Kauno termofikacijos elektrinė bandys išsisukti nuo baudų

Kauno termofikacijos elektrinė privalo sumokėti bendrovei „Kauno energija“ 5,4 mln. litų netesybų, apie arbitražo teismo sprendimą praneša Vertybinių popierių komisija. Energetikai baudą bandys ginčyti.

Arbitrai apsisprendė

Vilniaus komercinio arbitražo teismas priėmė bendrovei „Kauno energija“ palankų sprendimą civilinėje byloje, kurioje nagrinėtas Kauno termofikacijos elektrinės netesybų klausimas.

Teismas nusprendė priteisti iš atsakovės Kauno termofikacijos elektrinės 5,4 mln. litų baudą ir įstatymo nustatyto dydžio palūkanas nuo šios sumos ir dalies bylinėjimosi išlaidų kompensaciją. Toje pačioje byloje atsakovo Kauno termofikacijos elektrinės pareikštas priešieškinys „Kauno energija“ atmestas. Arbitražo teismo sprendimas šioje byloje yra galutinis.

Į arbitrus „Kauno energija“ kreipėsi prašydama priteisti 17,7 mln. litų delspinigių. Tokio dydžio netesybos skaičiuojamos įvertinus 2003 m. pasirašytos Elektrinės pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas. Joje nustatyta, kad per pirmuosius trejus metus naujieji elektrinės savininkai investuos 135 mln. litų. Tačiau po dvejų metų "Kauno energijos" valdyba nusprendė atidėti šį investicijų etapą iki 2008 m. gruodžio 31 d. Investicijų susitarime numatyta, kad neįvykdžiusi investicijų įsipareigojimo, KTE 2009 m. pradžioje sumokės nustatytą baudą. Raginama sumokėti delspinigius arba imtis investicinių planų KTE nereaguodavo arba žadėdavo netrukus pradėti vykdyti investicinius įsipareigojimus.

„Kauno energija“ reaguoja santūriai

Paklaustas, kaip vertina Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimą, bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas džiaugtis laimėtu ginču neskubėjo.

„Atsiprašau, bet mes su termofikacijos elektrine esame verslo partneriai, nusprendėme komentuoti kartu su Pranculiu (Kauno termofikacijos elektrinės direktorius - red.past.),“ - sakė R.Bakas.

„Kauno energijos“ vykdantysis direktorius Stanislovas Karčiauskas taip pat nebuvo kalbus: „Šiuo klausimu komentarus dalinti turėtų generalinis direktorius. Aš net nesu matęs arbitražo sprendimo“.

Paklaustas, ar gavusi 5,4 mln. litų „Kauno energija“ atpigins šilumą, S.Karčiauskas atsakė, kad įmonės vystoma pagal strateginį planą, o Kainų ir energetikos priežiūros komisija tikrina ir tvirtina įmonės nustatytas šildymo kainas.

„Pagal ekonominę padėtį kainos yra adekvačios, nematau reikalo dabar ką nors keisti. Nežinau, ar vartotojai pajus kokį nors tiesioginį mokesčių palengvėjimą“, - kalbėjo S.Karčiauskas.

A.Pranculis: taškas nepadėtas

Termofikacijos elektrinės generalinio direktoriaus Antano Pranculio žinia apie 5,4 mln. litų baudą iš vėžių neišmušė.

„Nuotaika normali, o stabilumo dabar nėra, kiekvieną dieną vis kitą naujieną išgirstame ir gaila, kad tos naujienos ne visada yra geros“, - sakė A.Pranculis.

Jis nemato reikalo komentuoti Vertybinių popierių komisijos išplatinto pranešimo dėl arbitrų priimto sprendimo visų pirma dėl to, kad Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimas yra konfidencialus.

„Jame yra man ne visai suprantamų nuomonių ir įpareigojimų, kuriuos aiškinasi mūsų juristai, - pasakojo A.Pranculis. - Galbūt būsime priversti kreiptis į arbitražo teismą dar kartą, kad išaiškintų kai kuriuos  sprendimo epizodus“. Esą gavę išaiškinimus energetikai svarstys, ką daryti.

A.Pranculis įsitikinęs, kad kaip ir kiekvienas žemiausios institucijos teismas gali būti skundžiamas, taip ir šis arbitrų sprendimas nėra galutinis.

„Visi variantai bus išanalizuoti ir stengsimės rasti išeitį. Taškas čia dar nepadėtas“, - sakė jis.

Paklaustas, ar Kauno termofikacijos elektrinė jau turi atsidėjusi 5,4 mln. litų baudai sumokėti, A.Pranculis sakė, kad pinigai iš dangaus nekrenta. Esą įmonės patirtą žalą kažkas turės padengti. Jis neatmetė galimybės padidinti šilumos kainą ir tokiu būdu kompensuoti patirtą žalą, jeigu teks mokėti baudą.

Faktai ir skaičiai:

Centralizuotas šilumos tiekimas Kauno mieste apima 70 proc. teritorijos.

Bendras centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų ilgis siekia apie 400 km.

Kauno termofikacijos elektrinė šildymo sezonu pagamina didžiąją dalį kauniečiams tiekiamos šilumos.

"Kauno energija" yra didžiausia Kauno regione šilumos tiekimo ir paskirstymo bendrovė, užimanti apie 20 proc. Lietuvos šilumos tiekimo rinkos.

Kauno mieste bei rajone ir Jurbarke "Kauno energija" aptarnauja per 2,3 tūkst. įmonių ir per 115 tūkst. gyventojų.

Didžiąją dalį "Kauno energijos" tiekiamos šilumos sunaudoja daugiabučiai gyvenamieji namai.


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių