Kauno rajone įvyko susišaudymas, nukentėjo du vyrai

Kauno rajone, "Lapienės" sodų bendrijoje, antradienį ryte kilusio incidento metu iš "Kalašnikov" automatų paleisti šūviai į pravažiuojantį automobilį, kuriame sėdėjo du vyrai. Per susišaudymą nukentėjo du Kauno miesto gyventojai, kuriuos greitosios medicinos pagalbos automobilis nugabeno į Kauno medicinos universiteto klinikas.

Incidentas kilo apie 10.05 val., Radikių gyvenvietės pašonėje esančioje sodininkų bendrijoje. Vietos gyventojai, išgirdę ilgą šūvių seriją, apie kaimynystėje kilusius neramumus nedelsiant pranešė Kauno rajono policijos budėtojams.

Beveik neabejojama, kad ginkluoti nusikaltėliai šaudė iš rusiško automato "Kalašnikov". Tikėtina, kad tokie ginklai galėję būti du.

Įvykio vietoje ant sodų keliuko likęs apynaujis kulkų suvarpytas pilkos spalvos "Audi A8" markės automobilis. Ginkluoti nusikaltėliai jam kelią pastojo išvažiuojant iš sodininkų bendrijos.

Prie ketverių metų senumo limuzino ant asfalto telkšojo kraujo klanai ir mėtėsi pistoletas. Tikėtina, kad juo atsišaudė kažkuris iš dviejų netikėtai užkluptų vyrų.

Ginklas buvo užsikirtęs. Veikiausiai gindamasis vienas iš "Audi A8" ekipažo narių ištuštino visą apkabą. Ar bent vienas šūvis buvęs taiklus, nežinia. Kol kas į gydymo įstaigas su šautinėmis žaizdomis ar panašiais sužalojimais niekas nesikreipė, tad tikėtina, kad kulkos į užpuolikus nepataikė.

Vietiniai sodininkai tikina, kad nukentėjusieji nebuvo jų sodų bendrijos nariai. Pro šią sodų bendriją veda kelias Neries link, kur, anot gyventojų, pastatyti prabangūs kotedžai.

Tikėtina, kad būtent tenykščiai gyventojai arba pas juos viešėję asmenys galėjo tapti šaulių taikiniu. Pasak "Kauno dienos“ kalbintų liudininkų, per susišaudymą žmonių šauksmo nebuvo girdėti. Aimanų nepasigirdo ir šūviams nurimus.

Netrukus po šūvių sucypė automobilio padangos ir įtariamieji dingo. Viename iš greta esančių namelių viešėjęs garbaus amžiaus vyras teigė priėjęs artyn, bet jokio pagalbos šauksmo neišgirdęs. Liudytojas pamanė, kad apšaudyti vyrai jau mirę.

Laimė, tokia nuojauta nepasiteisino. Policijos pareigūnai sunkiai sužalotiems vyrams skubiai iškvietė greitosios pagalbos medikus. Pastarieji nukentėjusiuosius pristatė į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ten pacientai nedelsiant operuoti. Vairuotojui ir greta sėdėjusiam keleiviui konstatuotos šautinės žaizdos galvos ir krūtinės srityse. Teigiama, kad vieno jų būklė kritinė. Už jųdviejų gyvybę kovojantys medikai nuo prognozių apie pašautųjų šansus išgyti kol kas susilaiko.

Automatais apsiginklavusių šaulių automobilis supleškėjo miško tankmėje, netoli Eigirgalos gyvenvietės. Iki minėtų miško krūmynų nuo susišaudymo vietos - mažiausiai dešimt kilometrų. Sudegintame automobilyje, neoficialiais duomenimis, rasti ir minėti "Kalašnikov" automatai.

Įvykio vietoje dirbę kriminalistai spėliojo, kad padegę nusikaltime naudotą automobilį, įtariamieji tikriausiai persėdo į kitą mašiną, išlėkė į Vandžiogalos plentą ir nuvažiavo Kauno link. Tai rodo, kad nusikaltimas buvo iš anksto preciziškai suplanuotas. Tai gali gerokai apsunkinti pradėtą ikiteisminį tyrimą.

Nustatyta, kad nusikaltėlių supleškintas ir degėsių bei metalo laužo krūva virtęs automobilis - "Renault Laguna".

Tiek sodininkų bendrijoje, tiek ir miške prie supleškėjusio automobilio iki vėlyvos popietės be perstojo triūsė kriminalistai ir ekspertai. Pareigūnai pirmiausiai suskaičiavo šovinių tūteles, išbarstytas ant keliuko prie sodų namelių. Miške, kur sudegė "Renault Laguna", pėsčiomis apie puskilometrio ilgio keliuką praėję tyrėjai irgi fiksavo net menkiausius požymius, kurie vėliau pravers nustatinėjant įtariamuosius.

Ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti iš Kauno rajono kriminalistų vėliau perėmė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių