaigė dvi atakas, dvitaškį su varžovės pražanga įmetė Aija Putnina, o Lietuvos čempionės pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį - 30:31.

Po Vilniaus komandos trenerių paprašytos minutės petraukėlės legionierė iš Latvijos pelnė dar 5 taškus ir pratęsė sėkmingą savo ir „VIČI-Aisčių“ atkarpą. Iki kėlinuko pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, po A. Kemezys dvitaškio kauniečių persvara tapo dviženkle - 39:50.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje taškus rinko tik aikštelės šeimininkės. Kauniečių pranašumas sumažėjo iki 3 taškų (50:53). C. Pilypaitis atidarė komandos sąskaitą ketvirtajame kėlinuke, padidindama skirtumą iki 5 taškų, tačiau Sigita Galdikaitė pataikė dvitaškį su varžovės pražanga ir realizavo baudos metimą.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti mažiau nei 3 minutes, po dar vieno „VIČI-Aisčių“ spurto, kurį dvitaškių užbaigė R. Valentienė, komandas skyrė 8 taškai (53:61). Brigid Bowley paskutinę minutę galėjo sumažinti atsilikimą iki 5 taškų, tačiau pataikė tik vieną metimą iš dviejų.

„VIČI-Aisčių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė A. Kemezys, įmetusi 19 taškų (8 atk. kam.). Dvigubą dublį surinko A. Putnina - 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Aikštelės šeimininkių gretose išsiskyrė 12 taškų pelniusi G. Šniokaitė ir S. Daniels, kurios sąkaitoje - 10 taškų (11 atk. kam.).