Kauno turgavietėse klesti neteisėta prekyba pataisais

Kauno turgavietėse prieš Velykas galima ne tik pigiau nusipirkti kiaušinių, bet ir laisvai nusipirkti draudžiamų prekiauti augalų – pataisų. Prekybininkams nė motais, kad už jų pardavinėjimą gresia iki 1 tūkst. litų bauda, mat aplinkosaugininkai jų neskuba gaudyti.

Prekeiviai baudų nebijo

Pataisų negalima rauti, skinti ir jais prekiauti, nes tai nykstantis augalas. Tačiau penktadienį Žaliakalnio turgaus prieigos žaliavo nuo šių augalų.

Pasiteiravus prekybininkų, ar jie žino, jog pataisai įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą, visi vienbalsiai tvirtino, kad tai girdėjo, bet baudų nebijo.

Pataisų šakelė turguje kainavo 2 litus, o iš pataisų ir šlamučio pinti vainikėliai buvo įkainoti 10 litų.

„Kasmet Velykoms turguje perku tokius vainikėlius, jais puošiu šventinį stalą“, – tiesdama pinigus pardavėjui sakė Birutė Grinkevičienė.

Reidai – tik prieš Velykas

Paklaustas, kodėl turgavietėse masiškai pardavinėjami pataisai, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alvydas Glinskis teisinosi, kad prekeiviai gaudomi kasmet. Tiesa, tai būna tik prieš Velykas.

„Prie prekybos centrų ir turgavietėse pardavėjus tikrinome visą šią savaitę. Nustatėme penkis pažeidėjus. Pernai už pataisų prekybą prieš Velykas buvo nubausta apie 20 asmenų“, – tikino A. Glinskis.

Pataisų prie Kauno bažnyčių ir kitose miesto vietose buvo galima nusipirkti ir praėjusį Verbų sekmadienį, tačiau inspektoriai prekeivių negaudė.

„Iš valdžios nebuvo nurodymo reidą organizuoti Verbų sekmadienį, todėl ir netikrinome“, – pripažino A. Glinskis.

Jo teigimu, už prekybą pataisais gresia bauda nuo 100 iki 1 tūkst. litų. Jeigu žmogus baudžiamas pirmą kartą, skiriama mažiausia bauda. Dažnai nutinka, kad per patikrinimą, kol vienam gamtos kenkėjui rašoma bauda, kiti pataisais prekiaujantys apsukruoliai išsilaksto.

Nudažytas margutis – už 3 litus

Penktadienį Kauno turgavietėse pirkėjai derėjosi ne tik dėl pataisų kainų.

„Gal nuleiskite bent 20 centų už 10 kiaušinių“, – prašė senyvo amžiaus moteriškė.

Kiaušinių kainos tiek Žaliakalnio, tiek Stoties turguje buvo panašios. 10 mažesnio dydžio kiaušinių kainavo nuo 4,5 iki 5 litų, o dyžiausi – 5,5 lito.

Tuo metu prekybos centruose tiek pat lietuviškų kiaušinių kainuoja daugiau – apie 6,49 - 6,99 lito.

Tiems, kas neturi laiko arba pritingi patys marginti kiaušinius, prekeiviai siūlo įsigyti įvairiausiais būdais nudažytų margučių.

„Mano margučius žino visi, kasmet sulaukiu tų pačių pirkėjų. Kiaušinius dažau su vašku, alksnio žievėmis ir svogūnų lukštais“, – pasakojo Žaliakalnio turguje prekiaujanti Jadvyga Bilienė. Vieną margutį ji siūlė už 2,5 lito.

Stoties turgaus prekybininkų margučiai buvo šiek tiek brangesni – po 3 litus už vienetą.NAUJAUSI KOMENTARAI

piktoji

piktoji portretas
Nezinau juoktis ar piktintis reikia, del sitos kasmet klestincios prekybos! Tegu padaro policija rytoj kelis reidus i turgus, prie prekybos centru, uzdeda bauda po tukstanti, gyvenime niekas nebeisraus ne vieno pataiso. O dabar metai is metu ta pati "problema"

tik

tik portretas
pataisais neteiseta prekyba....

Vat

Vat portretas
O mano sode buksmedis auga, pakankamai didelis, kad nuo jo kartą kitą per metus galėtum po kelias šakeles nusignybt. Tų šakelių žalumos margučių krepšiui daugiau negu užtenka. Ir nykstančių augalų naikint nereikia. Skanių švenčių!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių