Kauno termofikacijos elektrinė bandys išsisukti nuo baudų

Kauno termofikacijos elektrinė privalo sumokėti bendrovei „Kauno energija“ 5,4 mln. litų netesybų, apie arbitražo teismo sprendimą praneša Vertybinių popierių komisija. Energetikai baudą bandys ginčyti.

Arbitrai apsisprendė

Vilniaus komercinio arbitražo teismas priėmė bendrovei „Kauno energija“ palankų sprendimą civilinėje byloje, kurioje nagrinėtas Kauno termofikacijos elektrinės netesybų klausimas.

Teismas nusprendė priteisti iš atsakovės Kauno termofikacijos elektrinės 5,4 mln. litų baudą ir įstatymo nustatyto dydžio palūkanas nuo šios sumos ir dalies bylinėjimosi išlaidų kompensaciją. Toje pačioje byloje atsakovo Kauno termofikacijos elektrinės pareikštas priešieškinys „Kauno energija“ atmestas. Arbitražo teismo sprendimas šioje byloje yra galutinis.

Į arbitrus „Kauno energija“ kreipėsi prašydama priteisti 17,7 mln. litų delspinigių. Tokio dydžio netesybos skaičiuojamos įvertinus 2003 m. pasirašytos Elektrinės pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas. Joje nustatyta, kad per pirmuosius trejus metus naujieji elektrinės savininkai investuos 135 mln. litų. Tačiau po dvejų metų "Kauno energijos" valdyba nusprendė atidėti šį investicijų etapą iki 2008 m. gruodžio 31 d. Investicijų susitarime numatyta, kad neįvykdžiusi investicijų įsipareigojimo, KTE 2009 m. pradžioje sumokės nustatytą baudą. Raginama sumokėti delspinigius arba imtis investicinių planų KTE nereaguodavo arba žadėdavo netrukus pradėti vykdyti investicinius įsipareigojimus.

„Kauno energija“ reaguoja santūriai

Paklaustas, kaip vertina Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimą, bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas džiaugtis laimėtu ginču neskubėjo.

„Atsiprašau, bet mes su termofikacijos elektrine esame verslo partneriai, nusprendėme komentuoti kartu su Pranculiu (Kauno termofikacijos elektrinės direktorius - red.past.),“ - sakė R.Bakas.

„Kauno energijos“ vykdantysis direktorius Stanislovas Karčiauskas taip pat nebuvo kalbus: „Šiuo klausimu komentarus dalinti turėtų generalinis direktorius. Aš net nesu matęs arbitražo sprendimo“.

Paklaustas, ar gavusi 5,4 mln. litų „Kauno energija“ atpigins šilumą, S.Karčiauskas atsakė, kad įmonės vystoma pagal strateginį planą, o Kainų ir energetikos priežiūros komisija tikrina ir tvirtina įmonės nustatytas šildymo kainas.

„Pagal ekonominę padėtį kainos yra adekvačios, nematau reikalo dabar ką nors keisti. Nežinau, ar vartotojai pajus kokį nors tiesioginį mokesčių palengvėjimą“, - kalbėjo S.Karčiauskas.

A.Pranculis: taškas nepadėtas

Termofikacijos elektrinės generalinio direktoriaus Antano Pranculio žinia apie 5,4 mln. litų baudą iš vėžių neišmušė.

„Nuotaika normali, o stabilumo dabar nėra, kiekvieną dieną vis kitą naujieną išgirstame ir gaila, kad tos naujienos ne visada yra geros“, - sakė A.Pranculis.

Jis nemato reikalo komentuoti Vertybinių popierių komisijos išplatinto pranešimo dėl arbitrų priimto sprendimo visų pirma dėl to, kad Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimas yra konfidencialus.

„Jame yra man ne visai suprantamų nuomonių ir įpareigojimų, kuriuos aiškinasi mūsų juristai, - pasakojo A.Pranculis. - Galbūt būsime priversti kreiptis į arbitražo teismą dar kartą, kad išaiškintų kai kuriuos  sprendimo epizodus“. Esą gavę išaiškinimus energetikai svarstys, ką daryti.

A.Pranculis įsitikinęs, kad kaip ir kiekvienas žemiausios institucijos teismas gali būti skundžiamas, taip ir šis arbitrų sprendimas nėra galutinis.

„Visi variantai bus išanalizuoti ir stengsimės rasti išeitį. Taškas čia dar nepadėtas“, - sakė jis.

Paklaustas, ar Kauno termofikacijos elektrinė jau turi atsidėjusi 5,4 mln. litų baudai sumokėti, A.Pranculis sakė, kad pinigai iš dangaus nekrenta. Esą įmonės patirtą žalą kažkas turės padengti. Jis neatmetė galimybės padidinti šilumos kainą ir tokiu būdu kompensuoti patirtą žalą, jeigu teks mokėti baudą.

Faktai ir skaičiai:

Centralizuotas šilumos tiekimas Kauno mieste apima 70 proc. teritorijos.

Bendras centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų ilgis siekia apie 400 km.

Kauno termofikacijos elektrinė šildymo sezonu pagamina didžiąją dalį kauniečiams tiekiamos šilumos.

"Kauno energija" yra didžiausia Kauno regione šilumos tiekimo ir paskirstymo bendrovė, užimanti apie 20 proc. Lietuvos šilumos tiekimo rinkos.

Kauno mieste bei rajone ir Jurbarke "Kauno energija" aptarnauja per 2,3 tūkst. įmonių ir per 115 tūkst. gyventojų.

Didžiąją dalį "Kauno energijos" tiekiamos šilumos sunaudoja daugiabučiai gyvenamieji namai.


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet
  Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet

  Rusai, baltarusiai, kazachai, kirgizai, moldavai, ukrainiečiai ir lietuviai – tik keletas tautybių, kurių pirkėjus galima buvo sutikti per 23 Kauno automobilių turgaus gyvavimo metus. Atlaikęs įvairiausius permainų vėjus, Kauno automobilių turg...

  4
 • Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų
  Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų

  Savivaldybė jau baigia sudėlioti 2017 m. Kauno miesto biudžetą. Šiemet užmojai dar didesni, tačiau miesto vadovai tikina, kad viskas paremta realiomis prognozėmis. ...

  27
 • Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais
  Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais

  Informaciniais lankstinukais, jautriais priminimais ir inscenizuotu plėšimu šiandien kauniečiai buvo kviečiami užjausti nusikaltimų aukas ir užkirsti kelią panašiems įvykiams. ...

 • Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą
  Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą

  Dažniau besilankantys Birštono mieste tikrai pastebi didelį tuščią sklypą prie pat įvažiavimo į kurortą. Birštono savivaldybė nuolat ieško galimų sprendimų, kurie leistų panaudoti šią erdvę pritaikant ją miest...

  1
 • Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams
  Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams

  Antradienio rytą greitį mėgstantys pažeidėjai galėjo kiek lengviau atsipūsti – moderniausia greičio fiksavimo įranga aprūpinta policijos „Škoda“ visą rytą tykiai stovėjo prie Amalių pervažos. Čia pareigūnai tikrino ne ...

  1
 • Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas
  Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas

  Vyriausybė trečiadienį nutarė suteikti kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio. ...

  4
 • Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose
  Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose

  Daugiabučių namų kasdienybė – iššūkis rasti vietą automobiliui pastatyti. O tai, regis, sena ir iš mirties taško nejudanti problema. Tačiau yra priežasčių, dėl kurių verta pakeisti požiūrį į automobilio stovėj...

  15
 • Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras
  Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras

  Balsavimas baigtas – rezultatai aiškūs. Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto prieigose iškils Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Dar šiemet turėtų paaiškėti, kaip atrodys naujasis objektas – Kaunas s...

  11
 • Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo
  Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo

  Kauno klinikų Transplantacijos centre auditą atlikusi tarptautinė auditorių grupė pateikė išvadas apie didžiausioje šalies ligoninėje vykdomas donorų paruošimo bei organų ir audinių persodinimo procedūras. Nustačius, jog &scar...

  6
 • 100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją
  100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją

  Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo džiaugsmingu įvykiu. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis šių metų naujagimis – Lukas Sidekerskis. ...

Daugiau straipsnių