Kauno valdžia purtosi atsakomybės už mašinas suknežinusį medį

Artimiausiu metu Kauno savivaldybę gali pasiekti reikalavimai atlyginti žalą už nuvirtusio medžio sumaitotus automobilius, tačiau miesto valdžia savo kaltės neįžvelgia.

Užgriuvo keturias mašinas

Kaip jau buvo rašyta, K.Donelaičio gatvėje, viešbučio "Reval Hotel Neris" kieme, pirmadienio vakarą masyvi liepa nuvirto ant keturių čia stovėjusių automobilių.

Vieno automobilio šeimininkė suskaičiavo, kad remontas gali kainuoti mažiausiai 10 tūkst. litų. Ne mažesnius nuostolius patyrė ir kiti vairuotojai. Dalis jų nusiteikę reikalauti, kad žalą atlygintų mieste tvarkos nesugebanti užtikrinti Kauno savivaldybė. Tai ne pirmas atvejis mieste, kai ant automobilių užgriūva medžiai.

Per pirmadienio incidentą labiausiai nukentėjo 2002-ųjų metų laidos "BMW 530" - jo kėbulas beveik perlinko pusiau.

Rimtų nuostolių neišvengė ir kitų trijų automobilių šeimininkai. Medžio šakos aplamdė 2007-aisiais pagamintą "Mercedes-Benz B180" ir 2004 m. "Audi A6": išdaužyti stiklai, sulamdyti stogai, apibraižytos kitos detalės. Taip pat nukentėjo ir 15 metų senumo "Peugeot 605".

Atkapstė seną leidimą

Pastate, po kurio langais augo nelemtas medis, įsikūręs valstybinės įmonės "Registrų centras" Kauno filialo Juridinių asmenų registravimo skyrius. Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Ovidijus Petrulis surado senus dokumentus, liudijančius, kad 2004 m. rugsėjį "Registrų centrui" buvo išduotas leidimas šį medį nupjauti.

"Nežinia, kodėl niekas tuo leidimu nepasinaudojo, o liepa taip ir liko nenupjauta", - svarstė O.Petrulis. Paklaustas, kieno žemėje augo nelaimę sukėlęs medis, pašnekovas nuo konkretaus atsakymo išsisuko.

"Registrų centro" atstovas spaudai Aidas Petrošius paneigė valdininko teiginius ir patvirtino, kad 2004-aisiais buvo atlikti visi darbai, kuriems gautas savivaldybės leidimas - vienas medis nupjautas, o dar trys apgenėti. Visa tai atlikta už "Registrų centro", o ne savivaldybės lėšas, nors medžiai augo ir valstybinėje žemėje.

"Šiuos darbus inicijavome siekdami skubiai užtikrinti klientų saugumą. "Registrų centras" nėra valstybinės žemės prie Gedimino g. 39a esančio pastato savininkas ar nuomininkas. Tai reiškia, kad "Registrų centras" nėra atsakingas už šioje teritorijoje esančių želdinių priežiūrą", - teigė A.Petrošius.

Valdininkai nesutaria

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis patvirtino, kad liepa augo valstybei priklausančiame žemės lopinėlyje. "Iš išorės jokių požymių nebuvo matyti, kad medis sutrešęs ir yra avarinės būklės. Tą patį konstatavo ir miesto želdinius prižiūrinčios bendrovės "Irgita" atstovai", - bandė teisintis valdininkas.

O.Petrulis ėmė prieštarauti A.Pakalniškio žodžiams apie nulūžusios liepos būklę: "Dar 2004-aisiais mes buvome nuvykę tuo adresu ir matėme, kad jos 80 cm skersmens kamienas kiaurai išpuvęs."

Išgirdęs apie nukentėjusiųjų ketinimus reikalauti savivaldybės atlyginti jų patirtą žalą, O.Petrulis badė ieškoti kitų kaltininkų. "Savivaldybė rūpinasi tik valstybinėje žemėje augančių medžių tvarkymu", - atkirto O.Petrulis.

Šimtai medžių per metus

Miesto tvarkymo skyriaus duomenimis, per metus Kaune išpjaunama vidutiniškai apie 700 medžių.

Daugiausia kainuoja itin didelių medžių nupjovimas, kai šiems darbams prireikia pasitelkti profesionalius aukštalipius.

Aplinkos apsaugos skyrius per metus sulaukia maždaug tūkstančio prašymų, nupjauti beveik 3 tūkst. medžių ir dar apie 4 tūkst. nugenėti.


Šiame straipsnyje: medisnuvirto medis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių