Kauno rajono gyventojai pajuto ES paramos naudą

ES lėšų panaudojimas Kauno rajone yra pakankamai tolygus ir atspindi kryptingą socialinę politiką. Tai pastebėjo trečiadienį Finansų ministerijos surengtos konferencijos organizatoriai. Pagal ES lėšas, tenkančias vienam gyventojui, Kauno rajono ir Birštono savivaldybės yra pirmaujančios regione.

Kaune, Šeimos santykių institute, surengtoje konferencijoje daugiausia buvo kalbama apie ES paramos naudą Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių gyventojams, taip pat diskutuota apie problemas įsavinant lėšas.

Renginio moderatorius, KTU Europos instituto direktorius Kęstutis Kriščiūnas, akcentavo kompleksišką ir socialiai orientuotą Kauno rajono savivaldybės strategiją įsavinant ES lėšas.

„Daug metų bendraujame su KTU sociologais, tiriame gyventojų poreikius ir, atsižvelgdami į tai, formuojame savo politiką.  Siekiame, kad naudą pajustų ne viena ar kelios seniūnijos, o visi mūsų krašto žmonės“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

2012 metais Kauno rajone buvo vykdomi 163 projektai, kurių bendra vertė siekė beveik 255 mln. litų.

V. Makūnas pasakojo, kad daug ES lėšų buvo nukreipta mokykloms, vaikų darželiams atnaujinti. Per 2007 - 2013 metų laikotarpį buvo modernizuota Šlienavos pagrindinė mokykla, Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, Noreikiškių lopšelis-darželis „Ąžuolėlis“ ir daugelis kitų rajono švietimo įstaigų.

Artimiausiu metu planuojama atnaujinti Garliavos Jonučių bei Adomo Mitkaus mokyklas, Garliavos vaikų lopšelį-darželį „Eglutė“, Babtų mokyklą-darželį.

Kita sritis, į kurią nuolat investuoja Kauno rajono savivaldybė, yra socialinių paslaugų kokybės gerinimas. Pasinaudojus ES lėšomis, modernizuotas Kauno rajono socialinių paslaugų centras, įkurtas Šeimos gerovės centras, atnaujinti Čekiškės senelių namai.

Šiuo metu vyksta Socialinės globos centro neįgaliems ir sutrikusio intelekto vaikams statyba, planuojama statyti Pagynės vaikų globos namus.

V. Makūnas pabrėžė, kad viena opiausių problemų Kauno rajone ir visoje Lietuvoje – prasti vietinės reikšmės keliai. Pasinaudojus ES lėšomis Garliavoje rekonstruota Vasario 16-osios gatvė,  Ringauduose - Beržų gatvė, Raudondvaryje vyksta Pilies, Didžiosios ir Didvyrių gatvių rekonstrukcija. Atnaujinant gatves kartu siekiama sutvarkyti lietaus nuotekų tinklą, apšvietimą.

Meras apgailestavo, kad nepakanka lėšų keliams ir gatvėms tvarkyti. „Vietinės reikšmės keliams reikia didesnio Vyriausybės dėmesio, vienos savivaldybė šios problemos neišspręs“, – kalbėjo jis.

Dar viena strateginė Kauno rajono politikos kryptis – turizmo ir rekreacijos vystymas. Kurorto statuso siekiančioje Kulautuvoje sutvarkyti Narėpos upelio tvenkiniai, atnaujintas parkas su vasaros estrada, įrenginėjamas paplūdimys.

2011 metais parengta Kauno rajono dviračių infrastruktūros plėtros galimybių analizė ir Kauno rajono dviračių maršrutų schema.

Kauno rajono mero vizija – Marvelę, Kačerginę, Zapyškį, Kulautuvą, Raudondvarį, Šilelį ir Lampėdžius sujungsianti turizmo trasa su dviračių bei slidinėjimo trasomis, pėsčiųjų takais, sutvarkytomis pakrantėmis, prieplaukomis, kita infrastruktūra.

Daug dėmesio skiriama Kačerginei. Projekto metu bus sutvarkytos miestelio viešosios erdvės, įrengta pantoninė prieplauka, pavėsinė, dviračių takas, sutvarkyta Nemuno pakrantė, gatvių apšvietimas. 3,3 mln. litų bus skirta Kačerginės daugiafunkcio centro statybai.

Kauno rajono pasididžiavimas – Raudondvario dvaro sodyba. Ji kompleksiškai atnaujinama ir pritaikoma visuomenės reikmėms pasinaudojus svaria ES parama. Pagrindinis dvaro pastatas jau sutvarkytas, ledainėje įsikūrė Turizmo ir verslo informacijos centras, baigiama atnaujinti oranžerija, o buvusiame žirgyne netrukus įsikurs vienas didžiausių Lietuvoje menų inkubatorių.

Iš viso 2013 metais Kauno rajone bus vykdomi 127 projektai, kurių vertė sieks 238 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ai ai ai

Ai ai ai portretas
Ai ai ai, kaip gražu... O PVM keleiviniam transportui sumažintas tai nuo sausio 1 d, o kainos tai nesumažėjo, nors jau balandis? Juk iš Ežerėlio nuvažiuoti iki Kauno turbūt 7 litai kainuoja, atgal irgi 7 lt, jau 14 litų, toliau mieste iki darbovietės nuvažiuoti, tai vienai dienai kelionės išlaidos 20 litų? Per mėnesį 420 litų vien kelionei?Tai ar čia normalu?

Kaunietis

Kaunietis portretas
O mes turim tulika-muzieju (tiesa neveikianti) uz 500k :)

Neaišku

Neaišku portretas
Tai straipsnio pavadinime minima ES parama, pačiame straipsnyje kalbama apie ES lėšų panaudojimą. Tai gal paaiškinkite žmonėms tiesiai, kokie čia pinigai buvo įsisavinti? Juk Lietuva moka į ES įmokas, o po to ES paskirsto tas surinktas lėšas. Tai ar čia ES davė dykai kokios tai paramos, ar čia yra Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai kaip įmokos sumokėti į ES, o po to sugrąžinti atgal Lietuvai? Būtų įdomu sužinoti kiek Lietuva sumoka į ES ir kiek gauna iš ES?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?
  Nesumokėti mokesčiai – nesvarbu?

  Kas taps Kauno socialdemokratų lyderiu: sporto centro vadovas Giedrius Bielskus ar verslininkas Židrūnas Garšva. Pastarojo bendrovė "Dextera" valstybei yra skolinga daugiau nei 660 tūkst. eurų mokesčių. ...

  16
 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  3
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  23
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  15
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  16
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • Mirties kelias laukia rekonstrukcijos
  Mirties kelias laukia rekonstrukcijos

  Gera žinia vairuotojams: keturis kartus, nuo 1 mln. iki 4 mln. padidintas finansavimas projektams, susijusiems su eismo saugumu Kaune. Nepamiršta ir šalia Kauno nusidriekusi "Via Baltica". ...

  2
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

Daugiau straipsnių