Kauno rajone surastas D.Kedžio kūnas (papildyta 9 val.)

Praėjusį savaitgalį vykusios visuotinės aplinkos tvarkymo akcijos "Darom 2010" metu surasti nuo praėjusių metų spalio ieškoto Drąsiaus Kedžio palaikai.

D.Kedžio artimieji morge jau atpažino jo palaikus.

Tai patvirtino ir D.Kedžio motinos Laimutės Kedienės sesuo Birutė Stepankevičienė: "Taip. esame įsitikinę šimtu procentų, kad tai Drąsiaus kūnas. Atpažinome jį. Jo krikštamotė Audronė Skučienė jau išvyko užsakyti šarvojimo salės. Morge jį atradome patys, savo pastangomis. Niekas iš pareigūnų mums nieko nepranešė. Tiesiog sužinojome, kad yra neatpažintas kūnas, maždaug tokio amžiaus, kaip Drąsiaus, susiskambinome ir nuvykome pažiūrėti. Atpažinome iš juodo apgamo ant dešinio peties ir tvarkingų dantų."

Anot giminaitės, brolį kartu su tetomis morge atpažino ir šiuo metu jo dukrą laikinai globojanti sesuo Neringa Venckienė.

"Kūnas atrodė labai sulįsęs. Tačiau iš palaikų galima spręsti, kad dar neseniai jis galėjo būti gyvas", - kalbėjo D.Kedžio teta.

D.Kedžio artimieji įsitikinę, kad vyras buvo nužudytas. Jų žiniomis, šiuo metu valstybės saugomai buvusiai jo sugyventinei Laimai Stankūnaitei apie surastą D.Kedžio kūną buvo pranešta jau anksčiau.

Skaitykite visą istoriją apie Drąsių Kedį

Papildyta 9.00 val.

Trečiadienį bus atliekami įvairiapusiški tyrimai, kad būtų nustatyta Kauno rajone rasto mirusio žmogaus, kurį artimieji atpažino kaip Drąsių Kedį, tapatybė ir mirties priežastis.

"Šiandien bus atliekami įvairiapusiški tyrimai, į kuriuos pakviesti geriausi specialistai, naudojama geriausia technika, kad būtų identifikuoti visi galimi paviršiniai kūno sužalojimai, bus atlikta autopsija ir nustatinėjama mirties priežastis su visomis iš to sekančiomis išvadomis", - trečiadienį Lietuvos radijui sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

Kada bus tiksliai nustatyta ir paskelbta mirusiojo tapatybė, pareigūnas negalėjo pasakyti. Anot jo, tai bus stengiamasi padaryti kuo greičiau.

Papildyta 02.00 val.

Kauno tyrėjai portalui patvirtino, kad rasti palaikai yra D.Kedžio, tačiau kol kas išsamesnės informacijos neteikia. Anot jų, viskas tiksliai bus žinoma trečiadienį ryte. "Bet, kad tai yra D.Kedžio palaikai, mūsų turima informacija neleidžia tuo abejoti, Nebent vėliau gali paaiškėti, kad mes visi skaudžiai klydome, bet vargu ar taip bus", - kalbėjo pareigūnas. Galimas narkotikų vartojimas kategoriškai atmestas.

Papildyta 01.15 val.

Ekpertai jau neabejoja, kad rasti palaikai yra D.Kedžio. Jų teigimu, versija kad vyras mirė nuo narkotikų perdozavimo atmesta. "Jis tikrai nevartojo narkotikų, tačiau kraujyje rasta alkoholio pėdsakų. Gali būti, kad vyras tą dieną vartojo alkoholį, bet tikrai nedaug", - portalui tvirtino ekspertas.

Beje, eksperto teigimu, rastas vyras yra nužudytas maždaug prieš savaitę - praėjusį antradienį ar trečiadienį.

Papildyta 23.45 val.

Kūną atpažinusių D.Kedžio artimųjų teigimu, vyro laidotuvės planuojamos penktadienį. Užsiauginti vyro plaukai, anot artimųjų bus nukirpti, nes visa šeima nori atsisveikinti su juo tokiu, kokiu prisimena.

Beje, antradienį sužinota naujiena D.Kedžio motinai vos nekainavo gyvybės. Jos sūnaus kūną atpažinusios tetos, kurį laiką dar bandė slėpti informaciją nuo Laimutės Kedienės, tačiau tai pavyko neilgai.

Apie sūnaus mirtį sužinojusiai moteriai, prireikė medikį pagalbos. Blogai po šios "žinios" pasijautė ir jo sesuo N.Venckienė. Antradienio vakarą moteris net išsijungė savo mobilujį telefoną. Tą patį padarė ir jos vyras advokatas Aidas Venckus.

"Mums sunku susitaikyti su šita žinia", - sakė D.Kedžio artimieji.

Papildyta 22.40 val.

Kauno apygardos prokuratūra žada trečiadienį prieš pietus surengti išsamią spaudos konferenciją, kurios metu bus plačiau pakomntuotos Kauno rajone rasto vyro aplinkybės ir, galbūt, iki to laiko gautų visų reikiamų ekspertizių rezultatai. Skaitytojus apie tai informuosime savo portale.

Papildyta 22.30 val.

LNK televizijos žiniomis, viena iš Kauno apygardos prokuratūros prokurorų keliama versija yra, ta, kad žmogus mirė perdozavęs narkotikų. Apie tai, kad D.Kedys jau ne pirmus metus vartojo narkotikus pastaruoju metu vienai LNK televizijos laidai kartodavo ir buvusi D.Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė.

Vis dėlto, kad D.Kedys nebuvo priklausomas nuo narkotikų jau paneigė ir patys pareigūnai, todėl šį versija neatrodo įtikinama.

Tiksli vyro mirties priežastis turėtų paaiškėti po medicinos ekspertų ir DNR tyrimo.

Pasak laikinai Generalinio prokuroro pareigas einančio Raimondo Petrausko, kol kas yra 90 proc. tikimybė, kad rastieji palaikai išties yra D.Kedžio. Tikslias išvadas pareigūnai tikisi gauti trečiadienį.

R.Petrausko teigimu, kol kas D.Kedžio draugas A.Žilius yra sulaikytas tiriant dvigubos žmogžudystės Kaune bylą. Ar jam pareikšti įtarimai prokurorai kol kas nesako. "Palaukime trečiadienio, turėtų būti viskas aiškiau", - portalui sakė R.Petrauskas.

“Kauno dienos” žurnalistams nuvykus į Šlienavos kaimą, vietos gyventojai teigė antradienio pavakarę sulaukė gausių policijos preigūnų pajėgų. Teisėsaugininkai klausinėjo, ar niekas nieko nežino apie “pabėgusį, juodai apsirengusį vyrą”.

Nuvykus prie Kauno marių, ten stoviniavę jaunuoliai tuoj pat parodė į Samylų piliakalnio pusę, sakydami, kad būtent ten šeštadienį priešpiet buvo surasti palaikai. Juos pirmieji pastebėjo netoliese gyvenantys vaikai, ketvirtos klasės moksleiviai.

Papildyta 20.30 val.

TV3 duomenimis D.Kedys buvo šiek tiek pasidažęs ir atsiauginęs plaukus iki pečių, tačiau tai giminėms nesutrukdė suprasti, kad tai būtent jis. Identifikuoti jo palaikus padėjo ir ant vieno peties esantis didelis apgamas.

Nors K.Betingis teigia, kad ant lavono smurto žymių nerasta, D.Kedžio artimieji tai neigia. Jų teigimu, vyro veidas buvo kruvinas, ant smakro matosi didelė mėlynė.

Kad atrastas būtent D.Kedys, nekilo abejonių ir Klaipėdoje gyvenančiai dar vienai jo tetai Danguolei Sikorskienei. Ji portalui teigė, jog visi artimieji įsitikinę, kad D.Kedį norėta palaidoti kaip neatpažintą lavoną.

Papildyta 19.30 val.

Kaip pranešė Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai, dar šeštadienį, apie 11.30 val., buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, Šlienavos kaime, prie Kauno marių rastas maždaug 40-50 metų amžiaus nenustatytos asmenybės vyriškos lyties lavonas.

Pareigūnų teigimu, velionis apie 180 cm ūgio, vilkėjo tamsiai mėlynos spalvos sportiniu kostiumu, kelnėmis su siauromis rudomis juostelėmis, avėjo juodais suvarstomais vasariniais bateliais. Apatinėje pilvo srityje buvo tatuiruotė su drakono atvaizdu.

Žolėje, greta lavono rastas pistoletas "Baikal IŽ 79-8" su dėtuve ir devyniais šoviniais. Išorinių smurto žymių ant mirusiojo kūno neaptikta. Tiksliai mirties priežasčiai nustatyti palaikai buvo pristatyti į Kauno miesto centrinį morgą.

Teisėsaugininkai aiškinasi, kam priklausė minėtas ginklas.

"Iš tiesų net Neringa (D.Kedžio sesuo - red.) ir Drąsiaus motina nežinojo, kad jis turi tatuiruotę kažkur ant pilvo. Tačiau nenuostabu, juk pusnuogis po namus jis nevaikščiodavo. Pasirodo, kad toks klausimas buvo jau prieš kurį laiką pareigūnų užduotas ir L.Stankūnaitei. Pastaroji, berods, irgi teigė apie tatuiruotę nieko negirdėjusi", - sakė "Kauno dienos" žurnalistų kalbinta jo teta B.Stepankevičienė. - Morge pamačiau ją. Tokia spalvota, ne per didelė. Tačiau tai nė kiek nesuklaidino mūsų, nes iš visų kitų požymių aiškiai pažinome Drąsių."

_________________________________________________________Pranešama, kad daugiau nei pusmetį teisėsaugininkų ieškoto dviguba žmogžudyste įtariamo vyro palaikai šeštadienį rasti Kauno rajone, Šlienavoje, netoli Kauno marių. Nepatvirtintais duomenimis, juos aptiko aplinkos tvarkymo akcijoje "Darom 2010" dalyvavę gyventojai.

Iki šiol teisėsaugininkai jokios oficialios informacijos apie tai nepateikė, tačiau Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis teigia, kad įtarimai, kad rasti palaikai yra būtent nuo pernai spalio 5 d. ieškomo D.Kedžio, yra. "Turime tokių įtarimų", - sakė jis.

Pasak K.Betingio, jų žiniomis žmogus nužudytas neseniai. "Tokia yra pirminė informacija, daugiau detalių paaiškės rytoj", - kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Kauno teisėsaugininkai sulaikė ir į areštinę uždarė D.Kedžio draugą Albertą Žilių.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių