Kauno rajono gyventojai pajuto ES paramos naudą

ES lėšų panaudojimas Kauno rajone yra pakankamai tolygus ir atspindi kryptingą socialinę politiką. Tai pastebėjo trečiadienį Finansų ministerijos surengtos konferencijos organizatoriai. Pagal ES lėšas, tenkančias vienam gyventojui, Kauno rajono ir Birštono savivaldybės yra pirmaujančios regione.

Kaune, Šeimos santykių institute, surengtoje konferencijoje daugiausia buvo kalbama apie ES paramos naudą Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių gyventojams, taip pat diskutuota apie problemas įsavinant lėšas.

Renginio moderatorius, KTU Europos instituto direktorius Kęstutis Kriščiūnas, akcentavo kompleksišką ir socialiai orientuotą Kauno rajono savivaldybės strategiją įsavinant ES lėšas.

„Daug metų bendraujame su KTU sociologais, tiriame gyventojų poreikius ir, atsižvelgdami į tai, formuojame savo politiką.  Siekiame, kad naudą pajustų ne viena ar kelios seniūnijos, o visi mūsų krašto žmonės“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

2012 metais Kauno rajone buvo vykdomi 163 projektai, kurių bendra vertė siekė beveik 255 mln. litų.

V. Makūnas pasakojo, kad daug ES lėšų buvo nukreipta mokykloms, vaikų darželiams atnaujinti. Per 2007 - 2013 metų laikotarpį buvo modernizuota Šlienavos pagrindinė mokykla, Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, Noreikiškių lopšelis-darželis „Ąžuolėlis“ ir daugelis kitų rajono švietimo įstaigų.

Artimiausiu metu planuojama atnaujinti Garliavos Jonučių bei Adomo Mitkaus mokyklas, Garliavos vaikų lopšelį-darželį „Eglutė“, Babtų mokyklą-darželį.

Kita sritis, į kurią nuolat investuoja Kauno rajono savivaldybė, yra socialinių paslaugų kokybės gerinimas. Pasinaudojus ES lėšomis, modernizuotas Kauno rajono socialinių paslaugų centras, įkurtas Šeimos gerovės centras, atnaujinti Čekiškės senelių namai.

Šiuo metu vyksta Socialinės globos centro neįgaliems ir sutrikusio intelekto vaikams statyba, planuojama statyti Pagynės vaikų globos namus.

V. Makūnas pabrėžė, kad viena opiausių problemų Kauno rajone ir visoje Lietuvoje – prasti vietinės reikšmės keliai. Pasinaudojus ES lėšomis Garliavoje rekonstruota Vasario 16-osios gatvė,  Ringauduose - Beržų gatvė, Raudondvaryje vyksta Pilies, Didžiosios ir Didvyrių gatvių rekonstrukcija. Atnaujinant gatves kartu siekiama sutvarkyti lietaus nuotekų tinklą, apšvietimą.

Meras apgailestavo, kad nepakanka lėšų keliams ir gatvėms tvarkyti. „Vietinės reikšmės keliams reikia didesnio Vyriausybės dėmesio, vienos savivaldybė šios problemos neišspręs“, – kalbėjo jis.

Dar viena strateginė Kauno rajono politikos kryptis – turizmo ir rekreacijos vystymas. Kurorto statuso siekiančioje Kulautuvoje sutvarkyti Narėpos upelio tvenkiniai, atnaujintas parkas su vasaros estrada, įrenginėjamas paplūdimys.

2011 metais parengta Kauno rajono dviračių infrastruktūros plėtros galimybių analizė ir Kauno rajono dviračių maršrutų schema.

Kauno rajono mero vizija – Marvelę, Kačerginę, Zapyškį, Kulautuvą, Raudondvarį, Šilelį ir Lampėdžius sujungsianti turizmo trasa su dviračių bei slidinėjimo trasomis, pėsčiųjų takais, sutvarkytomis pakrantėmis, prieplaukomis, kita infrastruktūra.

Daug dėmesio skiriama Kačerginei. Projekto metu bus sutvarkytos miestelio viešosios erdvės, įrengta pantoninė prieplauka, pavėsinė, dviračių takas, sutvarkyta Nemuno pakrantė, gatvių apšvietimas. 3,3 mln. litų bus skirta Kačerginės daugiafunkcio centro statybai.

Kauno rajono pasididžiavimas – Raudondvario dvaro sodyba. Ji kompleksiškai atnaujinama ir pritaikoma visuomenės reikmėms pasinaudojus svaria ES parama. Pagrindinis dvaro pastatas jau sutvarkytas, ledainėje įsikūrė Turizmo ir verslo informacijos centras, baigiama atnaujinti oranžerija, o buvusiame žirgyne netrukus įsikurs vienas didžiausių Lietuvoje menų inkubatorių.

Iš viso 2013 metais Kauno rajone bus vykdomi 127 projektai, kurių vertė sieks 238 mln. litų.Komentarai 10 Rašyti komentarą

Ai ai ai

Ai ai ai portretas
Ai ai ai, kaip gražu... O PVM keleiviniam transportui sumažintas tai nuo sausio 1 d, o kainos tai nesumažėjo, nors jau balandis? Juk iš Ežerėlio nuvažiuoti iki Kauno turbūt 7 litai kainuoja, atgal irgi 7 lt, jau 14 litų, toliau mieste iki darbovietės nuvažiuoti, tai vienai dienai kelionės išlaidos 20 litų? Per mėnesį 420 litų vien kelionei?Tai ar čia normalu?

Kaunietis

Kaunietis portretas
O mes turim tulika-muzieju (tiesa neveikianti) uz 500k :)

Neaišku

Neaišku portretas
Tai straipsnio pavadinime minima ES parama, pačiame straipsnyje kalbama apie ES lėšų panaudojimą. Tai gal paaiškinkite žmonėms tiesiai, kokie čia pinigai buvo įsisavinti? Juk Lietuva moka į ES įmokas, o po to ES paskirsto tas surinktas lėšas. Tai ar čia ES davė dykai kokios tai paramos, ar čia yra Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai kaip įmokos sumokėti į ES, o po to sugrąžinti atgal Lietuvai? Būtų įdomu sužinoti kiek Lietuva sumoka į ES ir kiek gauna iš ES?

O

O portretas
O jei PVM sumažėjo, o autobuso bilietų kainos nesumažėjo, tai kieno kišenė " įsisavino" tą sumažintą PVM?
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dykvietes ir vaiduoklius keičia biurų pastatai
  Dykvietes ir vaiduoklius keičia biurų pastatai

  Nekilnojamojo turto vystytojai Kaunui žada naujas prošvaistes. Jų planai rodo, kad per kelerius metus mieste padvigubės šiuolaikiškų biurų patalpų, o su jomis į miestą atkeliaus ir užsienio bendrovės bei jų finansiniai srautai. ...

 • „Megos“ statybos eina į pabaigą – atidaryta daugiaaukštė parkavimo aikštelė
  „Megos“ statybos eina į pabaigą – atidaryta daugiaaukštė parkavimo aikštelė

  Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ pirkėjams jau atidaryta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, talpinanti beveik 800 automobilių. Iš viso kartu su atnaujinta prekybos centro antžemine automobilių parkavimo ...

 • „Kauno dienos“ redakcija neatlygintinai paaukojo kraujo
  „Kauno dienos“ redakcija neatlygintinai paaukojo kraujo

  "Kauno dienos" darbuotojai prisidėjo prie kilnios misijos – neatlygintinai paaukojo kraujo. Kauno klinikų atstovai kviečia ir kitas įmones tapti socialiai atsakingomis bei padėti išsaugoti žmonių gyvybes. ...

 • Apdovanoti geriausi Kauno kriminalistai
  Apdovanoti geriausi Kauno kriminalistai

  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai vakar iškilmingai paminėjo Kriminalinės policijos dieną. ...

  2
 • Kaliniai gyvenimo džiaugsmą atrado tapyboje
  Kaliniai gyvenimo džiaugsmą atrado tapyboje

  Kauno tardymo izoliatoriuje įgyvendintas unikalus projektas. Nuteistieji turėjo galimybę kartu su menininkais išlaisvinti savo kūrybines galias ir pajausti profesionalios tapybos jėgą. ...

 • Kaune 15-tą kartą tekės ,,Sielų upė“
  Kaune 15-tą kartą tekės ,,Sielų upė“

  Lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentai vėl organizuoja akciją ,,Sielų upė“. Šiemet degančių žvakučių takas per Laisvės alėją ir senamiestį nusidrieks jau 15-t...

  4
 • Kur ieškoti mokyklos nelankančių vaikų?
  Kur ieškoti mokyklos nelankančių vaikų?

  Turite vaikų, kurie stropiai eina į pamokas? Nemanykite, kad visi tokie kaip jūsiškiai! Mokyklų nelankantys Kauno moksleiviai – vis dar opi problema. Švietimo specialistai pastebi, kad ne mažesnis skaudulys ir "dingę" vaikai...

  7
 • Pastato Kauno centre niekam nereikia?
  Pastato Kauno centre niekam nereikia?

  Miesto centre esantis buvusio Kraujo donorystės centro pastatas varžytinėse pardavinėjamas jau kelerius metus, tačiau investuotojų kol kas nesudomino. ...

  9
 • Mokiniai valdininkų sąžinę pasiūlė išskalbti skalbimo mašinoje
  Mokiniai valdininkų sąžinę pasiūlė išskalbti skalbimo mašinoje

  Kauno Milikonių pagrindinėje mokykloje atidaryta antikorupcinių plakatų paroda „Mano svajonių šalis be korupcijos“, kurioje eksponuojami miesto mokyklų 3–8 klasių mokinių darbai. ...

  1
 • Pabėgėliai policininkų prašė ekskursijos
  Pabėgėliai policininkų prašė ekskursijos

  Po incidento Rukloje Kauno apskrities pareigūnai buvo susitikę su vietiniais gyventojais, o šiandien apsilankė ir pas pačius pabėgėlius. Nuo karo bėgantys žmonės tikino, kad jaučia tam tikrą priešiškumą, bet labai nori pažinti...

  10
Daugiau straipsnių