Kauno termofikacijos elektrinė bandys išsisukti nuo baudų

Kauno termofikacijos elektrinė privalo sumokėti bendrovei „Kauno energija“ 5,4 mln. litų netesybų, apie arbitražo teismo sprendimą praneša Vertybinių popierių komisija. Energetikai baudą bandys ginčyti.

Arbitrai apsisprendė

Vilniaus komercinio arbitražo teismas priėmė bendrovei „Kauno energija“ palankų sprendimą civilinėje byloje, kurioje nagrinėtas Kauno termofikacijos elektrinės netesybų klausimas.

Teismas nusprendė priteisti iš atsakovės Kauno termofikacijos elektrinės 5,4 mln. litų baudą ir įstatymo nustatyto dydžio palūkanas nuo šios sumos ir dalies bylinėjimosi išlaidų kompensaciją. Toje pačioje byloje atsakovo Kauno termofikacijos elektrinės pareikštas priešieškinys „Kauno energija“ atmestas. Arbitražo teismo sprendimas šioje byloje yra galutinis.

Į arbitrus „Kauno energija“ kreipėsi prašydama priteisti 17,7 mln. litų delspinigių. Tokio dydžio netesybos skaičiuojamos įvertinus 2003 m. pasirašytos Elektrinės pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas. Joje nustatyta, kad per pirmuosius trejus metus naujieji elektrinės savininkai investuos 135 mln. litų. Tačiau po dvejų metų "Kauno energijos" valdyba nusprendė atidėti šį investicijų etapą iki 2008 m. gruodžio 31 d. Investicijų susitarime numatyta, kad neįvykdžiusi investicijų įsipareigojimo, KTE 2009 m. pradžioje sumokės nustatytą baudą. Raginama sumokėti delspinigius arba imtis investicinių planų KTE nereaguodavo arba žadėdavo netrukus pradėti vykdyti investicinius įsipareigojimus.

„Kauno energija“ reaguoja santūriai

Paklaustas, kaip vertina Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimą, bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas džiaugtis laimėtu ginču neskubėjo.

„Atsiprašau, bet mes su termofikacijos elektrine esame verslo partneriai, nusprendėme komentuoti kartu su Pranculiu (Kauno termofikacijos elektrinės direktorius - red.past.),“ - sakė R.Bakas.

„Kauno energijos“ vykdantysis direktorius Stanislovas Karčiauskas taip pat nebuvo kalbus: „Šiuo klausimu komentarus dalinti turėtų generalinis direktorius. Aš net nesu matęs arbitražo sprendimo“.

Paklaustas, ar gavusi 5,4 mln. litų „Kauno energija“ atpigins šilumą, S.Karčiauskas atsakė, kad įmonės vystoma pagal strateginį planą, o Kainų ir energetikos priežiūros komisija tikrina ir tvirtina įmonės nustatytas šildymo kainas.

„Pagal ekonominę padėtį kainos yra adekvačios, nematau reikalo dabar ką nors keisti. Nežinau, ar vartotojai pajus kokį nors tiesioginį mokesčių palengvėjimą“, - kalbėjo S.Karčiauskas.

A.Pranculis: taškas nepadėtas

Termofikacijos elektrinės generalinio direktoriaus Antano Pranculio žinia apie 5,4 mln. litų baudą iš vėžių neišmušė.

„Nuotaika normali, o stabilumo dabar nėra, kiekvieną dieną vis kitą naujieną išgirstame ir gaila, kad tos naujienos ne visada yra geros“, - sakė A.Pranculis.

Jis nemato reikalo komentuoti Vertybinių popierių komisijos išplatinto pranešimo dėl arbitrų priimto sprendimo visų pirma dėl to, kad Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimas yra konfidencialus.

„Jame yra man ne visai suprantamų nuomonių ir įpareigojimų, kuriuos aiškinasi mūsų juristai, - pasakojo A.Pranculis. - Galbūt būsime priversti kreiptis į arbitražo teismą dar kartą, kad išaiškintų kai kuriuos  sprendimo epizodus“. Esą gavę išaiškinimus energetikai svarstys, ką daryti.

A.Pranculis įsitikinęs, kad kaip ir kiekvienas žemiausios institucijos teismas gali būti skundžiamas, taip ir šis arbitrų sprendimas nėra galutinis.

„Visi variantai bus išanalizuoti ir stengsimės rasti išeitį. Taškas čia dar nepadėtas“, - sakė jis.

Paklaustas, ar Kauno termofikacijos elektrinė jau turi atsidėjusi 5,4 mln. litų baudai sumokėti, A.Pranculis sakė, kad pinigai iš dangaus nekrenta. Esą įmonės patirtą žalą kažkas turės padengti. Jis neatmetė galimybės padidinti šilumos kainą ir tokiu būdu kompensuoti patirtą žalą, jeigu teks mokėti baudą.

Faktai ir skaičiai:

Centralizuotas šilumos tiekimas Kauno mieste apima 70 proc. teritorijos.

Bendras centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų ilgis siekia apie 400 km.

Kauno termofikacijos elektrinė šildymo sezonu pagamina didžiąją dalį kauniečiams tiekiamos šilumos.

"Kauno energija" yra didžiausia Kauno regione šilumos tiekimo ir paskirstymo bendrovė, užimanti apie 20 proc. Lietuvos šilumos tiekimo rinkos.

Kauno mieste bei rajone ir Jurbarke "Kauno energija" aptarnauja per 2,3 tūkst. įmonių ir per 115 tūkst. gyventojų.

Didžiąją dalį "Kauno energijos" tiekiamos šilumos sunaudoja daugiabučiai gyvenamieji namai.


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  2
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių